Skocz do zawartości

XIX Bieszczadzki Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2022 o 21:39, Adamo napisał:

 

#2 Poszukuję chętnych do wygłoszenia prelekcji lub zorganizowania panelu dyskusyjnego.

 

 

Prelekcja pt. "Filtry w obserwacjach wizualnych" jest już prawie gotowa. Myślałem, żeby od razu zrobić jeszcze drugą część pt. "Filtry w astrofotografii" i w Bukowcu zaatakować Was nimi dzień po dniu :) 

Jednak rozsądek zwyciężył i "filtry w astrofotografii" zostawię sobie na zlot jesienny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin_G napisał:

Z ostatniej chwili:

 

mam potwierdzenie, od mojego szefostwa, że NIKON oficjalnie i po raz kolejny dołącza do sponsorów zlotu.

- Będą lornetki (trzymajcie kciuki aby WX zdążły na czas z Holandii)

- Będą bezlusterkowce serii "Z"

- Będą pewnie jakieś drobne gadżety

- Będzie lornetka jako nagroda w konkursie

 

Ja niestety też będę, ale to jakoś przetrzymacie..... :D

A okulary Nikona spod lady, bo oficjalnie to wspominałeś, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dimis napisał:

Chce wybrac obiekt na fotke ze zlotu. Jak to wyglada z widocznoscia na Pd? 

Z terenu ośrodka widoczność jest ograniczona przez domki i drzewa, ale wystarczy tylko przejść przez drogę na łąkę/nieużytek naprzeciwko aby cieszyć się zdecydowanie lepszymi warunkami. Problem to brak zasilania sieciowego. Jeśli polujesz na głębokie Południe, to w grę wchodzi tylko wyjazd kilka km. na wyżej położony teren.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dimis napisał:

Chce wybrac obiekt na fotke ze zlotu. Jak to wyglada z widocznoscia na Pd? 

Nie podałeś jakim dysponujesz setupem, a od tego sporo zależy.

Jeśli jesteś uzależniony od prądu, to celuj w wyższe deklinacje, z ich widocznością nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzędziel napisał:

Nie podałeś jakim dysponujesz setupem, a od tego sporo zależy.

Jeśli jesteś uzależniony od prądu, to celuj w wyższe deklinacje, z ich widocznością nie ma problemu.

 

Pole w sam raz na ten obiekt. Koordynaty w SkySafari ustawione na Polanczyk… stad pytanie o widoczność. Wycieczek poza ośrodek nie planuje. Wole sie integrować. Z odpowiedzi @Piotr4d wnioskuje, ze muszę szukac gdzieś wyżej. C3CF74A0-3969-4DDF-9E62-340829F38D72.thumb.png.dcb2dc081cbee64f4feb397af629f1bb.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Dziś mija ostateczny termin wpłat a mamy sobotę więc ze względu na weekendowy brak przelewów systemu elixir ostatnim dniem wpłat będzie poniedziałek 16 maja br.

Jeśli ktoś z Was rezygnuje proszę o maila.

Pozdrawiam Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dobrychemik napisał:

 

Prelekcja pt. "Filtry w obserwacjach wizualnych" jest już prawie gotowa. Myślałem, żeby od razu zrobić jeszcze drugą część pt. "Filtry w astrofotografii" i w Bukowcu zaatakować Was nimi dzień po dniu :) 

Jednak rozsądek zwyciężył i "filtry w astrofotografii" zostawię sobie na zlot jesienny.

Całkowicie nieudana próba wyłudzenia lornetki....

Ale próbuj, próbuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M.K. napisał:

A okulary Nikona spod lady, bo oficjalnie to wspominałeś, że nie.

Nie - tu Nikon Europe konsekwentnie robi wszystko, aby nie dać ludziom możliwości ich przetestowania i zakupu.

Pytałem na górze dlaczego - "bo się nie da......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Nie - tu Nikon Europe konsekwentnie robi wszystko, aby nie dać ludziom możliwości ich przetestowania i zakupu.

Pytałem na górze dlaczego - "bo się nie da......"

Beton!

W zasadzie niezrozumiałe działanie Nikona.

Wiele osób by kupiło, a tak to ludzie musza brać Ethosy ;) .

Ja jestem bardzo zadowolony z NAV HW 17mm, ale musiałem go ściągać z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że pokój który rezerwowałem z kolegą jest niedostępny. Nie chciałby ktoś przygarnąć dwóch młodych, niechrapiących astrofotografów?

 

Póki jest jeszcze chwila to poczekam na propozycje bo nie chcemy się wpychać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinos napisał:

Beton!

W zasadzie niezrozumiałe działanie Nikona.

Wiele osób by kupiło, a tak to ludzie musza brać Ethosy ;) .

Ja jestem bardzo zadowolony z NAV HW 17mm, ale musiałem go ściągać z Japonii.

Beton i to mocno zbrojony! Stalą 34 GS! i strzemiona fi 8 co 150mm!

Ja przez CZTERY LATA próbowałem przekonać szefostwo w Amsterdamie, że będą sprzedawać się świetnie, bo są lepsze od Naglerów.

 

Zobaczymy

Przebadamy rynek

Znajdziemy jakieś rozwiązanie.....

 

....nie, jednak się nie da.

:facepalm:

 

Ja jako jedyny współpracownik Nikona w Europie siedzący mocno w astronomii nie mam nawet możliwości pożyczenia ich do tetsów, nie mówiąc już o ich zakupie czy promowaniu na imprezach astro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dimis napisał:

 

Pole w sam raz na ten obiekt. Koordynaty w SkySafari ustawione na Polanczyk… stad pytanie o widoczność. Wycieczek poza ośrodek nie planuje. Wole sie integrować. Z odpowiedzi @Piotr4d wnioskuje, ze muszę szukac gdzieś wyżej. 

 

 

Polańczyk jest gigantyczną wyspą light pollution. Ale 300 m od ośrodka jest bossssska dolinka idąca dokładnie na południe - z niej bez problemu sięgniesz ten obszar. Rok temu z tamtego miejsca Ameryka Północna wręcz oślepiała w lornetce z UHC!

https://www.google.pl/maps/@49.3074025,22.4218497,562m/data=!3m1!1e3?hl=pl&expflags=__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse

Twoim celem jest wiata turystyczna Otaczarnia!:astronom:

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas prelekcji będę korzystał z prezentacji puszczanej z komputera. Chciałbym mieć możliwość zdalnego zmieniania stron prezentacji, bo podczas mówienia do publiki naturalne jest dla mnie stanie lub poruszanie się obok wyświetlanego ekranu, a nie siedzenie z nosem przy laptopie. I tu moje pytanie: czy w ośrodku w komplecie z projektorem jest też jakiś pilot współpracujący z komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wstępny Program Zlotu

 

Program Zlotu "Bieszczady 2022"

czwartek 26 V:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-19:00 kolacja
- 20:00 Wypożyczalnia NIKONA (koło domku nr 11 )
- Czas wolny integracyjno-obserwacyjny
piątek 27 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Uroczyste otwarcie XIX Zlotu (Sala konferencyjna 1p - obecność obowiązkowa!)
- 11:45 Oskar Michalski - "Filtry w obserwacjach wizualnych"
- 14:05 Janusz Krywult - "A propos APO"
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 20:00 grillparty (miejsce grilowe)
- Czas wolny integracyjno-obserwacyjny
sobota 28 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Wiesław Krajewski - "Astronomiczne pomyłki"
- 13:30-14:30 Konkursy "Adept 2022" oraz "Żbik" dla najmłodszych
- 15:00 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
- 15:30 Konkurs grupowy "Hardcore"
- 16:30 Zdjęcie grupowe
- 16:58 Ogłoszenie wyników Hardcore'a
- 17:00-18:00 - obiadokolacja

- 18:30 - Dariusz Bobak - "fotograficzne wspomnienia przyjaciela"
- Czas wolny integracyjno-obserwacyjnye
niedziela 29 V:
- 7:00-9:30! śniadanie

Program może ulec zmianie.TZN pewnie ulegnie :)

Z tego co pamiętam to jeszcze Tayson zrobi warsztaty astrofoto ale muszę z nim uzgodnić termin.

Czy ktoś chce jeszcze wskoczyć do grafiku?

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 08:30, Piotr4d napisał:

Z terenu ośrodka widoczność jest ograniczona przez domki i drzewa, ale wystarczy tylko przejść przez drogę na łąkę/nieużytek naprzeciwko aby cieszyć się zdecydowanie lepszymi warunkami. Problem to brak zasilania sieciowego. Jeśli polujesz na głębokie Południe, to w grę wchodzi tylko wyjazd kilka km. na wyżej położony teren.

Aha... to o M16 mogę chyba też zapomnieć.. Szkoda, chciałem trochę wodoru spod dobrego nieba :/ 
Teraz to już nie wiem w co mam celować.. jak będzie pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.