Skocz do zawartości

Montaż SkyTee2 - wada?


Frosch

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, niedawno zakupiłem w Astroshopie montaż SW SkyTee2, który odesłałem z powodu krzywych osi mikroruchów. Po serwisie nadal jedna z osi była krzywa, w dodatku montaż został uszkodzony w czasie naprawy, co widać na zdjęciach. Poprosiłem o wymianę na nowy i taki otrzymałem. Jednak i w tym egzemplarzu jedna z osi jest krzywa, co widać na nagraniu. Czy Waszym zdaniem powinienem go odesłać, czy po prostu zaakceptować "jakość" Sky-Watcher?

 

 

 

 

st1.jpg

st2.jpg

Edytowane przez Frosch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam używany SkyTee2, który ma spory luz na jednej osi. Wedle poprzedniego właściciela był tam od nowości i jestem skłonny uwierzyć. Nie przeszkadza mi to zanadto, przecież to nie montaż do astrofotografii.

 

Jeżeli te uszkodzenia powstały podczas "naprawy" to jest to skandaliczne dziadostwo. Zasługują, żeby im tą głowicą pierdyknąć w okno.

 

Jeżeli "nowy" pracuje akceptowalnie dobrze w całym zakresie obrotu to nie przejmuj się za bardzo. Strach oddawać do "serwisu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Herbert West napisał:

Jeżeli te uszkodzenia powstały podczas "naprawy" to jest to skandaliczne dziadostwo. Zasługują, żeby im tą głowicą pierdyknąć w okno.

Tak, wyglądało to, jakby młotem i dłutem ktoś "naprawiał" montaż. Dlatego poprosiłem o wymianę na nowy i taki dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbert West Jaki spory luz, jaki?  Z 1/6 obrotu gałki to spory luz? :). Gdybyś zobaczył jakie luzy miał montaż SkyTee2 kolegi, którego spotkałem w zeszłym roku na zlocie to byś tego mojego Omegona po ślimacznicach całował i wołał, O! Perfecto, perfecto! 

Ale faktem jest, że Omegon tez od nowości miał jednego ślimaka troszkę krzywego i przez to może taki luz mały być. Nie wiem, nie znam się, mnie to specjalnie bardzo nie przeszkadzało. 

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hamster Jestem z niego bardzo zadowolony i nawet nie czułem potrzeby go regulować. Wciąż się bardzo cieszę, że mogłem go od Ciebie kupić :-) A co do definicji "dużego luzu" to moja jest astrofotograficzna, więc nie jest to absolutnie żaden wyraz żalu do Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herbert West napisał:

@Hamster Jestem z niego bardzo zadowolony i nawet nie czułem potrzeby go regulować. Wciąż się bardzo cieszę, że mogłem go od Ciebie kupić :-) A co do definicji "dużego luzu" to moja jest astrofotograficzna, więc nie jest to absolutnie żaden wyraz żalu do Ciebie!

Przeciez wiem, z uśmiechem to wyżej napisałem. Takim - :) Zresztą dokładnie pokzałem Ci że ma na jednej osi mały (przepraszam, wróć) spory luz. :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odał bo jak znudzi Ci sie ten  montaż i  bedziesz chciał jednak sprzedać to pewnie spiro bedziesz musiał zejść z ceny. Kupujacy mize pomyslec ze po upadku. Rozumie ze taki masowy sprzet nie jest idealny ake mugby byc chiciadz nie poobijany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby taka krzywa oś wyszła z fabryki. Krzywą ośkę znacznie trudniej wyprodukować niż prostą :)

to raczej wygląda na efekt uderzenia, które miało miejsce w transporcie (złe spakowanie) lub jeszcze przed wysyłką

odsyłaj do skutku. Nie wiadomo co jeszcze mogło się stać w trakcie uderzenia. Mogło dojść do niewidocznego pęknięcia korpusu, które wyjdzie w trakcie użytkowania

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smorff84 napisał:

ake mugby byc chiciadz nie poobijany. 

Po drugiej reklamacji wysłali nowy egzemplarz, który nie jest poobijany, tylko również ma krzywą ośkę. Poobijali ten, który odesłałem za pierwszym razem.

18 minut temu, ZbyT napisał:

to raczej wygląda na efekt uderzenia, które miało miejsce w transporcie (złe spakowanie)

Obie sztuki siedziały w opakowaniu styropianowym, chyba że Chińczyk upuścił jeszcze w fabryce przed spakowaniem, ale wtedy byłyby ślady na śrubie lub korpusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś mają te montaże z tymi krzywymi ślimacznicami nie tak. Mój montaż był oryginalnie zapakowany w pudło ze stropianami, nie otwierane, tak, że nie było opcji żeby w transporcie coś mu się mogło stać.  Żadnej wgniotki w kartonie a mimo to miał jedną ślimacznicę lekko wygiętą w łuk, co dało się zobserwować dopiero kręcąc gałką. Jak widać to jednak nie był wyjątek.  

A kolegi Frosch SkyTee2, który wrócił obrypany z naprawy, musiał komuś upaść w serwisie. Trzeba mieć tupet, żeby taki odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hamster napisał:

oryginalnie zapakowany w pudło ze stropianami, nie otwierane, tak, że nie było opcji żeby w transporcie coś mu się mogło stać. 

Tak, nie ma opcji, żeby uszkodzenie powstało w czasie transportu. Raczej w Chinach takiego bubla spakowali.

18 godzin temu, Hamster napisał:

SkyTee2, który wrócił obrypany z naprawy, musiał komuś upaść w serwisie. Trzeba mieć tupet, żeby taki odesłać. 

Też byłem zdziwiony, że coś takiego wysłali. Można tylko domniemywać, co z nim wyrabiali. Napisali, że pewnie w transporcie powstały te uszkodzenia :)

21 godzin temu, RMK napisał:

Odsyłać do skutku. Po kilkunastu razach powinni zrozumieć, że lepiej sprawdzić przed wysyłką.

Napisałem, żeby wysłali jeszcze raz i koniecznie sprawdzili przed wysyłką. Za drugim razem zasugerowałem nawet, żeby wymiany dokonać w siedzibie Astroshopu w Warszawie, żeby nie wozić paczki tam i z powrotem i żebym mógł sprawdzić montaż przed odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym to przeszkadza?, miałem Sky Tee II dość długo no i wszystkie gałeczki się tak kiwały, jakoś nie wpadłem na to żeby to uznać za wadę tym bardziej, która powoduje że montaż nie nadaje się do użytkowania, przecież mikroruchy działają normalnie (ewentulanie z małym przychamowaniem z jednej strony).

Przecież to bardzo prosty montaż w budowie, połowa jego elementów nawet nie jest obobiona (tylko odlewy lub odkuwki), czego Ty oczekujesz od tak prostego jak cep montażu?.

Kurdę, zaraz odprysk na lakierze czy śmierdzący plastik będzie podstawą do reklamacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 15:03, wampum napisał:

czego Ty oczekujesz od tak prostego jak cep montażu?.

Za 1500zł oczekuję, aby w prostym montażu osie były proste. To chyba nie jest duże wymaganie i niezbyt trudne do spełnienia?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i trochę sobie poczekam na nową dostawę. Widocznie inni nie byli tak wybredni jak ja :) A mianowicie do sierpnia (oby tylko). Mają sprawdzić przed wysyłką. Ale faktycznie może się okazać, że

W dniu 16.05.2022 o 20:57, Witos napisał:

ten typ tak ma

i wszystkie egzemplarze są w ten sposób niedorobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.