Skocz do zawartości

XIX Bieszczadzki Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wismat napisał:

Aha... to o M16 mogę chyba też zapomnieć..

M16 jest 10* wyżej niż kompleks Antares i okolice, i z tego co pamięta  jej widoczność jest trochę lepsza, ale i tak nie jest widoczna całą noc. Oczywiście są na terenie są lepsze i gorsze stanowiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr4d napisał:

M16 jest 10* wyżej niż kompleks Antares i okolice, i z tego co pamięta  jej widoczność jest trochę lepsza, ale i tak nie jest widoczna całą noc. Oczywiście są na terenie są lepsze i gorsze stanowiska.

 

Nie no jasna sprawa że jest wyżej od Antaresa ale zanim osiągnie docelową wysokość to już będzie jasno dlatego myślałem że jest szansa na przyatakowanie niedługo po jej wschodzie. 
No nic. Mam alternatywę w postaci obiektu który katuje od marca, ale liczyłem na ten karabin (M16). No nic. Widzimy się w środę to mi pokażesz co i jak na miejscu:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na super niskie deklinacje najlepsza miejscówka niedaleko ośrodka, to chyba tutaj:

49.318478747207635, 22.45346387303267

 

Otaczarnia za mostem też daje niezłą widoczność na południe, ale może nie wypalić jeżeli ktoś tam zainstaluje się z kamperem.

Edytowane przez bartolini
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam w zeszłym roku jakoś ok 23 łabędzia już można było focić z kącika astrofotograficznego. Jakby rozstawić się ciut "na tyłach" to może być lepiej, także najciekawsze skarby osiągalne. 

Jeżeli chodzi o południe to z łączki na przeciwko ośrodka już całkiem nisko można zejść też, rho i okolica do zdobycia - też pamiętam z zeszłego roku jak udałem się tam w nocy na spacer pooglądać - aż się zdziwiłem jakie skarby tam nisko pięknie świeciły :) tylko tu trzeba z prądem już latać - lub bardzo fajna opcja na zestawy typu SWSA na rho ophiuchi czy konika (ktoś chyba nawet z tej miejscówko robił ostatnio)

Sam planuję tam z swsa się wybrać w tym właśnie celu :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maetrik napisał:

Jak pamiętam w zeszłym roku jakoś ok 23 łabędzia już można było focić z kącika astrofotograficznego. Jakby rozstawić się ciut "na tyłach" to może być lepiej, także najciekawsze skarby osiągalne. 

Jeżeli chodzi o południe to z łączki na przeciwko ośrodka już całkiem nisko można zejść też, rho i okolica do zdobycia - też pamiętam z zeszłego roku jak udałem się tam w nocy na spacer pooglądać - aż się zdziwiłem jakie skarby tam nisko pięknie świeciły :) tylko tu trzeba z prądem już latać - lub bardzo fajna opcja na zestawy typu SWSA na rho ophiuchi czy konika (ktoś chyba nawet z tej miejscówko robił ostatnio)

Sam planuję tam z swsa się wybrać w tym właśnie celu :)

 

Jak nie będziesz wykorzystywał całego czasu i miałbyś luźny kwadrans to z chęcią bym podpiął się moim nikonem do twojego swsa w ramach testu mleczaka. 
W ogóle bym z chęcią zobaczył jak to się ustawia i z czym je bo zielony jestem.
Ogólnie jak będziesz szedł to wpadnij po mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wismat napisał:

Jak nie będziesz wykorzystywał całego czasu i miałbyś luźny kwadrans to z chęcią bym podpiął się moim nikonem do twojego swsa w ramach testu mleczaka. 
W ogóle bym z chęcią zobaczył jak to się ustawia i z czym je bo zielony jestem.
Ogólnie jak będziesz szedł to wpadnij po mnie

Nie ma problemu :)

To dziecinnie proste i szybkie a zabawa przednia, zobaczysz spodoba Ci się!

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

A ja w wątku turystyczno-górkowym.

Czy w czwartek przed południem znalazłaby się ekipa, aby wspólnie przejść się po górkach. Np na Korbanię od Sinych Wirów lub coś podobnego w okolicy?

chętnie jeśli będzie pogoda :icon_smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

A ja w wątku turystyczno-górkowym.

Czy w czwartek przed południem znalazłaby się ekipa, aby wspólnie przejść się po górkach. Np na Korbanię od Sinych Wirów lub coś podobnego w okolicy?

 

Chętnie w piątek lub/i sobotę.... 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Czy w czwartek przed południem znalazłaby się ekipa, aby wspólnie przejść się po górkach. Np na Korbanię od Sinych Wirów lub coś podobnego w okolicy?

 

Ja też się chętnie gdzieś przejdę, a okolicy nie znam, więc chętnie dołączę :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin_G napisał:

A ja w wątku turystyczno-górkowym.

Czy w czwartek przed południem znalazłaby się ekipa, aby wspólnie przejść się po górkach. Np na Korbanię od Sinych Wirów lub coś podobnego w okolicy?

Ja w piątek mogę, w czwartek dopiero przyjeżdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony proponuję wycieczkę na Rawki i Krzemieniec, czyli granice Pol-Słow-Ukr. Widoki z góry zacne :) 

Dojazd na parking samochodem. Mogę zabrać 3 osoby. 

Dla chętnych zbiórka Pt. 10:00 pod bramą ośrodka. W przypadku kiepskiej pogody można przełożyć na sobotę. 

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.