Skocz do zawartości

m51


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lagata1 napisał:

42 x 260 sekund, taka sama ilość dark,bias oraz flat, sprzęt jak w stopce bez zmian - pierwszy tak długi guiding w moim wykonaniu ( niestety warunki znowu dawały w tyłek i wciąż czekam na prawdziwie krystaliczne niebo :(  )

nowy 3a warstwa astropolis.jpg

A czym to, smartfonem?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory.

Wiem, że jestem "Pan przypierdolek" ale już tak mam, po prostu w tym świecie obłudy, nygustwa i byle jakości staram się aby chociaż w hobby ludzie byli w miarę rzetelni. Jak widzę fajne zdjęcie (tylko przykład), i ktoś wypisze jakieś zdania (czyli ma czas aby to zrobić) no to aż się prosi o pełną informację. Skoro już piszesz jakieś dane to napisz konkretnie. W tej chwili to wygląda tak (dla mnie) - kupiłem auto, ma 4 koła i kierownicę! - no informacja jakaś jest, tylko jej przekaz jest żadny. Teraz widzę w stopce że to SCT? czyli tym wersja pewnie z redutkorem, no właśnie o to chodzi, czemu ja i inni mają się domyślać.....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lagata1 napisał:

polecam korzystanie z komputera jak ja  :)  

 

Trochę to takie "U mnie działa" - ja też korzystam z komputera i żadnej stopki nie widzę. I szczerze mówiąc nie chcę szukać - chcesz być usłyszany, zadbaj o jakość swoich postów.

Edycja posta i dodanie brakujących informacji kosztowałaby Ciebie mniej energii, niż te trochę aroganckie (tak je odbieram) odpowiedzi.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek, to ocena pozytywna! Nie zrażaj się!!!

Nie przesadzaj z saturacją i pamiętaj, że sprawdzenie kolorów z jakąś fotką referencyjną to nie przestępstwo ;)

Oczywiście problemy z osiowością są dla Ciebie na pewno widoczne, ale to kwestia pracy nad sprzętem, a to przychodzi z czasem.

Ważne że próbujesz i coś masz już zrobione.

Rok, dwa i będziesz się cieszyć z bardzo ładnych fotek.

:Beer:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Lach napisał:

 

Trochę to takie "U mnie działa" - ja też korzystam z komputera i żadnej stopki nie widzę. I szczerze mówiąc nie chcę szukać - chcesz być usłyszany, zadbaj o jakość swoich postów.

Edycja posta i dodanie brakujących informacji kosztowałaby Ciebie mniej energii, niż te trochę aroganckie (tak je odbieram) odpowiedzi.

Są aroganckie bo taką stąd wyniosłem naukę będąc tak samo traktowanym przez niektóre tutaj osoby i na tym proponuję zakończyć polemikę w tej kwestii bo dalej się do niej nie odniosę. 

Cały czas robię tym samym sprzętem od roku, sct 150/1500 z korektorem,eq5 i fuji xt20 niemodowany, już mi się nie chcę tego pisać w kółko i po to opisałem to w stopce - jeśli ktoś chce to zobaczy to na kompie będąc jakoś bardziej zainteresowany moim zdjęciem - a może też i zapytać bo ja np tu ludzi pytam co robili i jak jeśli nie podali sami. Finito.

Piotrek L. gwiazdy mam przesaturowane i w wolnej chwili coś tam z nimi powalczę na starnecie, masz oczywiście rację - co masz dokładnie na myśli pisząc o osiowości ? 

I tak, próbuję, to jest mój może 3 guiding, a jak znajdę m51 z poprzedniego roku to tu wstawię i widzę jakiś progres co mnie cieszy personalnie, coś już mam cyknięte - a wbrew pozorom krytykę doceniam która jest konstruktywna.

Zniechecających docinek nie lubię, ale zbierasz to co zasiewasz - to w kwestii jeszcze chorej polemiki.

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 17:26, lagata1 napisał:

...co masz dokładnie na myśli pisząc o osiowości ?

Mocując aparat do teleskopu zdarza się, że matryca nie jest idealnie prostopadle do osi optycznej teleskopu (złączki, kolimacja teleskopu).

U Ciebie są różnie pojechane gwiazdki, a przy błędach guidingu było by to samo w każdej części kadru.

 

1.jpg.c6e989afefd89185c758401bbd6556ae.jpg

 

 

2.jpg.b5539b8a63b983c10be9fdcb434c5a70.jpg

 

Nie wiem jakimi obiektywami dysponujesz, ale może warto by było żebyś spróbował coś dopasować o ogniskowej do 200mm, co z guidingiem mogło by dać Ci więcej z satysfakcji.

Szerokie kadry też są fajne i łatwiejsze do opanowania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.