Skocz do zawartości

Kosmiczny cukierek


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @flamezz

Dzięki @lukost, oczywiście to nie jest finalna wersja tego zdjęcia, ja obecnie przeżywam lekki kryzys obróbki, a prezentowana wersja była obrobiona przez mojego znajomego. Ja w swojej wersji używałem HDR toola w Pixie, i rzeczywiście dużo lepiej było widać struktury w centrum mgławicy, ale finalnie żadna z moich wersji nie podobała mi się na tyle, by ją zaprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, apolkowski napisał:

Czy wymieniony pod zdjęciem filtr l-eNhance był użyty do wszystkich klatek?

Tak! Miałem zamiar dopalic gwiazdy z filtrem uv/ir cut, ale generalnie tutaj wyszły całkiem nieźle, sam byłem bardzo zaskoczony, bo zwykle l-enhance robi mocne pranie gwiazdkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rosso napisał:

Tak! Miałem zamiar dopalic gwiazdy z filtrem uv/ir cut, ale generalnie tutaj wyszły całkiem nieźle, sam byłem bardzo zaskoczony, bo zwykle l-enhance robi mocne pranie gwiazdkom.

No właśnie. Dlatego pytałem, bo wyglądają prawie jak z RGB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RMK napisał:

Zapowiada się ciekawie, kolorystyka mi się podoba.

Skoro to test, jak piszesz, zapytam o sposób ustawiania ostrości oraz własną ocenę efektów ostrzenia.

Mam ZWO EAF, jednak mam wrażenie że jest trochę mniej dokładny niż przy poprzednim refraktorze. Gwiazdy nie są ostre w całym polu, ponieważ mam problem z tiltem w kamerze. 

Screenshot_2022-06-14-23-03-39-589_com.zwoasi.asiair.thumb.jpg.2d63368656d615d1061dfbd68017dc86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

łoj!

po kliknieciu na pełna wersję nie da sie tego odzobaczyć :( 

 

Tak czysto z ciekawości: co jest nie tak? Jak na moje niezbyt wprawione oko to całkiem przyzwoite zdjęcie.

 

Przypominam też, że dla większości z nas to tylko chore hobby, w którym droga do perfekcji jest długa i kręta. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, coy_coyote napisał:

Cropowałeś to zdjęcie czy to jest pełna klatka ? U mnie przy tej samej kamerze tylko z filtrem L-Extreme wychodzą duszki na skrajach kadru. Nie wiem jeszcze co jest powodem czy filtr czy tilt

Tak, zdjęcie było cropowane. Jeśli chcesz, mogę podrzucić parę fitsów to sobie porównasz, czy mamy problem z tym samym.

 

6 godzin temu, Tayson napisał:

łoj!

po kliknieciu na pełna wersję nie da sie tego odzobaczyć :( 

Pełna wersja tylko na własną odpowiedzialność :) A tak na serio to dzięki za uwagę, tak jak pisałem będę na pewno jeszcze wielokrotnie obrabiał ten mateiriał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.