Skocz do zawartości

NGC 7822 (Berkley 59, Sharpless 171) - tym razem z użyciem Photoshopa do kolorów


Rekomendowane odpowiedzi

Mając trzy godziny wolne i nieco więcej doświadczenia zrobiłem NGC 7822 od nowa. Poprzednią wersję opublikowałem na początku tego roku. Obrabiana była wyłącznie w Pixie i miała sporo problemów estetycznych i technicznych.

 

Prezentowana poniżej korzystała ze zmian w workflow oraz z nowinki- NoiseXterminator. Jak się okazało, obyło się dzięki temu bez MureDenoise, TGV i MMT.

 

Co jednak najważniejsze, jest to moja pierwsza próba użycia Photoshopa. A konkretnie selective color i kilku masek w tym programie. W związku z tym, całość obróbki kolorów wykonałem w PS. Dodanie gwiazd również w PS. Wszystko inne w Pix, również łączenie kanałów.


Jestem zadowolony z rezultatów, zwłaszcza z niezłego wkomponowania zieleni. Zostawiłbym nieco więcej szumu wysokiej częstotliwości lecz NoiseXterminator nie ma stosownych opcji. Gwiazdki mają podejrzany kolor. Są zrobione z SHO, lecz z powodu halo na filtrze OIII oraz śladów aberracji były bardzo kłopotliwe. Poza ręcznym retuszem wielu oraz krzywymi nie chciałem za bardzo kombinować.

Technikalia:

 

Sprzęt:

TS65Q APO kwadruplet, 65/420, SW EQ6 Pro, ASI1600MMP, Baader Oiii, SII, Ha, EFW, EAF, ASIAir, guiding: lunetka 60/240 i ASI120M mini.

 

Materiał:

Ha: 99x300s

SII: 96x300s

OIII: 196x300s

 

Resize 70%.


Wszelakie komentarze miłe widziane :-)

 

BE730C7C-752C-45CC-BA61-D571E45B4081.thumb.png.e0795aeff661ef388ff9ee0b062e946a.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ Gwiazdki dodałem za pomocą PS (Linear dodge, levels) i zbyt małej ilości czasu. Ale masz rację, są do czarnej dziury. Po weekendzie podmienię na białe plamki z Ha. Przynajmniej mniej kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ Specjalnie dla Ciebie rozciągnąłem trochę bardziej (chociaż wolę ciemniejszą wersję). Gwiazdki z Ha.

 

LSHO-COLORS-V2-STARS.thumb.png.79627d412d4b37644af2166fba85e85b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.