Skocz do zawartości

Qhy294M Pro problem z HA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj wróciła do mnie po prawie pół roku kamera z wymiany w ramach gwarancji, wszystko śmiga pięknie ładnie, do puki nie zacząłem robić klatek flat do filtra H-alpha, wiedziałem, że takie numery zdażają się w matrycach kolorowych asi294, bo samemu tego doświadczyłem, ale w kamerze Mono? Czy może mi ktoś wytłumaczyć co może być przyczyną? Dodam, że w poprzedniej kamerze przed reklamacją problem nie występował a filtrów w kole nie ruszałem, filtry Antlia 3.5nm 36mm.

IMG_20220326_121334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kudi145 napisał:

Nie przejmuj się flat wyrówna :P Mam podobnie.

Może to źle doklejona matryca , nierówno rozłożona pasta lub coś w tym stylu

Bez tytułu.png

 

Przecież flat jest odwzorowaniem optyki i matrycy. Chłodzenie nie ma tu wiekszego znaczenia.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tayson napisał:

 

Przecież flat jest odwzorowaniem optyki i matrycy. Chłodzenie nie ma tu wiekszego znaczenia.

Taki sam problem miałem w asi294 i wtedy zwo odpisało, że to właśnie problem nierównomiernego przylegania peltiera do matrycy czy coś takiego, ale jak powiedzieli wyjątkowo wymienią na nową bo to nie jest według nich wada i w nowej tego nie było, próbowałem z tym walczyć flatami, ale nie szło mi to i tu też nie mam zamiaru się męczyć, chiński szmelc i tyle, SBIGA poczciwego miałem i nie było najmniejszuch problemów, już mi się po mału zaczyna odechciewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń półrocznych z ASI294MC Pro mogę tylko zasugerować dobranie dobrego źródła flat - liczy się kolor generowany przez flatownicę.

  • Flat z iPada - koszmar jak widoczny na zdjęciach wyżej (nie wiem ile tam jest, podobno 7500K).
  • Flat z lampki led ~4000K - jest dobrze (ale nie lubię, bo musze kombinować z koszulką itp.).
  • Ostatnio kupiłem tablice podświetlaną do rysowania - nie zbadałem jeszcze do końca, bo raz wzoru nie było, a za drugim razem był - tyle, że za drugim razem kalibrowałem materiał ze środka miasta z 3 godzin, więc mogą w grę wchodzić setki innych czynników.

Ogólnie kalibruje w PixInsight pilnując żeby na pewno dobrze było ustawiony pattern RGGB.

Inna sprawa, że nie zbieram wąskiego H-a, a dość szeroko używając L-Pro - poniekąd dlatego też mam MC, a nie MM.

 

Mam nadzieje, że to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.