Skocz do zawartości

Lornetka Bresser 20x80 Astro SPEZIAL-ASTRO


dja.obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ja mam tą lornetkę. Troszkę aberki jest ale daje fajne ostre obrazy. Księżyc wygląda obłędnie. Nadaje się też do wyłapywania galaktyczek. Myślę, że za pieniądze zdecydowanie dostajesz dobrą lornetkę. Oczywiście potrzebny jest już statyw, bo utrzymać dwa kilo bez ruchu to nie lada wyzywanie.

Edytowane przez Stiopa99
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lkosz napisał:

Ja też mam. Obraz trochę nieostry, mydlany, AC wyraźna. Na Księżycu mocno przeciętnie, nawet trochę słabo. Noo jakość adekwatna do ceny. Jest spoko w kategorii "lepsze coś niż nic", kiedy nie można wziąć teleskopu. Zaletą jest apertura.

Dobre podsumowanie sprzętu, bo jak ktoś pisze że obraz księżyca jest obłędny to chyba tylko tym sprzętem obserwował w życiu:emotion-5:.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dja.obserwator napisał:

No bo to Bresser niemiecka marka 

to jest chińszczyzna, zrobiona mocno po chińsku ;) Bresser to dolna półka jakościowa. Już nie chłam, a jeszcze nie sensowny sprzęt.

 

13 minut temu, peter5 napisał:

Dobre podsumowanie sprzętu, bo jak ktoś pisze że obraz księżyca jest obłędny to chyba tylko tym sprzętem obserwował w życiu:emotion-5:.

no nie, obłędnym to tego obrazu się nie da nazwać. Dowolny teleskop bije tę lornetę na głowę. Jest to najtańsza 80mm lornetka i takiż obraz dostajemy. Nie wiem czy tam w ogóle są jakieś warstwy przeciwodblaskowe w środku, bo kontrast jest słaby. Pewnie jakby zmierzyć, to dobry 50mm nikon ED da obraz bardziej szczegółowy, kontrastowy i większy zasięg od tego Bressera, pomimo różnicy w aperturze. No ale takie nikony kosztują. Ja lornetek nie lubię, używam gdy muszę, i tego Bressera kupiłem do okazjonalnego użycia, żeby mieć cokolwiek w ręku, z całą świadomością, że obraz będzie jakikolwiek. No i taki jest.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem tej lornetki troszkę poczytałem na różnych forach opinii o tym Bresserze. Oprócz nielicznych negatywnych było też dużo takich :) https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9856-bresser-astro-20x80/ Mam nadzieję że autor nie będzie miał nic przeciwko :) 

Może trzeba trafić na dobry egzemplarz ? 

P.S. Nie wiem dlaczego na pudełku jest napis "made in Germany" 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dwa razy przez ta lornetkę u dwóch różnych osób. Jedna była totalnie rozkolimowana, mydlany obraz itp itd. Szkoda oczu. Jednak druga sztuka miała idealną kolimację i co mnie zaskoczyło - nie było wcale aż takiej tragedii (jak na tą półkę cenową). Pod ciemnym wiejskim niebem obraz był nawet akceptowalny do przeglądu nieba i zabawy. Powiem tak - jeśli trafisz dobrą sztukę (wybrany przetestowany egzemplarz) i nie miałeś wcześniej żadnej lornetki - będziesz zadowolony. Jeśli jednak miałeś okazję spogladać przez sprzęty z wyższej półki i oczekujesz konkretnej estetyki obrazu - zdecydowanie odpuść :)

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.