Skocz do zawartości
  • 0

Gumowe muszle do okularów


Matt_13

Pytanie

Witam.

 

Znalazłem kilka starych wątków na ten temat, ale nigdzie nie było odpowiedzi.

Gdy kupiłem używaną Syntę 8, muszle w kitowych okularach już były trochę sparciałe i pęknięte. Z czasem pęknięcie się powiększa i w końcu górna część odpadnie. Nie mówiąc już o obecnie dość niskim komforcie obserwacji. Czy i gdzie można kupić nowe muszle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pomysł dobry i już w dużej części zrealizowany, przynajmniej jak na moje potrzeby. Ósemkę będę docelowo sprzedawał i trochę wstyd z takimi gumami, jeśli o całą resztę zadbałem i poprawiłem jej stan techniczny. Poza tym zakup okularów o dużej ogniskowej pozostawiłem na sam koniec, bo naczytałem się przyzwoitych opinii o GSO 30 mm, które dostałem w zestawie z 12. Niestety, ja ich nie podzielam i uważam, że ten okular jest gorszy niż kitowy 25 mm z Synty. Także póki co czasem z tego kitowca też korzystam, choć tylko to poszukiwania obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajne rzeczy potrafisz zrobić. Mi jednak chodzi o muszlę, a nie zaślepkę/osłonę, a to już musi być chyba stricte gumowe i elastyczne, także chyba będę musiał podziękować za miłą propozycję. Co więcej nie jest to chyba warte całego zachodu z projektowaniem i robotą. To jest dla mnie bardziej fanaberia. Nie znajdę, to nie znajdę ;)

 

Udało mi się znaleźć w chinach coś takiego jak na zdjęciu. Powinno pasować. Powiedzcie mi tylko czy od strony optyki nie ma problemu, że wysokość tego elementu to 18 mm, a standardowo jest 12 mm. Czy w związku z większym odsunięciem oka będzie jakiś problem z ostrością? Dla doświadczonych pytanie może być śmieszne, ale wolę się upewnić. W końcu w jakimś celu zrobiono właśnie 12 mm.

 

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Matt_13 napisał:

Mi jednak chodzi o muszlę, a nie zaślepkę/osłonę, a to już musi być chyba stricte gumowe i elastyczne,

Nie wrzucałem fotek? Chyba nie. W każdym razie muszle też sobie drukowałem; no gumowe one nie są, bo są z żywicy, ale elastyczne są (trochę mniej, niż taka normalna guma, ale to nie tak, że są zupełnie twarde).

Nie upieram się, nie namawiam, ale jakby coś to masz kolejną opcję do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.