Skocz do zawartości

Jak się porządnie czyści okulary?


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

A co już odcisanąłeś swoje linie papilarne na nowiutkim Zoomie ???

Używaj HAMA lens pen lub wacika ze spirytusem i eterem tylko delikatnie po wydmuchaniu twardego kurzu gruszką gumową 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle paluchy co małe kropeczki (łzowe czy jakieś) :-[

 

a paluch tylko jeden przypadkowy i romazałem go chusteczką HOYA i teraz szkło zrobiło się zielone... :-[

 

ps. psuj jestem i tyle :P ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, bo muszę w końcu przeczyścić szkła w lornetce, czy załączone w zestawie firmowe chusteczki do przecierania szkieł są bezpieczne dla warstw na soczewkach, czy też lepiej postarać sie o coś subtelniejszego? Jesli są O.K., to jak najbezpieczniej ich użyć? Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w "akcji" taki zmyślny "długopis" - Lens Penn na Kudłaczach. Korzystałem z niego, gdy ktoś w czasie nocnych obserwacji odbił mi swoje linie papilarne na Naglerze >:( . Janusz sugerował firmę Hama, ale do dzisiaj nie mam odpowiedzi czy mają w swojej ofercie. To samo widziałem też Nikona , ale i oni nic nie odpisali :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak tak dalej pójdzie to wprowadzę je do stałej oferty skoro jest na nie zapotrzbowanie, muszę się tylko zorientować w tegorocznych cenach bo dawno ich nie kupowałem, mój sluży mi już prawie 3 lata z powodzeniem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam kupić w hurtowni te Lenspeny na Kudlacze, są normalne i nini lenspeny o mniejszej stopce do małych okularów :-)))

 

To po ile u Ciebie Januszu byłyby lenspeny ?

 

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lenspenów jeszcze coś takiego jest :- ::)

 

Oferta za 48zł

http://www.artemix.com.pl/x_C_I__P_3211409...09;3210003.html

 

UWAGA: link należy skopiować do przeglądarki w całości bo inaczej śiakoś dziwnie się obcina na tym średniku :-

 

zdjęcie:

3211409_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Uwaga uwaga!!!

Nowe wieści z giełdy fotograficznej, oryginalne Lenspeny HAMA kosztują tam po 59zł i ostrzegano mnie (dystrybutor Hamy) przed podróbkami z Allegro i innymi wynalazkami jeśli nie chcemy porysować swoich okularów i obiektywów, zamiast patentowej mikrowłókniny rodem z NASA jest tam kawałek syntetycznej wykładziny filcowej i rysy na warstwach i nawet szkle wyjdą już po kilku czyszczeniach naszych cennych okularów :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.