Skocz do zawartości

ASI2600MM wariuje ?


Marcin Ksiazek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam wrazenie, ze moja kamera jakby stracila na czulosci.  

Efekt ten moim zdaniem poglebial sie stopniowo, ale wczorajsze klatki sa dla mnie niepokojace. Mam wrazenie, jakby zaczela strasznie szumic. Na klatkach 2 sekundowych mam dziwny histogram i w ogole nie widac gwiazd. wczesniej nie bylo z tym problemu.  Nie wiem moze ja cos zle interpretuje i ktos kto ma wieksze doswiadczenie bedzie w stanie cos podpowiedziec z zalaczonych fitow.  Dodam, ze klatki te byly robione w BIN2 wiec czulosc tymbardziej powinna byc dobra.  O dziwo na guiderze kamerka ktora robi zdjecia 2 sek ma bardzo mocny obraz. 

 

Rozpatruje reklamacje kamery i oddanie jej do sklepu na reklamacje. 

 

Bede wdzieczny za pomoc w interpretacji tych przykladowych klatek. 

CCD Image 567.fit CCD Image 574.fit CCD Image 913.fit CCD Image 915 ha12.fit CCD Image 916 oiii.fit CCD Image 917 sii.fit CCD Image 918 cls.fit CCD Image 920 ha12.fit CCD Image 923 ha12.fit CCD Image 981ha12.fit CCD Image 982 sii.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 fabryczne ustawienia. 

 

Gain 0 i offset 50

 

Albo gain 100 i offset 50. 

 

Zazwyczaj foce na pierwszym ustawieniu. 

 

Jak będę w pl i będzie pogoda, porównam obraz z 2 kamer na tym samym obiekcie, tj. Atik 428ex i Asi.  

 

Pamiętam pierwsze światło jakie zrobiłem nowa Asi i byłem w szoku ile detali się w krótkim czasie naświetlał.  Teraz jakoś mam wrażenie, le ledwo co widać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obie ASi 2600MM i MC miały problem z chłodzeniem. Miałem uszkodzony przewód i za duże obciążenie zasilacza i kamera chłodziła się, po czym po jakimś czasie chłodzenie się wyłączało. Pisałem o tym tutaj na forum, sprawa wyglądała tak: włączałem chłodzenie, moc chłodnicy narastała powoli aż do momentu kiedy osiągała 100% (czasami kilka godzin po włączeniu, nie było zasady bo to zależy od warunków). Kiedy układ osiągał 100% obciążenia chłodzenie się wyłącza, natomiast w sterowniku ciągle pokazane jest obciążenie 100%. Wymiana przewodów i zasilacza pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Jaki miałeś ustawiony gain i offset? Miałem podobny problem jak Kstars/Indi wyzerował gain.

W fits headerze twoich zdjęć jest dziwnie zapisana informacja o gain. U mnie wygląda to tak:

 

image.png.980b5690ef79659d1d621b3d3d2b16e6.png

 

 

Na jakim programie wyszedł taki wynik gain?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwidzoczniej spanikowalem i zle odczytalem wartosci z histogramu, po prostu nie spogladalem na zakres jaki on pokazuje. Calkiem mozliwe, ze i cooler mialem wylaczony, stad takie zaszumione klatki mogly być..

 

Jednak dla wlasnej ciekawosci zrobie sobie test porownawczy naswietlania 2 roznymi kamerami z takim samym czasem, chce zobaczyc bezposrednio te roznice  CCD i CMOS.

 

zrzut 1.png

zrzut 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.