Skocz do zawartości

Driver do XP dla Quickcam - help


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie próbuję testować quickcam vc (tryb long exposure)

ale mam taki problem:

zainstalowałem drivery "vc 415" niby najnowsze do tej kamerki oraz program Astrovideoniestety Xp widzi kamerke tylko gdy jest przełączona w tryb "normal" natomiast gdy ją ustawię w tryb "long exposure" - XP krzyczy o driver. Idąc za rada Szymka O. próbowałem podstawić plik "giveio.inf" jako driver i niestety nie działa

 

jak rowiazać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to patent. (dziala u mnie) Odlacz kamere. Przelacz na LE. Podlacz do kompa na odpalonym astrovideo. Zaskakuje w 100%. Kurde kiedy ja zrobie pierwsza fotke? W ogole nie moge zlapac ostrosci. Nic to, plan minimum obejmuje Lysego do konca sierpnia. Plan podstawowy Jupiego do konca lipca, a plan maximum dowolnego DSa do konca czewrca. Oj czuje, ze dam plame jeszcze wieksza niz w mega konkursie astro-foto PiotraZ :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na podglądzie powinien byc widoczny obraz (tryb LE) w AstroVideo ?

bo miga mi tylko obraz

 

U mnie z czarnego robi wojne mrowek. Wiec jest reakcja. Nigdy nie udalo mi sie jeszcze osiagnac wizualnie czegs przypominajacego real obraz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zaczalem troche intensywniej dobierac sie do mojego Quickcama. Pierwszy raz udalo mi sie sfocic cokolwiek na wykreconym orginalnym obiektywie kamerki. Uklad byl taki: CCD <- ruski mikrokopowiec x8 <- paczka fajek. Na zalaczonym zdjeciu widac fragment literki "t" o rozmiarach ok. 3mm z oleglosci ok. 10cm.

 

Tak sie zastanawiam czy ja nie odkrywm ameryki. Moze mi ktos powiedziec jak zabrac sie do sfocenia Lysego? Plan mam taki: Zaladowac SPL 26mm do wyciagu i ustawic ostrosc, zalaczyc naped, na okular zlaczke projekcyjna z kamerka. Potem na orginalnym sofcie cama nagrac avika lub strzelic pare klatek bez LE. Czy to dobry plan?

 

Pozdrawiam.

ostrosc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i mnie wyszło, a mianowicie:

zrobiłem od ręki przejściówkę do kamerki i podłączyłem to wszystko do złączki

od Yukona 6-100 - spokojnie łapałem ostrość (drzewa, liście itp.)

W trybie Normal to nie problem coś nakręcić, czy zrobić snapshota, moj problem jest taki, że nie wiem jak uruchomić i sprawnie sprawdzić tryb Long Exposure.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.