Skocz do zawartości

Filtry Optolong L-Pro 2.0" na wymiar


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś z Was planował zakup filtra Optolong L-Pro 2.0" to informuję, że właśnie do mnie dotarły i w przyszłym tygodniu zmierzę ich widma. Będę mógł zaoferować filtry dopasowane do Waszych preferencji: bardziej odpowiednie do obserwacji wizualnych lub do astrofotografii. Każda sztuka będzie miała dwa certyfikaty:

- oryginalny od Optolonga będący zwykłą ściemą

- przygotowany przeze mnie na podstawie prawdziwych pomiarów.

Zapraszam do zgłaszania się w celu zarezerwowania sobie odpowiedniej sztuki. Kto pierwszy ten lepszy. Ceny na razie nie podaję, bo najpierw muszę mieć pewność, że filtry są OK. Na pewno będzie to jednak cena poniżej sklepowych.

 

Dla niezorientowanych: L-Pro to wyrafinowany, pięciozakresowy filtr typu anty light pollution. Jest to niebywale uniwersalny filtr, jego podstawowe zastosowania to:

- poprawa kontrastu obrazu podczas obserwacji wizualnych pod niebem gorszym niż bieszczadzkie

- blokowanie "light pollution" podczas fotografowania aparatami lub kamerami kolorowymi; filtr ten nieznacznie wpływa na balans kolorów

- jako filtr L podczas korzystania z kamer monochromatycznych

- i jako bonus: w fotografii dziennej sprawia, że niebo wydaje się czystsze (w Krakowie efekt jest olbrzymi)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam poważny dylemat: L-Pro, czy L-eN? Znaczy, myślę o tym już od jakiegoś czasu, ale jak akurat można kupić sprawdzony filtr, to się dylemat intensyfikuje :D

 

W sumie bardziej mnie interesuje EAA niż astrofoto; niby L-Pro wydaje się sensowniejszy do tego celu, ale L-eN kusi wąskimi pasmami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Krzysztof z Bagien said:

Kurde, mam poważny dylemat: L-Pro, czy L-eN? Znaczy, myślę o tym już od jakiegoś czasu, ale jak akurat można kupić sprawdzony filtr, to się dylemat intensyfikuje :D

 

W sumie bardziej mnie interesuje EAA niż astrofoto; niby L-Pro wydaje się sensowniejszy do tego celu, ale L-eN kusi wąskimi pasmami...

Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak kupisz je obydwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Kurde, mam poważny dylemat: L-Pro, czy L-eN? Znaczy, myślę o tym już od jakiegoś czasu, ale jak akurat można kupić sprawdzony filtr, to się dylemat intensyfikuje :D

 

W sumie bardziej mnie interesuje EAA niż astrofoto; niby L-Pro wydaje się sensowniejszy do tego celu, ale L-eN kusi wąskimi pasmami...

 

Wąskimi pasmami może kusić L-eX albo ALP-T, a nie L-eN. A co do L-Pro, to lepiej się decyduj szybko, póki mogę Ci dopasować coś do Twoich niecodziennych preferencji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobrychemik napisał:

 

Wąskimi pasmami może kusić L-eX albo ALP-T, a nie L-eN. A co do L-Pro, to lepiej się decyduj szybko, póki mogę Ci dopasować coś do Twoich niecodziennych preferencji ;)

 

E, jak dla mnie, to L-eN ma wystarczająco wąskie pasma. Znaczy wiadomo, że jeszcze węższe byłyby jeszcze fajniejsze i L-eXa to ja bym bardzo chętnie kupił, tylko cena trochę mnie martwi :P

 

No nic, myślę intensywnie póki co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam nawet dwie świetne sztuki 2.0", ale przynajmniej na razie nie planuję się z nimi rozstawać, bo mają służyć w lornetce 10x50. Jeśli jednak efekt nie będzie powalający, to jeden z tych filtrów będzie do sprzedania. Muszę sobie tylko skombinować jakieś mocowania na obiektywy, ale jakoś czasu na to nie mam.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.