Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy dla nowych uzytkowników


areo

Pytanie

Jak zapewne już wszystkim wiadomo dostęp do giełdy jest ograniczony dla użytkowników którzy nie zamieścili 20 postów. Posiadam konto na forum od 2016 roku lecz do tej pory głównie je czytałem i na dzień wczorajszy miałem zaledwie 13 postów. Nieświadomy zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży okularu, które po otwarciu  około 50x zniknęło. 

Jak myślicie czy system kwalifikacji 20 postów ma sens? Osobiście uważam, że dostęp do giełdy czyli de facto zwykłej tablicy ogłoszeń powinien być dostępny dla każdego użytkownika. Nie jesteśmy portalem aukcyjnym i ogłoszenia z giełdy sa jedynie informacją i miejscem dostępu do kontaktu. W praktyce wiadomo iż każde tego typu miejsce może być zagrożone atakami nie uczciwych osób. Ogłoszenie nie zoobowiazuje nas do kupna czy sprzedaży. Jesteśmy dorośli i wiemy ze wysyłanie dużych pieniędzy do kogoś, kogo nie znamy wiąże się z ryzykiem. Ryzyko takie istnieje jednak nie tylko tuta, lecz w kazdym innym portalu z ogłoszeniami. Uważam że należy być ostrożnym ale to od nas zależy co i od kogo kupimy. Osobiście kupując cokolwiek dąże do rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, gdzie rozwiewam część wątpliwości.Podczas rozmowy można poprosić o kolejne zdjęcie lub wysyłkę za pobraniem. Zbieranie "na sile 20 postów" w żaden sposób nie chroni przed nieuczciwymi osobami. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie mam awersji do wypowiadania, po prostu nie widzę sensu w produkowaniu postów, wypowiadam się kiedy posiadam stosowną wiedzę, czas i chęć. Forum nie jest przymusem w takim sensie jak go przedstawiasz. Nie występuje tutaj w swoim imieniu ja już dostęp do giełdy mam.

Edytowane przez areo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Astropolis to forum którego nieodłączną cześć stanowi dział giełda ograniczając dostęp do niej spowodujesz że będzie więcej treści merytorycznej? Zdecydowanie nie sądzę. Dzisiaj żeby dostać dostęp do giełdy  napisałem na szybko czy od wczoraj gdy miałem 13 postów czy merytorycznie aż tak wiele się zmieniło że mogłem "awansować"?

Wracając do zasad, spełnilem je zgodnie z regulaminem, wskazałem niejako ze jestem aktywnym użytkownikiem. Czy tak samo właśnie będzie jak ktoś napisze jednego dnia 20 postów? Uzasadnij mi proszę tylko sens i różnicę takiego pojecia aktywny użytkownik.  Czy definicja aktywny to 20 postów bez znaczenia czy sensownych czy wystawionych od tak jednego dnia żeby dostać dostęp do gieldy, dlaczego nie 30 albo 100 w takim razie? Dlaczego nie wprowadzić czasu karencji miesiąc dwa?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację, Twój przypadek jest wyjątkowy. 

Tak wyjątkowy, że aż nie spotykany. 

 

Dalej nie widzę powodu, żeby z tego jedynego, wyjątkowego przypadku zmieniać ogólne reguły dla wszystkich, przez przypadek jeden na milion. 

Edytowane przez Patryk Sokol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem, jakieś ograniczenie powinno mieć miejsce gdyż zapobiega to pojawianiu się takich "jednorazowych użytkowników" typu - rejestracja - ogłoszenie - i już gościa nigdy nikt nie zobaczy, taki sztuczny ruch, do tego jest olx.

Jaka to forma ograniczeń nie mnie o tym dyskutować. Jako początkujący to widziałem i akceptuje, chociaż głównie szukam okazji do kupna czegoś (a z tym nie ma problemu), niż sprzedaży, ale jakby się coś trafiło to mówi się trudno i idzie z ofertą na znane portale.

 

PS. I proszę nie odbierać tego jako nabijanie postów, bo te mam nadzieję że z czasem same się nabiją w ciekawszych dyskusjach ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyjątkowy? nie sądzę... zmiany jeśli takie miałby nastąpić nie będą dla mnie. 

14 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Masz rację, Twój przypadek jest wyjątkowy. 

Tak wyjątkowy, że aż nie spotykany. 

 

Dalej nie widzę powodu, żeby z tego jedynego, wyjątkowego przypadku zmieniać ogólne reguły dla wszystkich, przez przypadek jeden na milion. 

Wyjątkowy? nie sądze... Zmiany jakie mogłyby nastąpić nie są dla mnie. Neguje tylko sens nabijania postów w myśl zasady bo tak było zawsze i to jest dobre zmiany są złe i nie będziemy o nich mowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zamiast wymogu minimalnej liczby postów (i czasem związanego z tym nabijania ich na siłę) zrobić tak: jeśli zbyt świeży użytkownik da ogłoszenie na giełdzie, wstawić tam automatycznie ostrzeżenie (może być wielkimi czerwonymi wołami) typu „to jakiś obcy, zastanów się 3 razy przed przeprowadzeniem transakcji”. Wtedy każdy podejmie decyzję na własną odpowiedzialność.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te posty (limity) jak mniemam są też po to by osoby korzystające z giełdy nie były w większym lub mniejszym stopniu anonimowe, zawsze bardziej wiarygodna jest osoba posiadająca jakiś staż na forum. A jak wiadomo sprzęt astro potrafi troszkę kosztować także chyba na plus ;)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, areo napisał:

Dzisiaj żeby dostać dostęp do giełdy  napisałem na szybko czy od wczoraj gdy miałem 13 postów czy merytorycznie aż tak wiele się zmieniło że mogłem "awansować"?

Dlatego twierdzę, że wymóg 20 postów jest bardzo niski. Jeśli byłoby min. 200 z pewnością nikomu nie chciałoby się ich na siłę nabijać. Wówczas forum byłoby bardziej merytoryczne a mniej handlowe.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, areo napisał:

Zachęcił czy zmusił?

 

Nikt Cię nie zmusza do sprzedawania na giełdzie ;) 

 

58 minut temu, areo napisał:

Astropolis to forum którego nieodłączną cześć stanowi dział giełda ograniczając dostęp do niej spowodujesz że będzie więcej treści merytorycznej?

 

Nie jest nieodłączna. Jest dodatkiem. Sam określiłeś Astropolis mianem "forum" - które z definicji służy do dyskusji, wymiany poglądów. Giełda jest przy okazji i w idealnym świecie stanowi możliwie najmniejszą część tego miejsca. Rozumiem, że z Twojej perspektywy może być inaczej. Kwestia priorytetów :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacytowałeś informacje dotycząca nabijania postów a nie chęci wstawiania ogloszeń... nikt mnie nie zmusza do zamieszczenia ogłoszenia podważam tylko sens tego akurat zabezpieczenia. 

 

Tak uważam ze giełda jest nieodłącznym działem forum nie masz chyba pojęcia w jakim stopniu forum by funkcjonowało bez niej... 

 

12 minut temu, Grzędziel napisał:

Dlatego twierdzę, że wymóg 20 postów jest bardzo niski. Jeśli byłoby min. 200 z pewnością nikomu nie chciałoby się ich na siłę nabijać. Wówczas forum byłoby bardziej merytoryczne a mniej handlowe.

No właśnie wprowadźmy 200 może giełda zniknie w ogóle no bo po co sa inne platformy handlowe. Nadal proszę o wyjaśnienie różnicy i sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, areo napisał:

Wracając do zasad, spełnilem je zgodnie z regulaminem, wskazałem niejako ze jestem aktywnym użytkownikiem. Czy tak samo właśnie będzie jak ktoś napisze jednego dnia 20 postów?

Bywały osoby, które nabijały szybko 20 postów i wrzucały ogłoszenie sprzedaży. Jak je namierzyliśmy, to szybko wylatywały z forum.

Tak, jak napisał Daniel, giełda to dodatek do forum, który ma umożliwiać migrację sprzętu wewnątrz społeczności bez pośredników. Stanowi sporą część forum, ale dalej, Astropolis nie jest platformą handlową tylko dyskusyjną.

Nie twierdzę, że obecne "zabezpieczenie" jest idealne, ale daje już jakąś opcję odfiltrowania większości spamu.

Dlaczego 20 postów, a nie 10, 30 albo 50? A dlaczego nie :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, areo napisał:

Zacytowałeś informacje dotycząca nabijania postów a nie chęci wstawiania ogloszeń.

 

W takim razie napiszę prościej - nikt nie zmusza do niczego. Sam siebie zmuszasz, chcąc wystawić ogłoszenie. 

 

3 minuty temu, areo napisał:

Tak uważam ze giełda jest nieodłącznym działem forum nie masz chyba pojęcia w jakim stopniu forum by funkcjonowało bez niej... 

 

Byłoby to problemem, gdyby priorytetem była ilość ;) 

Byłoby też problemem, gdyby każdy w ten sposób podchodził do tematu - mam gdzieś forum, dopóki nie potrzebuję czegoś sprzedać. Na szczęście, zwykle tak nie jest :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do liczby 20 postów można dodać kilumiesięczny staż na forum. Wówczas nie można by sztucznie szybko nabić 20 postów by osiągnąć doraźny cel.

Też jestem zdania, że korzystanie z giełdy to dodatek do forum i powinien służyć tym, którzy z niego korzystają w myśl idei forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja proponuję spojrzeć na sprawę z drugiej strony, strony kupującego. Jestem pewien że znaczna większość woli kupić drogi astro sprzęt, na który zbiera miesiącami, może i latami, od osoby która ma jakąś historie na forum (choć by te 20 postów) niż od osoby totalnie anonimowej, która nawet raz się nie udzieliła na forum. Jako nabywca jestem zadowolony i wdzięczny za to że ten limit 20 postów istnieje. Co więcej to znacznie redukuje ilość rozgoryczonych tematów pod tytułem "oszukano mnie w giełdzie, ratujcie!".

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupując podaje swoje dane wszystko można zweryfikować, kupno za pobraniem. Nowy członek wrzuci wątek co kupić na początek lup podobne to jest odsyłany do przeglądania google oraz archiwum forum. Po co się o co kolejek pytać?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Paether napisał:

 

W takim razie napiszę prościej - nikt nie zmusza do niczego. Sam siebie zmuszasz, chcąc wystawić ogłoszenie. 

 

 

Byłoby to problemem, gdyby priorytetem była ilość ;) 

Byłoby też problemem, gdyby każdy w ten sposób podchodził do tematu - mam gdzieś forum, dopóki nie potrzebuję czegoś sprzedać. Na szczęście, zwykle tak nie jest :)

 

Sformułowanie że mam gdzieś forum to tylko Twoja bardzo nie obiektywną i krzywdzącą opinią! To że nie zamieszczam postów nie znaczy, że mam forum gdzieś takie myślenie jest błędne. Forum czytam prawie codziennie nie zamieszczam postów nabijajacych "ego" dlatego że jak już wspomniałem nie posiadam odpowiedniej wiedzy czasu i chęci. Wydaje mi się ze nadal nie rozumiesz sensu dyskusji... proszę nie brać do siebie odpowiedzi a spojrzeć na to z kontekstu argumentów. Twierdzenie nikt Cie do nieczego nie zmusza brzmi jak zabieraj zabawki idz sie bawić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.