Skocz do zawartości

Pierwszy Bicolor z kamery mono.


Saerder

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, se6a napisał:

super

Dzięki :)) 

 

2 minuty temu, se6a napisał:

ale gwiazdki strasznie niebieskie Ci wyszły a zdaje się, że tylko kilka z nich powinno mieć taki kolor :albert:

Niestety ? próbowałem kilku sposobów ale nic nie pomagało, za każdym razem były niebieskie. 

Edytowane przez Saerder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy raz całkiem fajne, ładne kolorki, delikatne.

 

W materiale sporo siedzi, obiekt jasny dobrze się rejestruje, szczególnie takim odkurzaczem jak 294, także jest bardzo dobry do nauki i ćwiczeń.

Spróbuj może by mieć większą kontrolę nad gwiazdkami i mgławicą obrobić je osobno. Starnet czy starX tu fajnie nam pomogą.

Gwiazdki dają łatwiejszy do opanowania kolor jak zrobisz R (ha) G (ha+o3) B (o3). daje ciekawe efekty i można uzyskać prawie poprawny ich kolor, a napewno całkiem miły dla oka :)

Mgławicę już według gustu, można jak wyżej też spróbować, czasem daje ciekawe efekty lub tak jak przypuszczam Ty zrobiłeś czyli hoo? i potem delikatnie połączyć sobie np. w PS ciekawe efekty daja atrybuty screen lub lighten(? nie mam pewności bo mam wer PL i jest "jaśniej')

Polecam się pobawić jeszcze bo jest czym :)

Przepraszam, że tak z Twojej pracy ale tak na zachęte "na szybko" by pokazać, że tam sporo dobrego siedzi jeszcze.

final_3.thumb.png.0eda4c72f94d3300ed1bf4a03953624f.png

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maetrik napisał:

jak na pierwszy raz całkiem fajne, ładne kolorki, delikatne.

 

W materiale sporo siedzi, obiekt jasny dobrze się rejestruje, szczególnie takim odkurzaczem jak 294, także jest bardzo dobry do nauki i ćwiczeń.

Spróbuj może by mieć większą kontrolę nad gwiazdkami i mgławicą obrobić je osobno. Starnet czy starX tu fajnie nam pomogą.

Gwiazdki dają łatwiejszy do opanowania kolor jak zrobisz R (ha) G (ha+o3) B (o3). daje ciekawe efekty i można uzyskać prawie poprawny ich kolor, a napewno całkiem miły dla oka :)

Mgławicę już według gustu, można jak wyżej też spróbować, czasem daje ciekawe efekty lub tak jak przypuszczam Ty zrobiłeś czyli hoo? i potem delikatnie połączyć sobie np. w PS ciekawe efekty daja atrybuty screen lub lighten(? nie mam pewności bo mam wer PL i jest "jaśniej')

Polecam się pobawić jeszcze bo jest czym :)

Przepraszam, że tak z Twojej pracy ale tak na zachęte "na szybko" by pokazać, że tam sporo dobrego siedzi jeszcze.

 

 

Dzięki za informację, na pewno jak będę miał czas i chęci podejdę do materiału jeszcze raz i zobaczę jakie są jeszcze możliwości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, se6a napisał:

super

ale gwiazdki strasznie niebieskie Ci wyszły a zdaje się, że tylko kilka z nich powinno mieć taki kolor :albert:

To bicolor i raczej innych trudno się spodziewać do momentu, aż kolega nie dopali RGB tylko pod nie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie chyba dlatego lepiej pozostawić je bez koloru, tak jak pokazał @Maetrik

Dają mniej szokujący efekt. No i jego wersja jest zdecydowanie mniej ponura. Ja też kiedyś czytałem Lema- te "umierające gwiazdy, potoki meteorów, gorące ognie olbrzymów, stalowe nerwy astrogatorów i wymijanie komet w ostatniej chwili" ale to nie ta atmosfera. Można jaśniej i weselej :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

No i właśnie chyba dlatego lepiej pozostawić je bez koloru, tak jak pokazał @Maetrik

Dają mniej szokujący efekt. No i jego wersja jest zdecydowanie mniej ponura. Ja też kiedyś czytałem Lema- te "umierające gwiazdy, potoki meteorów, gorące ognie olbrzymów, stalowe nerwy astrogatorów i wymijanie komet w ostatniej chwili" ale to nie ta atmosfera. Można jaśniej i weselej :)

Jakoś tak mam, że często zbyt mało wyciągam materiał, lubię delikatną obróbkę i staram się nie przedobrzyć, pewnie z tego to wynika. Dzięki za radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radami @Maetrik @Tayson @Gość na chwilę wyciągnąłem trochę bardziej materiał i zmniejszyłem saturację na gwiazdach, nadal są niebieskie ale nie mają takich obwódek. I poza tym bardzo spodobała mi się wersja kolorystyczna z pomarańczowym dlatego podmieniłem ? 

 

1207480388_amerykaorange.thumb.png.08cc598c815c3cb32a185ecb1f1b2b4f.png

 

 

 

 

Edytowane przez Saerder
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 16:08, Saerder napisał:

Prezentuje swoje pierwsze zdjęcie w kompozycji Bicolor.

 

Ładnie rozegrałeś kolory w tym bikolorze. ?

Zgadzam się z kolegami @Tayson i @Maetrik w sprawie dynamiki i gwiazdek.

 

51 minut temu, Saerder napisał:

I poza tym bardzo spodobała mi się wersja kolorystyczna z pomarańczowym dlatego podmieniłem

 

I moim zdaniem przekombinowałeś. Tak jak napisałem wcześniej, kolory w pierwszej wersji uważam za wyborne.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diver napisał:

 

Ładnie rozegrałeś kolory w tym bikolorze. ?

Zgadzam się z kolegami @Tayson i @Maetrik w sprawie dynamiki i gwiazdek.

Dzięki 

2 minuty temu, diver napisał:

 

I moim zdaniem przekombinowałeś. Tak jak napisałem wcześniej, kolory w pierwszej wersji uważam za wyborne.

 

 

Tak teraz na to patrzę i rzeczywiście jest zbyt przesadnie z kolorami, pozostaje mi popracować nad dynamiką zdjęcia i zrobić coś z gwiazdami przy zachowaniu rozsądnej kolorystyki i saturacji mgławicy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem jasność i dynamikę nie zmieniając kolorów i póki co ta wersja najbardziej mi się podoba, jak będę miał większe chęci to powalczę z gwiazdami przy składaniu kolorów. 

 

Dziękuję za wszystkie rady i komentarze, które pozostawiliście :) 

 

543500689_amerykapng2.thumb.png.2f0c3fc09ed439140000bcdddc90e23d.png 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Saerder napisał:

jak będę miał większe chęci to powalczę z gwiazdami przy składaniu kolorów.

 

A gdyby tak nie walczyć z gwiazdkami tylko dopalić po 20min RGB? :)

 

Skoro zachęcasz do pozostawienia opinii to jeszcze wspomnę, że jak na mój gust kompozycyjnie średnio wyszło. Dużo się dzieje, ale najwięcej po rogach.

 

Za to kolorki mgławicy bardzo mi się podobają i ostatnia wersja IMO najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JKbooo napisał:

 

A gdyby tak nie walczyć z gwiazdkami tylko dopalić po 20min RGB? :)

 

Za to kolorki mgławicy bardzo mi się podobają i ostatnia wersja IMO najlepsza.

Dzięki, nie mam na tą chwilę filtrów RGB więc niestety niewykonalne ?

 

2 minuty temu, JKbooo napisał:

Skoro zachęcasz do pozostawienia opinii to jeszcze wspomnę, że jak na mój gust kompozycyjnie średnio wyszło. Dużo się dzieje, ale najwięcej po rogach.

Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Saerder napisał:

Możesz rozwinąć?

 

Oczywiście. Chodzi o to jak wzrok widza wędruje po zdjęciu. Pierwsze co mi się rzuca w oczy to najjaśniejszy i najciekawszy element zdjęcia, czyli Cygnus Wall, który znajduje się w prawym dolnym rogu kadru. Potem zerkam na dosyć jasną mgławicę w lewym górnym rogu. Do tego obie mgławice tworzą takie dosyć jasne "L" po lewym i dolnym boku co jeszcze bardziej dociska mój wzrok w te rejony. Ogółem uważam, że nieprzyjemnie się patrzy na tak rozłożone obiekty w kadrze.

 

Moim zdaniem czasem lepiej jest złapać mniej obiektów w ramce, ale bardziej skupić się na tym, jak na takie zdjęcie się patrzy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.