Skocz do zawartości

ROTUZ - zbiorcza galeria


Michal_IAUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Świetny sprzęt ! Interesujace wydaje się zamontowanie równoległe dwóch kompletnie różnych ukłądów optycznych na montażu.

Możesz cos więcej napisać jakie prace naukowe wykonuje obserwatorium ? Dodatkowo pytanie czy i ewentualnie jak amatorzy z tego forum są w stanie wesprzeć czy też współpracować w ramach tego projektu ? Może będą zainteresowani :) 

 

Pozdrawiam

Paweł 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw w Jednoklatkowcach skąd masz dostęp  do takiego sprzętu :) wyjaśniło się :) 

 

Dla mnie bezcenne są pojedyncze klatki 100%, bin1, z 50cm CKD PlaneWave, chłonę :D ponieważ stanowią fajny punkt odniesienia :) Dawaj, dawaj :D 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, HAMAL napisał:

Byłem ciekaw w Jednoklatkowcach skąd masz dostęp  do takiego sprzętu :) wyjaśniło się :) 

 

Dla mnie bezcenne są pojedyncze klatki 100%, bin1, z 50cm CKD PlaneWave, chłonę :D ponieważ stanowią fajny punkt odniesienia :) Dawaj, dawaj :D 

 

Czekamy na propozycje ;)

Dość często (raz na noc, dwie) zdarzają się wolne sloty ~ 15min.

Edytowane przez Michal_IAUZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2022 o 18:37, Michal_IAUZ napisał:

PS. mam nadzieję że nie dostanę bana za multikonto, to założyłem żeby było jako "oficjalne" konto instytutu. Moje prywatne konto to @pieg

 

Jeśli po 20 wpisie nie zaczniesz wyprzedawać zasobów Uniwersytetu Zielonogórskiego na naszej giełdzie, to nic Ci nie grozi ;) 

 

A tak serio, super że powstał taki wątek i jeśli wygodniej Ci to prowadzić w ten sposób, to nie ma problemu. Tym bardziej że wyjaśniłeś od razu na wstępie. Mamy już takie przypadki na forum, że ktoś posiada prywatne konto i konto podmiotu, który reprezentuje :) 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

dawno nic ciekawego w temacie się nie działo, zupełny brak czasu.

Jednak wczoraj do teleskopu została zamontowana nowa kamera, zamiast Moraviana G4-9000 jest teraz QHY268pro M. Po pierwszych testach jestem pod wrażeniem zarówno sprawności, jak i oczywiście prędkości.

Jedna fotka 10sek oraz stack robiony livestacking w sharpcapie.

 

130x10sek

bin 1x1

filtr L

 

Stack_130frames_1300s_WithDisplayStretch.png

frame_00021.jpg

Edytowane przez Michal_IAUZ
przypadkowe wyslanie
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

dawno nic się nie działo ale teleskop miał dość duże obłożenie i jednocześnie nie było czasu na obróbkę już zebranych danych.

Ale, wracamy! Teraz już mam nadzieję dużo częściej i chyba lepiej. A to za sprawą nowej kamery CMOS -> QHY 268pro oraz nowego miejsca.

Pozdrawiamy z DeepSkyChile gdzie nasz teleskop zostanie już mam nadzieję na duuużo dłużej!

 

tel1.jpeg

allsky.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.