Jump to content
 • 0

Błąd silnika w nowym SWSA 2i Pro


Polska Lama Bojowa
 Share

Question

Posted (edited)

Potrzebuję pomocy w ogarnięciu SWSA 2i pro Gdy włączę SWSA przez chwile silnik działa lecz po kilku sekundach wyłącza się i dioda zaczyna migać z instrukcji przeczytałem że może być to problem związany z:
1. zbyt słabym naładowaniem baterii
2. zablokowaniem się montażu o inny przedmiot
3. błąd silnika

więc...
zamieniłem zasilanie z baterii na przewód podłączony do gniazdka i sprawdziłem czy o nic nie zaczepia, lecz to nic nie dało.

Edited by Polska Lama Bojowa
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Jeśli jest tak bez obciążenia, to albo jest problem w regulacji przekładni (coś za mocno ściśnięte), albo nie działa silnik lub enkoder (enkoder nie widzi ruchu i zatrzymuje silnik). Masz tak od nowości, czy montaż kiedyś dobrze pracował? Jeśli to nowy ze sklepu, to raczej trzeba słać na gwarancję, ale może ktoś jeszcze coś poradzi. Ja miałem podobny problem w iOptron SkyTracker - silnik stawał po losowym czasie działania i problemem okazał się wadliwy enkoder - naprawili.

Link to comment
Share on other sites

 • 0

A to ja bym się nie zastanawiał i od razu wysłał na gwarancje.

 

Ewentualnie spróbuj jeszcze raz go zapakować i rozpakować, może pomoże :D albo wyjdź z mieszkania i wejdź jeszcze raz ;) 

Link to comment
Share on other sites

 • 0
2 minuty temu, Bentoq napisał:

A to ja bym się nie zastanawiał i od razu wysłał na gwarancje.

 

Ewentualnie spróbuj jeszcze raz go zapakować i rozpakować, może pomoże :D albo wyjdź z mieszkania i wejdź jeszcze raz ;) 

Spróbuje może akurat zadziała :) 


Napisałem jeszcze do producenta zobaczę co odpisze jeśli nic nie pomoże wyśle na gwarancję. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.