Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, to bardzo dobrze ze tak chętnie pomagamy, te oddolne pospolite ruszenie jest naprawde budujace.

 

Byłem w ostatni weekend ze znajomymi na wolontariacie. Byliśmy w punkcie recepcyjnym w Dorohusku jak i na samej granicy, wrażenia:

- wolontariuszy więcej chyba niż uchodzcow

- masa wszelakich darów 

- pełno ludzi deklarujących transport, noclegi i inna pomoc jak np przygotowanie na obiad grilla 

 

Generalnie to nie bardzo było co robić... porozmawiałem trochę z ludźmi i to nie pierwszy dzień tak wyglądało, marnujemy zasoby ludzie jak i pieniądze niepotrzebnie wydawane choćby na przyjazd kolejnych wolontariuszy, noclegi dla nich etc. 

 

Super ze pomagamy ale zdecydowanie brakuje w tym koordynacji, nikt nie wie ile jeszcze ta wojna potrwa, teraz jest wielki bum na pomoc a co będzie powiedzmy za miesiąc. Mam też nadzieję że ewidentne nadwyżki tych darów nie pójdą na zmarnowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamo napisał:

W tych pudłach są pasty i szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych. Kilka tyś szt.

Czy kupujesz po cenach hurtowych lub sklepy dają Ci specjalne rabaty?
Mam nadzieję, że sprzedający mają odrobinę moralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sosna napisał:

A tymczasem na tej niefajnej granicy: Rodziny uwięzione na bagnach proszą o azyl w Polsce

To jest niezrozumiałe, zwykłe kurestwo.

 

12 godzin temu, M.K. napisał:

Czy kupujesz po cenach hurtowych lub sklepy dają Ci specjalne rabaty?
Mam nadzieję, że sprzedający mają odrobinę moralności.

Kupuję różnie w zależności od dostępności i najczęściej w hurtowaniach.

W detalu jak coś biorę i mówię w jakim celu to dostaje rabaty.

13 godzin temu, sosna napisał:

Hej, to bardzo dobrze ze tak chętnie pomagamy, te oddolne pospolite ruszenie jest naprawdę budujące.

 

Byłem w ostatni weekend ze znajomymi na wolontariacie. Byliśmy w punkcie recepcyjnym w Dorohusku jak i na samej granicy, wrażenia:

- wolontariuszy więcej chyba niż uchodźców

- masa wszelakich darów 

- pełno ludzi deklarujących transport, noclegi i inna pomoc jak np przygotowanie na obiad grilla 

 

Generalnie to nie bardzo było co robić... porozmawiałem trochę z ludźmi i to nie pierwszy dzień tak wyglądało, marnujemy zasoby ludzie jak i pieniądze niepotrzebnie wydawane choćby na przyjazd kolejnych wolontariuszy, noclegi dla nich etc. 

 

Super ze pomagamy ale zdecydowanie brakuje w tym koordynacji, nikt nie wie ile jeszcze ta wojna potrwa, teraz jest wielki bum na pomoc a co będzie powiedzmy za miesiąc. Mam też nadzieję że ewidentne nadwyżki tych darów nie pójdą na zmarnowanie.

 

 

Widać, że już trochę się przewaliło ale cały czas ewakuowani ludzie ze wschodu Ukrainy docierają. Są to mniejsze ilości ale są.

Są tacy co wracają  bo zachód Ukrainy jest spokojny.

Problem zaczyna się pojawiać w centrach noclegowych gdzie jest po 300-400 osób.

 

 

 

 

Pewnie chcecie wiedzieć co u naszego kolegi Siergieja.

On mieszka w Tarnopolu i mam  z nim stały kontakt.

U niego wszystko w porządku.

To informacja dla tych starszych z tego forum co mieli okazję poznać Siergieja jak bywał na zlotach w Roztokach Górnych.

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ax napisał:

Ach misie i slodycze.

Choc na mikrosekundy dzieciaki zapomna o tej smutnej rzeczywistosci ...

Adamo i ekipa ktora Ci pomaga jestes WIELKI! JESTESCIE WIELCY!!!

AX, przyjacielu, wiesz, że ja  jestem "samotny wilk" i sam lubię działać.

Tak też robię i dzięki Wam mam środki. Sam organizuję zakupy i dowożę jak wiele innych ludzi dobrej woli.

Wolontariusze są tam na miejscu 24 godziny na  dobę i chwała im za to, więc każdy coś daje od siebie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.