Skocz do zawartości

MTO i Coolpix 990


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Papatek to fotki o przeznaczeniu netowo pamiątkowym bez większej wartości bo w głowie mam jeszcze widok tych wspaniałych fajerwerków a foty robiłem niejako przy okazji aby zobaczyc jak aparat zachowa sie w nocy przy bardzo kontrastowych obiektach o naprawdę wielkich rożnicvach luminancji.

Wyszedł z tej próby zwycięsko i antybloming działa w nim na medal o co się trochę jednak obawiałem.

Wkurzyła mnie za to inna rzecz a mianowicie po zrobieniu 15sek ekspozycji aparat następne 15s nagrywał darka i flata co uniemożliwiało szybką repetycję zdjęć i połowa zdjeć fajerwerków nie została zrobiona ale za to te z redukcją szumów wyszły O.K.

Na początku próbowałem automatyki ale nie zdało to egzaminu bo wszystkie barwy automat prześwietłał i musiałem ręcznie wymusić parametry przysłony i czułości a czas regulowałem spustem na oko ;)

Zdjęcie o większej rozdzielczości przedstawia dzienny Wawel trochę wcześniej i z innej sesji digital foto ale przy zupełnie nieciekawym oświetleniu niestety ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Sciagaj upgreade bo bug jest w sofcie o czym pisał mi już na priva Togal, ja kupuję innego pilota ale też ściągnę nowszą wersje softu z łatkami na ten pilotowy problem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy to wina softu, ten model jest nowy i ma dopiero parę miesięcy :-(((

 

Zobacz jaki masz firmware.

Wyłącz aparat i przytrzymując MENU włącz go. Zobacz czy masz V1.4 czy V1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nawet wersja softu 1,1 :'( :'( :'(

 

To nie jest tak najgorzej, bo do 4500 najnowsza wersja to 1,2

 

Czytałem o zmianach w nowej wersji softu do 4300 i poprawkach ale nic tam nie ma o wężyku spustowym :-(( W domu sprawdzę jaki mam soft, jak nie 1,5 to i tak trzeba wymienić... sie zobaczy co z tego będzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nawet wersja softu 1,1 :'( :'( :'(

 

Janusz, tak ja Ci już pisałem, CP4500 wychodziły z fabryki z 1.1, a potem Nikon zrobił upgrade'a na 1.2. Jak będziesz robił upgrade to się upewnij, że dobry wygrywasz. Bo np V1.5 od CP4300 nie będzie pasował ;)

 

Hamster, jak masz możliwość to "poleć" do jakiegoś sklepu i podłącz MC-EU1 do innego Nikona i zobacz co się dzieje. Może to tylko pilot ma problem?

 

I jeszcze jedno: zdaje się, że ten pilot działa tylko, gdy wyswietlacz LCD w Nikonie jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamster, jak masz możliwość to "poleć" do jakiegoś sklepu i podłącz MC-EU1 do innego Nikona i zobacz co się dzieje. Może to tylko pilot ma problem?

 

I jeszcze jedno: zdaje się, że ten pilot działa tylko, gdy wyswietlacz LCD w Nikonie jest włączony. 

 

Jak by to był pilot zwalony to masakra!! Przecież mi tu nikt chyba nie naprawi jak kupiony w USA a wysyłać tam do naprawy to koszmar i same problemy. Sprawdzałem go przy włączonym wyświetlaczu i po uruchomieniu aparatu wyświetlacz się po 2 sek wyłącza a aparat usypia....

A z tym sklepem to już myślałem, jak zmiana softu nie pomoże to wtedy uderzę do jakiegoś sklepu foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować ustawienia aparatu, poruszaj wtyczką, wyłącz power off w aparacie jeśli się da.

 

No i może głupie pytanie: a instrukcję do pilota czytałeś?

Jest tam napisane, że dopiero naciśnięcie tego największego guzika w pilocie do połowy, aktywuje komunikację z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować ustawienia aparatu, poruszaj wtyczką, wyłącz power off w aparacie jeśli się da.

 

No i może głupie pytanie: a instrukcję do pilota czytałeś?

Jest tam napisane, że dopiero naciśnięcie tego największego guzika w pilocie do połowy, aktywuje komunikację z aparatem.

 

Ba !! pierwsz co robię jak coś nie wychodzi to łapię za instrukcję! I wtyczką ruszałem i on/off robiłem i dupa zbita :-( Nie resetowałem ustawień aparatu, raczej nie ma to sensu. Pracuje na "normalnych" ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIAŁA !!! ;D ;D ;D

 

Ale jaja! Nie wiem czy pisać bo obciach ale co mi tam. Jakaś oferma, nie wiem czy w sklepie czy moja laska która to przepakowywała pilota (dowiem się :)) wsadził odwrotnie baterię :o K... ale obciach. Fakt na wysuwanym zatrzasku jest opis jak ją założyć ale beznadziejny mało mówiący i mylący (zakłada się odwrotnie niż we wszystkich innych urządzeniach - minusem do góry) Dopiero gdy zacząłem doginać blaszki dociskowe do baterii wewnątrz pilota coś mi nie przypasiło i zauważyłem że bateria powinna być założona odwrotnie !!!. Przełożyłem ją do góry nogami i jest ok. !!! Uff ale byłby obciach jak bym wysłał pilota do Stanów do naprawy z tak założoną baterią :o:P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Bo juz brakowało mi pomysłów.

Ale nie przejmuj się, nie Ty jeden:

 

Inny użytkownik napisał:

"The battery insertion diagram is misleading, I installed the battery upside down first time. ( + facing down is correct )."

 

Chciałem o to zapytać, ale pomyslałem że byłoby to przegięcie ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Bo juz brakowało mi pomysłów.

Ale nie przejmuj się, nie Ty jeden:

 

Inny użytkownik napisał:

"The battery insertion diagram is misleading, I installed the battery upside down first time. ( + facing down is correct )."

 

Chciałem o to zapytać, ale pomyslałem że byłoby to przegięcie ;D ;D

 

Może gdybym to ja pierwszy zakładał baterię to bym baczniej zwrócił uwagę na rysunek i jak ją założyć, choć nie wiem czy by mi to pomogło ponieważ jest on zrobiony do góry nogami !!! :o Ewentualnie dla mańkuta który by otwierał szufladkę na baterię lewą ręką...Trzeba naprawdę mocno się przyjrzeć i zastanowić o co chodzi na tym rysunku! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.