Skocz do zawartości

NOSS 3-3r - jak tu żyć?


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Przez sam środek galaktyki. :stop: Są tacy, którzy ucieszyliby się z takiej fotki. Więcej: są tacy, którzy na takie czy podobne koincydencje polują. Dla mnie to jedna z wielu klatek, które uprzykrzają życie i trafiają do kosza. Tę wyjątkowo zostawiłem, żeby opisać swoją irytację z powodu samozadowolenia US Navy ze swojej "szpiegowskiej" floty satelitów. Te latają wyjątkowo nisko - około 1000 km nad Ziemią.

 

NOSS_3_3r_2022-04-26_22_44.jpg.f985bb892db011fff7380d7095a12edc.jpg

 

Dorzucam jeszcze kolejny piękny obiekt kosmiczny.

 

SL-16_RB_2022-04-27_00-55-15.jpg.c361f451d33729abcc6668c3fcf4cc94.jpg

 

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dane marnują się tylko na tej kresce, którą narysował satelita, cała reszta jest w dalszym ciągu dobra i nie musisz wyrzucać całej klatki. Sigma clipping (albo podobny algorytm) przy stackowaniu powinno załatwić sprawę.

 

A jak stackujesz odpowiednio dużo klatek, to nawet i bez tego taka kreska po prostu zniknie.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciejW :astronomer2:

 

Podczas zbierania materiału, przez sam środek Wiatraczka i równolegle do matrycy, przeleciał mi korpus rakiety Kosmos 2233. Rakieta była wystrzelona w 1993 r. z Rosji i stanowiła część systemu wczesnego ostrzegania "Oko". System został wyłączony w 2015 roku. Łącznie wystrzelono 101 rakiet. Tu przelot na tle M101.

 

67553418_2227274223988038_3422480604334129152_n.jpg.393338ded4322e621f25cc3ff3fcd500.jpg

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszyscy mamy ten sam problem oczywiście. Faktem jest, że podczas stakowania (szczególnie większej ilości klatek) programy sobie z tym radzą. Wiele z takich klatek też oczywiście pozostawiam. Problem może być ewentualnie z bardzo grubymi krechami, taki jak przedstawiłem na pierwszej fotce. Jednak wczoraj latało mi tego jakoś wyjątkowo dużo i trochę się poirytowałem. Klatki z satelitami wydały mi się jakieś "unclean" i niepożądane. Więc je z pasją wywalałem. Chyba miałem gorszy dzień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.