Skocz do zawartości

Ioptron + TheSky Imaging Edition


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Ioptrona mozna uzywac w oprogramowaniu TheSky firmy Bisque.

Z tego co wiem ten soft stosuje sie mniedzy innymi do Paramountów.

 

Czy dzieki temu Ioptron zyskuje mapowanie nieba, ala MLPT w ASA i guiding moze byc zbędny?

 

https://www.ioptron.com/product-p/sb10560-iop.htm 

 

image.png.a5b86257bf964d304eb186e80ff6c2e4.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tayson zmienił(a) tytuł na Ioptron + TheSky Imaging Edition

właśnie niedawno szperałem, bo w sterowniku iOptrona od poczatku mam

 

obraz.png.504011accecaec5d4ad9fb2aa7573ea6.png

 

tylko nigdzie nie ma informacji jak ten model wykonać.

Było by fajnie, choć ten soft sporo chyba kosztuje (teraz widzę, że bardzo drogi)

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubaman napisał:

....

tylko nigdzie nie ma informacji jak ten model wykonać.

Było by fajnie, choć ten soft sporo chyba kosztuje (teraz widzę, że bardzo drogi)

 

 

Tego się (prawie) nie da zrobić "ręcznie" - stąd zapewne brak opisu w ASCOMie od iOptrona. Taka mapa nieba, żeby była sensowna i wystarczająco dokładna wymaga dużej ilości punktów. 50-70 punktów pomiarowych to sensowne minimum. To jest łatwe do zrobienia softem typu TheSky bo to sekwencja slew, plate solve, slew, plate solve,... Jeden cykl trwa około 30-40 sekund więc w pół godziny masz wynik w astrobudce wystarczający na ok. pół roku. Ręcznie to idzie się pochlastać... :-). Zaznaczam, że nie mam TheSky a to co napisałem to gdzieś niedawno czytałem.:-)

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Obawiam się, że do tego potrzebne są jeszcze enkodery o odpowiedniej precyzji...

 

Niekoniecznie. Te co są w CEM120EC2 może nie są z najwyższej półki ale są wystarczająco dobre. Taka ciekawostka - poszperałem w necie - jako podstawowy model to 70 pomiarów a dla obserwatoriów to nawet i 500. Do rekalibracji nie trzeba aż tylu ale ... "im więcej tym lepiej" bo statystyka lepsza to i dokładność enkoderów może być gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JustinSullivan napisał:

A to nie chodzi tylko o rabat dla nowych nabywców Ioptrona uzgodniony z SB? Nie wiem skąd Wam przyszło na myśl, że soft jakoś specjalnie wspiera Ioptrony i będzie działał z nimi inaczej niż np: z Heq-5.

Żeby kupić TheSky ze zniżką trzeba im wysłać kwit z zakupu iOptrona. ASCOM od CEM120 ma zakładkę do mapowania i zrobienia Pointing Model. Z Pointing Modelem jednak będzie działał sporo inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.