Skocz do zawartości

Kongres LEMologiczny w Krakowie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszą wizytę w grodzie Kraka zacząłem od odwiedzin Astrokraka około 10 rano, gdzie spotkałem Janusza P. i Mirka D. Obejrzałem sobie conieco sprzętu, który był w sklepie, chwilę porozmawiałem z Januszem, a później skierowaliśmy się z kumplem do Muzeum Inżynierii Miejskiej na wystawę poświęconą historii polskiej motoryzacji. Stało tam trochę maluszków, syrenek i innych "zabytków" :D Zobaczyliśmy też trójkę robotów wykonanych przez studentów AGH. Potem pojechaliśmy do obserwatorium astronomicznego UJ. Korzystając z pogody rzuciliśmy okiem na parę plam na Słońcu przez bodajże Soligora MT800 udostępnionego publicznie, a potem zajrzeliśmy do kopułki z Zeissowskim Maksutowem 35 cm wewnątrz. Podobno ten teleskop jest po niedawnej aluminizacji, tuba i montaż też zresztą chyba świeżo pomalowane. Gość który opowiadał o tym sprzęcie stwierdził, że na tym montażu możnaby powiesić choćby Fiacika 126p i nie byłoby problemów, no może mniejszy komfort obserwacji ;) Gdy trochę ludzi się rozeszło z kopuły, jeszcze chwilę rozmawiałem z pracownikami obserwatorium o fotometrii zmiennych, czyli tym co mnie interesuje :) Następnie poszliśmy na kopiec Piłsudskiego (wiało trochę na szczycie), a stamtąd pod ZOO, akurat trafiło się 134, którym wróciliśmy pod Cracovię i później piechotką na dworzec PKP. Zrobiłem trochę zdjęć podczas tej małej astronomiczno-turystycznej wycieczki, wrzucę może później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecanych parę zdjęć...

 

Muzeum Inżynierii Miejskiej - Warszawa w wersji pickup :)

syrenka.jpg

 

Trzy maluszki - z tyłu zwykły, później kabrio - nie amatorska przeróbka, ale faktyczny prototyp z Bielska, a z przodu jeden z ostatnich wyprodukowanych egzemplarzy.

maluchy.jpg

 

Smyk - ciekawy prototyp z silnikiem od motocykla - zobaczcie jak wygląda przód :blink: Kumplowi skojarzył się ze ściętym Trabantem :D

smyk.jpg

 

Kolejka do teleskopu wcelowanego w Słońce, w tle kopułka Maksutowa 35cm.

kolejka.jpg

 

Wyciąg okularowy Maksutowa.

wyciag.jpg

 

Nic ciekawego - fajna kartka na drzwiach od jednej z kopuł.

nic_ciekawego.jpg

 

Na koniec widoczek z tarasu fortu na klasztor kamedułów na Bielanach.

klasztor.jpg

Edytowane przez antyqjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie tę część, na której się zapewne większość zainteresowanych skoncentrowała, czyli przebieranki za bohaterów książek Lema i inne takie cuda jak rysowanie stacji kosmicznej to z premedytacją ominąłem :) Na Rynku i tak masa studentów się plątała, niektórzy na pewno też czuli się kosmicznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.