Skocz do zawartości

CCD


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem sprzedania kilku zabawek w obszarze CCD. Konkretnie mam na mysli:

 

1. Kamera Starlight Express HX916, BW, 1300 x 1030 pixeli, USB, dobra sprawnosc, bardzo niskie szumy (komplet - kamera, wejscie 1,25 cala, kable, modul USB, zasilacz z 220V/12V)

 

2. Kolo filtrowe True Technologies, zmotoryzowane, kontrola z pudeleczka sterujacego lub z PC (np. automatyczne sekwencjonowanie zdjec LRGB spod Astroart czy Maxim DL), wewnatrz kolko na 6 filtrow, w tym zainstalowane 4 filtry LRGB firmy Astronomik, opcjonalnie Ha (komplet - kolo, zlaczki do kamery, kolo ma wejscie SCT i mam do tego przejsciowki na T i na gwinty Takahashi, filtry zainstalowane, zasilacz, kable)

 

3. Kamera Starlight Express MX7C, "one shot color", 750 x 580 pixeli, LPI i USB, doskonala sprawnosc, bardzo niskie szumy (komplet - kamera, wejscie 1,25 cala, kable, modul USB, modul LPT zasilacz z 220V/12V). Ostatnio wykorzystywana glownie jako (swietny) autoguider.

 

4. Meade DSI. Mam jeszcze 1 egzemplarz, nowy fabrycznie, nie rozpakowany. Jeden zostawilem dla siebie - testy pod Maxim DL pokazuja na swietne prowadzenie jako autoguider. Jezeli ktos sie bedzie chcial bawic w grzebanie w srodku, wydaje sie ze zainstalowanie chlodzenia (maly Peltier) miedzy chipem a obudowa bedzie trywialne. Obudowa jest metalowa i ma spory radiator. Niemniej dla mnie to wrecz idealne rozwiazanie na autoguider do focenia w polu - zasilanie pobiera z PC przez USB wiec w zasadzie nic nie wymaga, nie ma plataniny kabli itp.

 

5. Prawodopodobnie rowniez bede sprzedawal MODYFIKOWANEGO EOS 300D - zdjety oryginalny filtr przed chipem CMOS i zastapiony zwyklym filtrem IR. Czulosc w pasmie 656nm wzrasta 4-5x i mglawice emisyjne zaczynaja byc czerwone zamiast niebieskie (Hb). Aparat kupilem uzywany, robilem zdjecia testowe i wszystko jest OK, jednak nie robilem jeszcze zadnych zdjec DSO ze wzgledu na brak mglawic emisyjnych na wiosennym niebie no i krotkie noce. Prawdziwy wypas bedzie z ciemnego miejsca w sierpniu! Aparat prawidlowo ogniskuje ze zwyklymi obiektywami ale trzeba troche popracowac aby przywrocic prawidlowe kolory (co sie jednak daje zrobic, probowalem).

 

Wszystkie urzadzenia sa na 100% sprawne, foty z kamer CCD byly niejednokrotnie pokazywane na forum.

 

Prosze o kontakt jezeli ktos bylby zainteresowany tematem na powaznie.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel Lancucki

 

PS Prosze konotakt na maila, na forum nie bywam ostatnio zbyt czesto. Pawel

Edytowane przez PTL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.