Skocz do zawartości
  • 0

Photometric Color Calibration


Wiesiek1952

Pytanie

Poległem. Od dwóch dni próbuję zrobić PCC i za cholerę nie idzie. Próbowałem chyba już wszystkich możliwych ustawień i nic.  Może to nie jest konieczne bo da się zrobić i bez PCC ale... czemu u licha to nie działa.

 

Może ktoś coś? :-) Plik .xisf w załączeniu. Stack RGB z RCT 12" z bin 2x2 czyli 2432mm i 7.6 as/pix - Plate solving te wartości potwierdza. (to jest M63 a współrzędne w pilku .xisf są praktycznie identyczne.

RGB.xisf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co pokazuje Process Console? Powinna na różowo/czerwono pokazywać konkretny błąd.

 

Spróbuj "Force Plate Solving", "Ignore Metadata" oraz wpisz  prawidłowe Focal Length i Pixel Size. Wyszukaj współrzędne przez "Search Coordinates".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmmmm... sam już nie wiem. Wszystko poustawiane poprawnie (dwa dni się z tym bawię). Nawet jak poustawiam specjalnie źle to wyniki są podobne. 

 

 

Insufficient photometric data. Got 2 samples; at least 5 are required. Plate solve wykonuje poprawnie tylko tak jakby nie mógł znaleźć gwiazd. Znajduje tylko 3 sztuki.  To jest na Mac OS X.  Chyba muszę przeinstalować PI od nowa. 

 

Tak czy inaczej dzięki Kolegom za potwierdzenie, że u nich działa na defaultowych ustawieniach. :-)

 

 

 

 

 

491076123_Zrzutekranu2022-05-11o17_36_35.png.7316651ddaf721a79921cca9efa568ac.png

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Miałem to samo. Zwieksz Limit magnitude, powinno pomóc. 

Zwiększałem do max (30) - zaczynałem od 12 - wyrzuca błędy, potem przy 17-18 podaje "Got 0 samples" gdzieśod 20 w górę "got 2 samples" i to samo. :-( 

 

Przeinstalowałem PI, przeinstalowałem APASS 10 i dalej dupa...1540023285_Zrzutekranu2022-05-11o18_28_11.thumb.png.112e26de396ba7bf6ebe5d2638404ffd.png

 

Z jakiegoś powody wykrywa tylko 3 gwiazdy (w zielonych kółkach po lewej stronie)

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie. Skopiowałem te ustawienia (są zresztą defaultowe) i to samo - ten sam komunikat na czerwono. Sprawdziłem ścieżki dostępu do katalogów GAIA i APASS - są OK - zresztą tu błędów nie wyrzuca. Nie mam już pomysłu poza instalacją PI na maszynie wirtualnej pod windozą. Na Macu nie chce działać i już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Wiesiek1952 napisał:

Uhaha... coś jest nie tak z PI na Maca. PixInsight zezwala na instalację na wielu platformach, no to zainstalowałem na maszynie wirtualnej Window. Pod Windoza działa. Czyli piszę do supportu bo to raczej ewidentny bug. 

Ciekawe. U mnie na Mac poszło na domyślnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, tunarob napisał:

Ciekawe. U mnie na Mac poszło na domyślnych. 

:-) Nie wiem, może coś się gryzie z tym co mam w repositories. Napisałem do supportu. Dwa dni "w plecy" (prawie) bezproduktywnie. Plus jest jeden - wiem, że coś jest nie tak. 

 

 

301467296_Zrzutekranu2022-05-11o19_26_57.thumb.png.e9aafd0d01c69a2b0afeefaf8af2f8a4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

:-) Nie wiem, może coś się gryzie z tym co mam w repositories. Napisałem do supportu. Dwa dni "w plecy" (prawie) bezproduktywnie. Plus jest jeden - wiem, że coś jest nie tak. 

 

 

301467296_Zrzutekranu2022-05-11o19_26_57.thumb.png.e9aafd0d01c69a2b0afeefaf8af2f8a4.png

Próbowałeś użyć skryptu AutoColor? Ja używam i działa całkiem fajnie. Trzeba go zainstalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, tunarob napisał:

Próbowałeś użyć skryptu AutoColor? Ja używam i działa całkiem fajnie. Trzeba go zainstalować. 

Hartmut Bornemann :-) Mam - nie uzywałem :-) Wkurza mnie ten PCC :-) - ma działać i tyle. Że są lepsze? Tak, tylko działają w g tego co wymyślił autor a ja chcę sam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taka ciekawostka. Wobec zerowego odzewu z supportu podjąłem bohaterską decyzję o reinstalacji systemu. Całego Mac OS X tak zupełnie od nowa co niezwykle rzadko jest potrzebne - niby można by odinstalowywać różne rzeczy ale - mój system ma 4 lata i uzbierało się kupa śmieci a te najlepiej wyczyścić reinstalacją. Zadziałało! PCC działa tak jak powinien tak samo jak pod Windozą czy na innych Macach. 

 

Teraz spróbuję sprawdzić co się gryzie z PCC tj po instalacji dodatków będę sprawdzał czy PCC działa. Jeśli uda mi się znaleźć dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.