Skocz do zawartości

XIX Bieszczadzki Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

Dziesiątka już czeka na spakowanie.

 

Na otarcie łez dla wszystkich: na zlot jadą również dwie lornetki, które będzie można nabyć drogą kupna w BARDZO atrakcyjnych cenach. Nowy Monarch 7 10x30 oraz kultowy ZEISS Dialyt 10x40B GA T*.....

Marcin, nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz pokazałeś ją dawno temu w Stężnicy. Oglądaliśmy wtedy w dzień konie na przeciwległym zboczu. To był dla mnie i chyba dla wszystkich szok - tak fenomenalnego obrazu nigdy nie widziałem.

(info dla niewtajemniczonych: WX to najwyższej światowej klasy lornetka)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Marcin, nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz pokazałeś ją dawno temu w Stężnicy. Oglądaliśmy wtedy w dzień konie na przeciwległym zboczu. To był dla mnie i chyba dla wszystkich szok - tak fenomenalnego obrazu nigdy nie widziałem.

(info dla niewtajemniczonych: WX to najwyższej światowej klasy lornetka)

Tak było - pamiętam; do WXa na statywie stała kolejka.....

 

Z innej beczki: czy śledzicie prognozę pogody? Bo ten.....no......jakby......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Marcin, nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz pokazałeś ją dawno temu w Stężnicy. Oglądaliśmy wtedy w dzień konie na przeciwległym zboczu. To był dla mnie i chyba dla wszystkich szok - tak fenomenalnego obrazu nigdy nie widziałem.

Takie widoki zostają w pamięci na lata.

Z miłą chęcią rzucę okiem przez nią i w tym roku. 

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin_G napisał:

Tak było - pamiętam; do WXa na statywie stała kolejka.....

Każdy po kolei podchodził i mówił: O k.....

wreszcie ja podszedłem, patrze i mówię: O k.....

I nie było to przekleństwo, była to najwyższa forma okazania zachwytu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzędziel napisał:

Każdy po kolei podchodził i mówił: O k.....

wreszcie ja podszedłem, patrze i mówię: O k.....

I nie było to przekleństwo, była to najwyższa forma okazania zachwytu.

No tak, dokładnie tak było.

 

A jak się patrzyło na te konie, to było je prawie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bas.sic napisał:

No tak, dokładnie tak było.

 

A jak się patrzyło na te konie, to było je prawie czuć.

Bo Nikon WX to bardzo udana KOŃstrukcja optyczna

Wysoki KOŃtrast obrazu

Ostrość aż do KOŃca pola widzenia

Podczas obserwacji pełna KOŃcentracja na tym co widzimy!

Edytowane przez Marcin_G
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze hi-end'u lornetkowego:

 

W zeszłym roku było mi dane poobserwować lornetką Swarovski NL Pure 12x42. Jedyne co przychodziło mi na myśl to: jakim k cudem w tak małej lornetce byli w stanie osiągnąć taką niewyobrażalną jakość obrazu! Jednocześnie lornetka jest lekka, zgrabna i ma niezwykle szerokie pole widzenia.

 

Dodam, że obserwowałem w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że tania lornetka jest znacznie lepsza od przereklamowanych Wx-ów .

1. Jak patrzysz przez najtańszy sprzęt to przynajmniej wiesz od razu że patrzysz przez szkło a przez Wx-a wydaje ci się że tylko zmieniłeś miejsce z którego konie są obserwowane.

2. Używanie lornetki za 200 zł jest zdrowsze bo ewentualne upuszczenie nie doprowadza cię od razu do zawału serca lub pęknięcia żyłki .

3. W taniej lornetce obserwując swoje stado koni możesz mieć koni 2x wiecej.

4. A w ogóle co to za nazwa WX ? Taki np Celestron Skymaster pro brzmi znacznie bardziej profesjonalnie i lepiej świadczy o użytkowniku .

  • Lubię 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 22:18, Adamo napisał:

piątek 27 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Uroczyste otwarcie XIX Zlotu (Sala konferencyjna 1p - obecność obowiązkowa!)
- 11:45 Oskar Michalski - "Filtry w obserwacjach wizualnych"
- 14:05 Janusz Krywult - "A propos APO"

...

 

Nie wiem czym sobie zasłużyłem, ale dostałem najlepszy możliwy "czas antenowy". Przy okazji najbardziej stresujący, bo mogę się spodziewać sporej frekwencji podczas mojej prelekcji. Na wszelki wypadek dodam, że obecność NIE jest obowiązkowa. Spieszę też zapewnić, że nie planuję zapełnić całego czasu aż do wystąpienia kolejnego Prelegenta :D

 

Ponieważ praktycznie wszyscy astroamatorzy zaczynają od obserwacji wizualnych, by ewentualnie z czasem zachorować na astrofotografię, to zdecydowałem się właśnie na taki, a nie inny temat: "Filtry w obserwacjach wizualnych". Mam nadzieję, że prelekcja będzie pomocna zwłaszcza dla początkujących astroamatorów i ich szczególnie zapraszam. Myślę jednak, że i "starzy wyjadacze" znajdą parę interesujących informacji i nie uznają czasu prelekcji za stracony. Dodatkową zachętą może być zaproszenie do dyskusji (żaden ze mnie ekspert, więc liczę, że i ja na niej skorzystam).

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 08:26, panasmaras napisał:

To jak jesteśmy w tematach turystyczno-krajoznawczych - ktoś bierze szoskę lub gravela?

Myślałam o tym, żeby wziąć Żabkę, to CX. Ale zamiast tego całego klamociarstwa to znalazłam fajną ofertę wypożyczalni w okolicy mtb, trochę dalej są też elektryki, można by zrobić naprawdę fajną trasę 60km bez zajechania się na przewyższaniach. 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:groupwave:KONKURSY :groupwave:

 

KONKURS "ŻBIK" :flower:

Przypominam zasady:

-  prosty quiz pisemny (wymaga umiejętności czytania i pisania)

- dla uczniów klas 1-6   SZKOŁY PODSTAWOWEJ  = młodszych nie i starszych też nie ;)

- opiekunowie nie biorą udziału w konkursie

- każdy dostaje nagrodę, którą wybiera. Kolejność wyboru nagrody zależy od punktacji. Nie ma rezerwacji na fant.

- dziecko bierze udział w quizie z własnej woli

 

KONKURS "HARDCORE" :gathering: 

Zasady:

- w tym roku zamknięty quiz bez egzotycznych niespodzianek

- zabawa drużynowa

- każdy 1-100lat, amator i stary wyjadacz może wziąć udział w konkursie

- nagroda symboliczna dla 1 drużyny

- nagroda dla wszystkich - przeczytanie moich standardowo kosmicznych pytań i spocenie koszulki :P + satysfakcja + dobra wspólna zabawa

- można spożywać w trakcie napoje wyskokowe, nie można używać telefonów

- na sali jest tylko organizator i uczestnicy konkursu, nie ma obserwatorów i mrugaczy oczkiem

 

 

HOWK 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie okazało się że w czwartek nie będę miał samochodu, mam już kupiony bilet na busa do Polańczyka, problem stanowi ostatni odcinek 12 km między Polańczykiem a ośrodkiem w Bukowcu. Przez Polańczyk będą jechać wszyscy ale czy ktoś z Was będzie tamtędy jechać ok 12:30 w czwartek i będzie miał miejsce w aucie ? Oczywiście w tej sytuacji jadę na bezsprzętowiu.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.