Skocz do zawartości

Żuraw lornetkowy Astrokrak (mały?)


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż żuraw lornetkowy, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest to produkcja Astrokrak, pierwsza połowa ubiegłej dekady.

W komplecie żuraw z przeciwwagą oraz statyw geodezyjny. Całość nosi ślady użytkowania, jakieś obcierki normalne w nocnej eksploatacji lub przewożeniu, ale jest jak najbardziej sprawna.

Nie jestem pierwszym właścicielem. Kupiłem żuraw lat temu wiele na którymś z forów. Ponieważ statyw nie miał ograniczników rozstawu, zrobiłem na szybko wiązania sznurkiem i przez lata nie miałem potrzeby tego zmieniać. Gdyby ktoś chciał się pobawić w bardziej wymyślny sposób (np wkręcić haczyki) to dorzucam odcinek łańcucha.

Zwykle obserwowałem lornetką 80x20 lub 50x10 (do niej zrobiłem sobie prosty uchwyt). 

Z uwagi na gabaryty, preferowany odbiór osobisty. Wysyłka też może być, jest do żurawia pudło, ale nie jest to coś co wejdzie do paczkomatu, więc w grę wchodzi wyłącznie kurier, co ma swoją cenę.

Cena 360zł +kw kurierem, lub odbiór osobisty Warszawa. 

 

Lornetka Bresser 80x20 z fotografii nie wchodzi w komplet. Ale..... W sumie gdyby ktoś chciał, to jest też na sprzedaż. Ma rozkolimowany lewy okular i część plastików obudowy się "lepi" (najwyraźniej jest to plastik z tych plastików które z upływem czasu zaczynają się degradować :) ). Dlatego oddam w dobre ręce raczej na części niż jako w pełni sprawny sprzęt.

 

 

 

 

IMG_2058 - Kopia.jpg

IMG_2059.jpg

IMG_2060.jpg

IMG_2061.jpg

IMG_2064.jpg

IMG_2065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt jest na lornetki z prętem. Ale przy odrobinie wprawy, posiadając średniej długości śrubę 1/4'', dwie podkładki, nakrętkę i przeciwnakrętkę 1/4'' można przymocować lornetkę bez pręta w tej samej osi. Daaawno temu podpinałem tak Lidletkę a nie tak daaawno Nikona 10x50 EX.

 

Żuraw w trakcie sprzedaży. Podobnie lornetka :)

Sądzę że temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.