Skocz do zawartości

Nowy Star Adventurer wersja GTi


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako fan astromobilnosci jestem ciekaw kiedy w Polsce ruszą zapisy na ten maly mobilny montaz ze stajni Sky Watchera...

http://www.skywatcher.com/product/star-adventurer-gti/

 

W polskich sklepach jeszcze nie ma nawet zapowiedzi...

A na YouTube sa juz pierwsze recenzje...

Wklejam parametry ze strony producenta obiecujaco to wyglada.

Star Adventurer GTi
Multi-Purpose Mounts
  • Payload: 11 lb
  • Self-weight:  5.7 lb
  • Counterweight:  5 lb(1 Incl., 1 Opt.) 1.3 lb, Dual-Tilt, Removable Rod
  • Polar Scope:  Built in polar scope with illuminator
  • Latitude Range: 0 to 70 Degree
  • Connectivity: Hand Controller, USB, Wi-Fi  Autoguider, DSLR
  • Controller:  SynScan Pro App (Android/iOS/PC) SynScan Hand Controller (Opt.)
  • Power:  DC 12V or 8-AA Batteries
  • Compatible with 3/8"camera tripod thread 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, że nośność i jakość prowadzenia taka sama jak w oryginale. Wizualnie sprawia wrażenie sporo potężniejszego. W góry IMO lepiej zaoszczędzić na wadze i wziąć starszego brata, a do ogródka/samochodu lepiej dopłacić do czegoś większego.

 

Za to parę lat temu, zanim wdepnąłem w to szambo bez dna, a budżet był znacznie bardziej ograniczony, to mógłby być to bardzo skuteczny gateway drug.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobrychemik napisał:

Nie jestem mocno w temacie SWSA. Na czym polegają różnice między starą a nową wersją?


Najważniejszą innowacją jest zmotoryzowana oś deklinacji, co również sprawia, że jest to montaż z funkcją GoTo. Do tego stabilniejszy klin i parę mniejszych usprawnień takich jak wbudowane podświetlenie w lunetce biegunowej, grubszy pręt przeciwwagi z cięższą przeciwwagą i dodatkowe porty.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gryf188 napisał:

Żeby jeszcze z zębatkowego przeniesienia napędu zrobili paskowy jak w iOptronach to byłoby super .

Moze bedzie sie dalo jakos opaskowac...;)))

Czekam jak ktos to pierwszy rozbierze i zobaczymy co nam Skywatcherek posiada w środku.

 

Trudno sobie wyrobic zdanie na podstawie jednej recenzji 

Alyn ma skille inzyniera mechaniki.:

 

 

Trevora z Kanady nie ogladam bo jak niektorzy wiedza to malo prawdy jest na AstroBackyardzie....

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobrychemik napisał:

Nie jestem mocno w temacie SWSA. Na czym polegają różnice między starą a nową wersją?

Na tym, że poza nazwą niemal wszystko jest inne.

- klin zintegrowany z napędem

- napęd w deklinacji

- brak możliwości pracy bez pręta przeciwwagi

- brak jakże prostego zwykłego włącznika

- and many many more....

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JKbooo napisał:

Lipa, że nośność i jakość prowadzenia taka sama jak w oryginale. Wizualnie sprawia wrażenie sporo potężniejszego.

A czemu lipa? To zestaw mobilny a do ogrodka i na dluzsze ogniskowe za maly.

Fajny upgrade o nowe funkcjonalnosci.

Wiele razy w zyciu dzwigalem na plecach sprzet i wnosilem go gdzies na gore. Nie chcialbym duzo wiecej dzwigac, kregoslup ma coraz wiekszy przebieg ;)

Raz zdarzylo się że wynosilem w gore w walizkach i plecaku HEQ5Pro z ED80 i osprzetem ( w tym accu zelowe) w Bieszczadach. Tego bledu nie popelnie wiecej, nabawilem sie wtedy kontuzji w lokciu.

Wracajac do meritum to ma byc montaz mobilny do malych ogniskowych a nosnosc 5kg to jesli bedzie w sam raz.

Ja do Starego Sky Watchera dokupowalem grubszy, ciutke dluzszy i ciezszy pret przeciwwagi. Teraz przy ciezszej przeciwwadze powinno wystarczyc nawet na TS65Q.

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcin_G napisał:

Na tym, że poza nazwą niemal wszystko jest inne.

- klin zintegrowany z napędem

- napęd w deklinacji

- brak możliwości pracy bez pręta przeciwwagi

- brak jakże prostego zwykłego włącznika

- and many many more....

 

A ten czerwony przełącznik na głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, licho52 napisał:

 

A ten czerwony przełącznik na głowicy?

ON/OFF. A trybów pracy już nie wybierzesz.

 

Ale jest gniazdo do hand controlera, więc jeśli ktoś ma juz np HEQ5 to pewnie będzie się dogadywać.

Posunięcie producenta w sumie mnie nie dziwi - jeśli S.A. GTI ma mieć GoTo, to elektronika napędu jest duuuużo bardziej zaawansowna.

Ja tam na razie zostaje przy swoim starym dobrym S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

szkoda, że wpakowali tę lunetkę biegunową, można było obniżyć cenę i wagę

Masę obniżyłbyś o może 3% masy zestawu, cenę pewnie o 5%, a dla wielu osób poprawnie zorientowany montaż to jednak podstawa - czyli tak, który dokładnie maszeruje po niebie w jednej osi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ax napisał:

A czemu lipa?

 

Dlatego, że waży ponad 1,5kg więcej, a w kwestii mobilnej astrofotografii niewiele więcej może.

 

Z drugiej strony może mam zbyt słabą wyobraźnię co do sposobów na wykorzystanie takiego montażu, bo osobiście nie dostrzegam sensu wnoszenia ciężkich montaży na szczyty gór. Jak wchodzę na szczyt to raczej po to, żeby trzaskać szerokie kadry z krajobrazem, a deep space to raczej gdzieś u podnóży z wygodnym dojazdem, no ale to ja...

 

Z tego co widziałem zdjęcie Trevora miało lekko pojechane gwiazdki na rebrandowanym sharpstarze 61, Allyn twierdził, że koło 30% 60s klatek na 400mm było bezużyteczne. Wg mnie trochę za słaba poprawa w świecie plecakowych montaży względem poprzednika ważącego 1,5kg mniej.

 

Nico zawiesił najsensowniejszy setup na ten mont, ale ja bym go spakował raczej do bagażnika, a nie do plecaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin_G napisał:

Masę obniżyłbyś o może 3% masy zestawu, cenę pewnie o 5%, a dla wielu osób poprawnie zorientowany montaż to jednak podstawa - czyli tak, który dokładnie maszeruje po niebie w jednej osi

 

ale można by to dać w opcji, a tak minimum 50% nie będzie z tego korzystało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.