Skocz do zawartości

IC405 / IC410 (Płonąca Gwiazda / Kijanki)


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tayson napisał:

Tak na serio, to zaprezentowany wodorek b. mocno szumi.

Taka wersje brałeś do dalszego składania?

Niestety tak. I to jest chyba pokłosie warunków jakie miałem. Bardzo walczyłem z tym szumem na różne sposoby. Trochę jeszcze brak mi umiejętności żeby mieć odszumione i zachowany detal w zadowalającym stopniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest :)

kolorki mi się podobają, detal jest dobry...nie wiem jak u Ciebie z niebem ale u mnie (białołęka) ok 6h materiału prawie nie ma opcji by nie szumiło, szczególnie podczas pełni, także normalka ;)

Nie myślałeś by powalczyć o gwiazdki? - niby taki szczegół (często pomijany w tego typu paletach) a potrafi całkowicie odmienić odbiór zdjęcia.

Masz 3 składniki, można osobno obrobić to tylko pod nie by je pokolorować i osobno sprytnie dodać. Dodałoby sporo uroku zdjęciu.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maetrik napisał:

Dobrze jest :)

kolorki mi się podobają, detal jest dobry...nie wiem jak u Ciebie z niebem ale u mnie (białołęka) ok 6h materiału prawie nie ma opcji by nie szumiło, szczególnie podczas pełni, także normalka ;)

Nie myślałeś by powalczyć o gwiazdki? - niby taki szczegół (często pomijany w tego typu paletach) a potrafi całkowicie odmienić odbiór zdjęcia.

Masz 3 składniki, można osobno obrobić to tylko pod nie by je pokolorować i osobno sprytnie dodać. Dodałoby sporo uroku zdjęciu.

 

Dzięki.  Bardzo chciałem je dorobić ale jak zerknąłem na prognozę to stwierdziłem ze mogę nie mieć kiedy :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wismat said:

No fakt:) przecież mógłbym :)

Da się z nawet z samego wodoru i tlenu zrobić zupełnie sensowne kolorowe gwiazdki przypominające naturalne barwy.

 

Zrób H=R, G= około 2/3 O + 1/3 H, B= O.

Spróbuj PhotometricColorCalibration i zobacz jak wyjdą po zabawach krzywymi. Możesz też rozważyć LinearFit przed połączeniem H i O, jak nie wychodzi oraz SCNR jeżeli są zielonkawe.

Powinny wyjść przyjemne, choć może odrobinę żółtego brakować.

Możesz nawet używać ColorMask żeby popracować osobno np. nad niebieskimi albo czerwonymi gwiazdami.

 

Zachęcam, efekty mogą być zaskakująco dobre.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JustinSullivan napisał:

Jedno co mi się nie podoba to wrzucanie kilku wersji w pierwszym poście. W zasadzie jak lajkujesz nie wiesz co lajkujesz...wersję 1 czy 2? a może widok teleskopu? Akurat mi podpada wersja 1 z gwiazdkami z dodatkowego postu.


… Jeszcze komuś mogą nie podobać się zdjęcia a może lajkować opis :)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, JustinSullivan napisał:

Masz u mnie dużego lajka za wersje z poprawionymi gwiazdkami :)

 

Jakbym mógł to bym wystawił tylko ją :) nie wiem czemu zawsze jak coś wrzucę i myśle ze to wersja ostateczna to później się to poprawia. No ale to tez pokłosie rad innych ludzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.