Skocz do zawartości

Losmandy GM8 - Pierwsze testy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, balkon to balkon i zawsze jakieś drgania są ale biorę poprawkę na to.

Jeszcze nie powiedziałem ostatniego zdania na temat GM8. Muszę go wymęczyć i wówczas będę pewny swojego zdania. Z drugiej zaś strony czego można sie spodziewać za 1350 baksów?

Mśylę, że tak do 600mm ogniskowej ten sprzęt zada egzamin. Powyżej tej granicy będzie trzeba się nieco gimnastykować.

Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcie z moich balkonowych testów

Wykonałem 21 fotek po 150s i wybrałem 14 sztuk

 

M26_2.jpg

Adamo, powyżej 600mm. to tylko przesiadka na "piramidkę z kowadełkiem" zaradzi :szczerbaty: Ja ostatnio pociągnąłem na swoim "kowadle" ręcznym 2,5 metrowym S/C. M5. jak wywołam to pokażę Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli Adamo miałby bardziej ambitne fotki focić... ręcznie, to bardzo "efektywnie" wydał kasę.

No i wiadomo co to oznacza dla mnie. :)

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

To drugie coraz mniejsze ma znaczenie...

 

BTW - rozważałem "małą mechanizację" piramidki vel kowadełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też odnotowuję postępy, tym razem lepiej wyważyłem sprzęt przywiązując ciężarek sznurkiem :D (jeszcze nie mam małej przeciwwagi)

gwiazdki nie są kółkami ale owalami ale bez okularu z podświetlaną siatką nie nagram PEC...qrcze ale sobie drogie hobby wybrałem , wędkarstwo mogłoby byc tańsze ...

 

zdjęcie robione z lasu więc ciągle te same obiekty w okolicach zenitu

 

 

pozdrawiam

m13_9jul.jpg

vega_epsilony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale bez okularu z podświetlaną siatką nie nagram PEC...

Co to za okular z podświetlaną siatką do nagrywania PEC`a? Nie lepiej webcama (choćby pożyczonego) podpiąć do testowej wersji K3CCDTools i piękne wykresy w obu osiach nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogniskowa 600mm jak zwykle, czasy nieco ponad 200 sek. M13 i ok. 160 sek Vega, to z pamięci bo piszę z pracy a tu mam tylko IE, jakbym sie pomylił to poprawię się wieczorem.

 

Istotnie chodziło mi o nagranie korekt PE, które potem montaż odtwarza przy robieniu zdjęcia.

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, powyżej 600mm. to tylko przesiadka na "piramidkę z kowadełkiem" zaradzi :szczerbaty: Ja ostatnio pociągnąłem na swoim "kowadle" ręcznym 2,5 metrowym S/C. M5. jak wywołam to pokażę

 

Na kliszy ? :rolleyes: też jestem jej jeszcze wierny ale na razie nie mam czasu ani kasy na obsługe tej drogiej bądź co bądź techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Korzystając z ładnej pogody i totalnego zaświetlenia nieba przez Księżyc pobawiłem się programem k3ccd i wykresliłem PEC dla swojego Losmandy GM8. Na montażu wisiała tuba SCT8" uzbrojona dodatkowo w wyciąg WO, zastosowana kamerka to VestPro 680. Wykres prezentuje się następująco:

 

losmandy_gm8_pec_6min.jpg

 

Natomiast pod tym linkiem znajduje się wykres ale w skali czasu 30min:

Losmandy GM8 PEC wykres dla 30 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.