Skocz do zawartości

Wyjazd "fotograficzny"


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem z Adamo na Pryszczowej Górze.

Adamo testował LOSMANDY. Ale o tym coś rzeknie jak zechce.

Ja przez dwie godziny się męczyłem z ustawieniem montażu (nie osiągając zadowalającego rezultatu), wreszcie naświetliłem JEDNO zdjęcie dziesięciominutowe, po czym okazało się że ostrość została ustawiona z... celowania czyli tak gdzieś na PIĘĆ metrów (zapomniałem przeostrzyć na nieskończoność). :Boink:

Cóż... to chyba pierwszy OBIEKT DALEKI w odległości PIĘCIU METRÓW!

 

Po tej operacji, przed próbą wybrania nowego obiektu spojrzałem na szkła - wszystko PŁYWAŁO w rosie. Obiektyw SkyLuxa (luneta prowadząca) pomimo odrośnika wyglądał jak obsikany, Tair zaś - chociaż wisiał na statywie nie dłużej niż pół godziny ale BEZ osłony przeciwsłonecznej - spływał podobnie. :unsure:

I to było na tyle, moi Drodzy Czytelnicy!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, astronomia "praktyczna" to zupełnie inna bajka :)

 

jest tyle rzeczy o których trzeba pamiętać, zrobić po ciemku i co ciekawe, rzeczy jak najbardziej "przyziemnych" :ha: a to akumulator padnie, rosa się osadzi, parametry ekspozycji się źle ustawi, no jak przy tym, można się relaksować? :Boink: jak tu ciągle wojna nerwów, czy wszystko podłączone, czy o czymś się nie zapomniało, czy wogóle coś będzie widać, koszmar jeden :ha:

jedyne co mi na myśł przychodzi, to jakaś musztra, jak w wojsku jakimś, opracować procedurę i powtarzać do znudzenia, żeby z zamkniętymi oczyma, już móc to robić :banan:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z Adamo na Pryszczowej Górze.

Adamo testował LOSMANDY. Ale o tym coś rzeknie jak zechce.

Ja przez dwie godziny się męczyłem z ustawieniem montażu (nie osiągając zadowalającego rezultatu), wreszcie naświetliłem JEDNO zdjęcie dziesięciominutowe, po czym okazało się że ostrość została ustawiona z... celowania czyli tak gdzieś na PIĘĆ metrów (zapomniałem przeostrzyć na nieskończoność).  :Boink:

Cóż... to chyba pierwszy OBIEKT DALEKI w odległości PIĘCIU METRÓW!

 

Po tej operacji, przed próbą wybrania nowego obiektu spojrzałem na szkła - wszystko PŁYWAŁO w rosie. Obiektyw SkyLuxa (luneta prowadząca) pomimo odrośnika wyglądał jak obsikany, Tair zaś - chociaż wisiał na statywie nie dłużej niż pół godziny ale BEZ osłony przeciwsłonecznej - spływał podobnie. :unsure:

I to było na tyle, moi Drodzy Czytelnicy!

Może Adamo po ciemku niechcący go obsikał, ale sie nie przyzna. :szczerbaty: A tak po prawdzie to trzeba na tarasie za dnia poćwiczyć ustawianie. Szkoda że mnie tam nie było, to bym Ci ustawił szybciej. :Beer: Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.