Skocz do zawartości

NGC 6791 - hybryda L i RGB z dwóch teleskopów


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt bardzo ciekawy i świetnie, że go uwieczniłeś! Faktycznie to tło bardzo ciemne, ale czasem trzeba skoro flat nie dał radę. Na wersji bezgwiezdnej pięknie wyskoczyła ta mikra galaktyczka! To jest galatyka DSH J1921.5+3745 (SDSS J192131.77+374539.1).

 

Tam w tle siedzi jeszcze trochę zieleniny i fajnie zastosować SCNR.

 

image.thumb.png.923d094dd3670f2f9ae9ab545e14aa47.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tuvoc napisał:

Obiekt bardzo ciekawy i świetnie, że go uwieczniłeś! Faktycznie to tło bardzo ciemne, ale czasem trzeba skoro flat nie dał radę. Na wersji bezgwiezdnej pięknie wyskoczyła ta mikra galaktyczka! To jest galatyka DSH J1921.5+3745 (SDSS J192131.77+374539.1).

 

Tam w tle siedzi jeszcze trochę zieleniny i fajnie zastosować SCNR.

 

 

 

Złapało się kilka innych drobiazgów, których Pix nie opisał.

 

image.thumb.png.b8414b24fc1950b116c0ece0e4fc024f.png

 

Co do zielonego, to nie podobał mi się efekt, jaki SCNR powodował na żótych gwiazdach. Usuwałem trochę zielonego.

 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, .zombi. napisał:

Jak wyciągasz L ? pytam bo gwiazdki jak gdyby straciły profil, wyglądają jak krople farby na papierze a może to ostrość ?!

Ostrość z Oriona jest w miarę, a z Esprita taka sobie.

Luminancję Z Oriona wyciągałem GeneralisedHyberbolicStretch (GHS, Linear Stretch, ArcSin Stretch). Potem ta luminancja była "wrzucona" do RGB z Esprita z użyciem LRGB Combination. Było tochę zabawy procesami żeby uzyskać równy kolor na całych gwiazdkach, a nie tylko na obwódkach i może dlatego gwiazdki się "wypłaszczyły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 22:07, apolkowski napisał:

Obiekt mniej popularny, ale pojawiał sie na forum kilka razy.

 

Andrzej, gratuluję wyboru obiektu! ?

 

W dniu 28.06.2022 o 22:07, apolkowski napisał:

Hybryda RGB z Esprit 100ED/ASI533 i luminancji z Orion CT8/ASI2600 (po 60 x 180 sekund). 

 

Tutaj upatruję przyczyny problemów z obrazami gwiazdek. Moim zdaniem to nie mogło się udać. Ładniejsze (zapewne) gwiazdki z Newtona utonęły w halo z edka.

 

Poza tym kolory gwiazdek generalnie ok, może została odrobina zieleni. No i ten brak tła... Ja nie uciekałbym aż tak bardzo z tłem, nawet z powodu słabych flatów lub ich braku.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

Tutaj upatruję przyczyny problemów z obrazami gwiazdek. Moim zdaniem to nie mogło się udać.

Taki był (ambitny) plan i jeszcze popracuję nad jego implementacją. Może nie będzie perfekcyjnie ale koncepcja była oparta na zasadzie (z czasów CCD), że luminancja łapana z bin1, a kolor z bin2. Tutaj skala z Oriona to 0,87, a z Esprita 1,4 czyli ok i powinno zadziałać, tylko obróbka zawiniła.

 

Swoją drogą dołapię przy okazji RGB z Oriona dla porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.