Skocz do zawartości

Nowy Star Adventurer wersja GTi


ax

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Maetrik napisał:

 nie mam jeszcze filtra anty LP i za jasne niebo na dłuższe.

Za 2-3 tygodnie będę sprzedawał Omegona 2", testowanego przez Dobregochemika. Raz użyty na zlocie na zlocie. Takiego:

https://www.astroshop.pl/filtr-szerokopasmowy/omegon-filtr-light-pollution-filter-2-/p,15630

 

Czy masz możliwość sprawdzenia, czy Twoj SW GTi daje się sterować kontrolerem ręcznym od HEQ5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_G napisał:

Za 2-3 tygodnie będę sprzedawał Omegona 2", testowanego przez Dobregochemika. Raz użyty na zlocie na zlocie.

Dzięki ale celuje bardziej w L-extreme :)

4 minuty temu, Marcin_G napisał:

Czy masz możliwość sprawdzenia, czy Twoj SW GTi daje się sterować kontrolerem ręcznym od HEQ5?

Niestety nie mam jak, nie mam heq5.

Ale sterować chyba najprościej (poza AsiAir) aplikacją synscan na tel. przez wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maetrik napisał:

Nie bardzo zapowiada się by pojawił się gdzieś w PL, zamówiłem więc z Węgier. 

Paczka szła 3dni robocze, dobry wynik. Bardzo sprawnie sprawę załatwiało się z Węgierskim https://tavcso.hu/

 

Wczoraj wyskoczyłem na chwilę na szybki test.

Pierwsze wrażenia: 

Troszkę większy, potężniejszy niż klasyczny swsa, jednak dalej spokojnie można uznać za plecakowy.

Polarną ustawiłem przez wbudowaną lunetkę (podświetlana, nie znalazłem regulacji podświetlenia) - ustawia się bardzo wygodnie, wszystkie pokrętełka chodzą płynnie, blokady również - generalnie obsługa "mechaniczna" komfortowa i skuteczna - na plus. Nie zaobserwowałem żadnych luzów, poruszania się elementów, które powinny być sztywne. Wszystko ładnie, solidnie spasowane. 

 

Współpraca z AsiAir bezproblemowa (miałem mało czasu więc połączyłem montaż z AA kabelkiem usb dołączonym do zestawu) powinno się dać jakoś podejrzewam połączyć montaż z AA przez wifi ale nie mogłem na szybko rozgryźć jak to zrobić. Następnym razem może powalcze.

Montaż podczas przesuwania jest dość głośny, "chrobocze" podobnie do AZGTi ale podczas prowadzenia jest już cichutko i elegancko.

Elegancko jest również w kwestii samego prowadzenia, podczas pół h testowej sesji guiding prawie cały czas sporo poniżej 1" - jak dla mnie wynik w pełni zadowalający (szczególnie, że polarna ustawiona w kilka min przez lunetkę) o to mi chodziło!

Na montażu Askar ACL200, guider 135mm plus cały osprzęt. Nie ważyłem zestawu ale podejrzewam, że dobre pare kg było (możliwe, że blisko granicy 5kg) musiałem wrzucić inną przeciwwagę (chyba ok 4kg), fabryczna - mało.

Klatki oczywiście w punkt :)

przykład prowadzenia, kilka min z sesji:

Screenshot_20220830-000431_ASIAIR.thumb.jpg.b783effba4b6047f47489afa6d808ed0.jpg

 

Jestem zadowolony, dokładnie o to mi chodziło: mały zgrabny, szybkość ustawienia, prostota obsługi, go-to i prowadzenie :tanczy:

Chyba się polubimy :)

 

Imponujący wynik, bardzo bym chciał sie dobrać do takiego ustrojstwa i zobaczyć co w środku piszczy ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
W dniu 30.08.2022 o 19:46, Marcin_G napisał:

Za 2-3 tygodnie będę sprzedawał Omegona 2", testowanego przez Dobregochemika. Raz użyty na zlocie na zlocie. Takiego:

https://www.astroshop.pl/filtr-szerokopasmowy/omegon-filtr-light-pollution-filter-2-/p,15630

 

Czy masz możliwość sprawdzenia, czy Twoj SW GTi daje się sterować kontrolerem ręcznym od HEQ5?

Mam HEQ5 więc jak dojdzie montaż to sprawdzę ale raczej powinno działać bez problemu. Zamówiony dziś z https://tavcso.hu więc teraz czekam niecierpliwie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 23:09, recek napisał:

Czy ktoś może powiedzieć jak ten star adventurer ma się np do Sky-Watcher EQM-35 PRO Synscan GOTO + statyw NEQ-5 WiFi (wersja 2022)?

Cena StarAdventurer ze statywm NEQ2 to ok 3500 a EQM 3400.

EQM ma wiekszy udzwig, ale tez jest wiekszy i ciezszy. Na poczatku nie sprawial mi problemow, ale po dluzszym postoju cos mi zaczelo swirowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.08.2022 o 12:39, Maetrik napisał:

Nie bardzo zapowiada się by pojawił się gdzieś w PL, zamówiłem więc z Węgier. 

Paczka szła 3dni robocze, dobry wynik. Bardzo sprawnie sprawę załatwiało się z Węgierskim https://tavcso.hu/

 

Jaki koszt wysylki z Hu do Pl?

 

Jak po tych 2 miesiacach oceniasz ten montaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ax napisał:

Jaki koszt wysylki z Hu do Pl?

 

Jak po tych 2 miesiacach oceniasz ten montaz?

Nie pamiętam dokładnie kosztów przesyłki, pamiętam natomiast, że zestaw bez staywu z przesyłką od nich wyszedł niecałe 3k.

 

Co do samego montażu, niezmiennie nadal cieszy i sprawuje się bardzo dobrze. Jestem zadowolony, fajny mobilny sprzęcik z dużymi możliwościami :) 

Od siebie polecam.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
4 minuty temu, Bentoq napisał(a):

Witam,

 

Odkopię trochę temat, do posiadaczy SWSA GTi, jak Wam się sprawuje po kilku miesiącach sprzęt? W sklepie mi powiedzieli, że często reklamacje są.

Jak wrażenia?

 

/Sebastian

Nie korzystałem z niego jeszcze dużo, ale z tego co zauważyłem i wcześniej też o tym czytałem na forach, to samo luzujący się z czasem docisk osi RA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.09.2022 o 23:09, recek napisał(a):

Czy ktoś może powiedzieć jak ten star adventurer ma się np do Sky-Watcher EQM-35 PRO Synscan GOTO + statyw NEQ-5 WiFi (wersja 2022)?

Cena StarAdventurer ze statywm NEQ2 to ok 3500 a EQM 3400.

Stoję przed podobnym wyborem. Udało Ci się podjąć decyzję? Mi na mobilności mocno nie zależy, ale fajnie jakby taka opcja była. Chciałbym na nim póki co na razie fotografować obiektywami max 200mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 16:41, TheShackMeister napisał(a):

EQM ma wiekszy udzwig, ale tez jest wiekszy i ciezszy. Na poczatku nie sprawial mi problemow, ale po dluzszym postoju cos mi zaczelo swirowac.

Czy poleciłbyś właśnie ten montaż, zastanawiam się jeszcze nad opcją: Star Adventure GTi oraz  myślałem jeszcze o Eq5. Ciężki wybór gdy ceny są  zbliżone do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Neo napisał(a):

Czy poleciłbyś właśnie ten montaż, zastanawiam się jeszcze nad opcją: Star Adventure GTi oraz  myślałem jeszcze o Eq5. Ciężki wybór gdy ceny są  zbliżone do siebie.

Polecam EQM, ale jest znacznie większy od GTI. Koniecznie z ASI AIR nie pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 12:39, Maetrik napisał(a):

Nie ważyłem zestawu ale podejrzewam, że dobre pare kg było (możliwe, że blisko granicy 5kg) musiałem wrzucić inną przeciwwagę (chyba ok 4kg), fabryczna - mało.

Czy ktoś z Was podszedł pod 5kg sprzętu na tym montażu? Jak się wtedy sprawował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz być mobilny. To mój zestaw wyjazdowy, pakuje w walizki i siadam do samolotu. Na GTIku wisi: Canon 6d, Sayang135mm, guider 120mm4 + asi120mm mini i asiair mini i 2 grzałeczki, za przeciwwagę pracuje mi powerbank(371Wh) zużywałem tym zestawem może 25% mocy.

Edit: zapomniałem dodać że przetestowany w bojach i sprawdził się bardzo dobrze z tą ogniskową.

 

setupGTI.jpg

Edytowane przez yakson
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.