Skocz do zawartości

kupię refraktor ED , montaż AZ5/SKYTEE OKULARY


lipkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam refraktora ED do obserwacji wizualnych, wyciąg z microfocuserem, najchętniej z szukaczem kątowym i kątówką lustrzaną/pryzmatem, tuba do 5 cali moblilna światłosilny do przeglądów nieba w dużym polu ale lubię tez popatrzeć na Księżyc + montaż do tego najlepiej AZ5 na stalowych lub Skytee 2 + okularki do tego zestawu prefesruje ES 82 30mm + ES 100 14mm lub jakies APM HDC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal szukam tuby do obserwacji wizualnych refraktor ED  - 90 procent deep sky przeglądy nieba + 10 procent Księżyc, rozmiar 100-120 mm może tez byc skywatcher 120ED np , krótka mobilna + montaz azymutalny AZ4 AZ5 (nowa wersja ) lub Skytee na stalowych nogach + jakieś okularki do tego zestawu szerokokątne jak już zakupię resztę.

Edytowane przez lipkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam APO 66mm na 385 Zenithstar ,kupiony na trawelerek.Tylko jest za ładny i szkoda mi go na wyjazdy w góry. Rewelacyjny sprzet, w porownaniu do Sw 80/400 i to takiego wybieranego z kilku czyli najlepszego.Obserwacje ksiezyca , ten sam okular Vixen 5mm To ten SW daje nieco zamglony obraz i do tego wyraznie nie  ostry .W APO z tym samym okularem obraz jest jak zyleta i mozna byc ciagnac jeszcze dalej ale już nie miałem mniejszego okularu.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do sprzedaży swojego 80ED produkcji Oriona USA. Co prawda wyciąg typu Crayforda 2", szukacz prosty, nasadka kątowa 90° Oriona, redukcja na 1,25".  Jest to bardzo dobry egzemplarz kupiony jeszcze w krakowskim Astrokraku.

Edytowane przez Iridium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.