Skocz do zawartości

Nadchodzą 2 nowe kamery do DS od Player One Astronomy


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

  • count.neverest zmienił(a) tytuł na Nadchodzą 2 nowe kamery do DS od Player One Astronomy

Drodzy moi, jako trzykrotnie przywołany do tematu, jest tak:

Pomyślimy intensywnie, policzymy zasoby finansowe oraz zasoby czasu na choćby poprawne wprowadzenie nowości do oferty, żeby potem pocisków z pomyłek tłumaczeniowych nie było. Może jeszcze w lipcu jakąś transzę byśmy wprowadzili, ale po prawdzie mamy zainwestowane dużo w magazyn towarów ZWO i nie chciałbym żeby sklep straszył pustkami. A, że waluty drogie, logistyka droga, a towar nie zawsze dostępny (np. ostatnio EAFów dostaliśmy 5 sztuk z zamówionych 50) - to z góry proszę o wyrozumiałość, że musimy multi-taskować, jak się to brzydko mówi, rozkładając zasoby na różne obszary działalności i marki, tak, żeby nigdzie nie wypaść z gry, z dystrybucji etc. A teleskopy.pl to dziś nie tylko teleskopy i astronomia, cokolwiek o tym myśleć. Ot, konieczność ekonomiczna. 

Aleksander Kacz

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bezpośredni konkurent ZWO ASI2600 jest już dostępny, czyli matryca APS-C.

Aparat w wersji OSC 1869$ za body od producenta. vs 1999$ ZWO

Aparat w wersji mono  2299$ vs 2480$ od ZWO.

 

Główna różnica- studnia 71000. Player One daje więcej pamięci DDR3, bo 512MB i jest 4 punktowy tilter. 

 

image.jpeg.9a26466c535fb19e7c4184655285a0a9.jpeg

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mały cytat ze strony QHY gdzie też sprzedają ten sensor opakowany jako qhy268:

 

"Nevertheless, QHYCCD has implemented a unique approach to achieve a full well capacity higher than 51ke- through innovative user controllable read mode settings. In extended full well readout mode, the QHY268 can achieve nearly 75ke-. "

 

Wydaje się że to może być jakaś tajemnica handlowa ;)

 

 

 

Notabene:

Taka fajna studnia i przetwornik to w sam raz do fotometrii! Jeszcze tylko te dolary uzbierać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kubaman napisał:

to jest zczytywanie sensora do bufora i ponowne zczytywanie. To ponoć możliwe. Ale to nie jest studnia.

 

Tak twierdzisz Ty, a producent woli... użyć innych słów ;)

 

Szczerze mówiąc to nie wiem, co o tym myśleć: fizycznie rzeczywiście trudno sobie wyobrazić softowe pogłębieniu studni... Ale nie widziałem nigdzie lepszego wyjaśnienia, nie dysponuję też prawdziwym datasheetem do IMX571, więc trudno mi powiedzieć, co o tym mówi producent samego czipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny design do Moravian Instruments, ale ci mają dwie wersje tej samej kamery:

po za tym modele z IMX571: C3-26000 i C1×26000, do poczytania więcej:
https://www.gxccd.com/cat?id=2&lang=409

 

Nie piszę tego żeby narzekał na moją QHY600M, ale wtedy gdy ja kupowałem to była pierwsza kamera na rynku z sensorem IMX455.

A teraz to prawdziwy wysyp nie mówiąc o tym że samo QHY ma ją chyba już w 4 wariantach, do wyboru do koloru tylko jeden problem ceny.

Edytowane przez Jan Bielański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubaman napisał:

mam inne doświadczenia, używałem pół roku usb C w lapku do Huba USB. Koszmar, musiałem to skleić taśmą 3M

Ja myślę że największe nieporozumienie to używanie gniazd DC w całym sprzęcie astro. W montażu muszę uważać żeby nie ruszać kablem bo się resetuje. Wszystko powinno być na jakichś gniazdach/wtykach z gwintem albo inna blokadą.

Edytowane przez zbuffer
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.