Jump to content

Wyprzedaż astrofoto

Recommended Posts

Cześć, 

w związku z przeprowadzką i zmianą pracy postanowiłem sprzedać swój sprzęt do astrofotografii. Nie rzucam astrofoto na dobre ale na bliżej nieokreślony czas odkładam to hobby na bok :)

Preferuję odbiór osobisty sprzętu przez potencjalnych zainteresowanych w Szubinie obok Bydgoszczy. Mogę też podwieźć sprzęt w rozsądnej odległości od Bydgoszczy lub rozważyć wysyłkę kurierem.

Na wszelkie pytania odpowiem w wiadomości prywatnej.  

Zdjęcia sprzętu dodam najpóźniej we wtorek. 

1. TS115/800 APO 

Teleskop sprzedaję wraz z walizką i flattenerem x0,79. 

Cena: 5500 zł

2. EQ6-R Pro 

Jest to wersja z pilotem. 

Cena: 6700 zł

3. ZWO ASI1600 MM Pro (mono)

Cena: 5000 zł

4. ASIAIR Pro

Cena: 1100 zł 

5. ZWO EAF 

Cena: 1000 zł 

6. ZWO EFW 8 x 1,25"

Cena: 1100 zł

7. Filtry Optolong SHO 

H-alpha 7 nm 
SII 6.5 nm 
OIII 6.5 nm 

Cena: 900 zł

8. Filtry ZWO LRGB dla ASI1600

Cena: 300 zł 

9. SW EVOGUIDE 50ED

Cena: 800 zł 

10. ZWO ASI120MM 

Cena: 400 zł 

11. Opaski grzewcze wraz z kontrolerem

Opaski i kontroler były robione na zamówienie u @DarX86- swoją drogą polecam produkty kolegi, nigdy mnie nie zawiodły :) 

Jedną grzałkę używałem na TS115, drugą na Evoguide 50 - dokładne długości opasek podam na pw. 

Cena: proponuję 150 zł za całość

12. Zasilacze sieciowe

- 12V 3A ( z końcówką odpowiednią do podłączenia do EQ6R) 
- 12V 5A
- 12V 5A

Cena: 30 zł za sztukę 

14. 3x Akumulator 12V 44Ah 

Akumulatory są nowe - kupione w celu stworzenia zasilania plenerowego jednak w obecnej sytuacji są mi zbędne. Odbiór tylko osobisty. 

Proponuję 180 zł za sztukę. 

Małe sprostowanie odnośnie zasilaczy:

- 12V 5A końcówka 2.1/5.5
- 12V 3A końcówka 2.1/5.5
- 12V 5A końcówka odpowiednia do montażu eq6r 

Przepraszam za kłopot zainteresowanych kupnem.

21 minut temu, Gravios napisał:

Małe sprostowanie odnośnie zasilaczy:

- 12V 5A końcówka 2.1/5.5
- 12V 3A końcówka 2.1/5.5
- 12V 5A końcówka odpowiednia do montażu eq6r 

Przepraszam za kłopot zainteresowanych kupnem.

W takim razie doprecyzuję: kupuję 12V 5A końcówka 2.1/5.5.

• Like 1

W dniu 3.07.2022 o 14:15, Gravios napisał:

Akumulatory są nowe - kupione w celu stworzenia zasilania plenerowego jednak w obecnej sytuacji są mi zbędne. Odbiór tylko osobisty. 

Proponuję 180 zł za sztukę. 

to sa AGMy? zelowe? 

2 godziny temu, Tuvoc napisał:

To ten model (sprzedaje bez pilota): https://www.astroshop.pl/napedy-i-piloty/zwo-electronic-automatic-focuser-eaf-advanced-5v-/p,70670#tab_bar_0_select

Nikogo nie zmuszam do zakupu, ceny nie są sztywne, można się dogadać, negocjować... 

13 minut temu, Kirien napisał:

to sa AGMy? zelowe? 

Jest to model  Cartechnic Ultra Power 44Ah 440A - akumulator wapniowy. 

Posted (edited)

1. TS115/800 APO 
2. EQ6-R Pro 
3. ZWO ASI1600 MM Pro (mono)
4. ASIAIR Pro
5. ZWO EAF  - Sprzedane
6. ZWO EFW 8 x 1,25"
7. Filtry Optolong SHO Sprzedane 
8. Filtry ZWO LRGB dla ASI1600
9. SW EVOGUIDE 50ED
10. ZWO ASI120MM  Sprzedane
11. Opaski grzewcze wraz z kontrolerem
12. Zasilacze sieciowe (został jedynie 12V 3A)

Edited by Gravios

W dniu 3.07.2022 o 14:17, dobrychemik napisał:

Wezmę Asi120MM i jeden zasilacz 5A.

Proszę mi tam smutasów nie robić. Potrzebuję kamerkę Asi, bo właśnie zamówiłem AsiAir. A ponieważ mam dwa różne guidery, to potrzebuję dwie kamerki, żeby ciągle nie bawić się w ich przekładanie i kalibrację. 

36 minut temu, JustinSullivan napisał:

A ta 120-tka jest aby na pewno kompatybilna z Asiair? Bo nie wszystkie 120-tki są.

Skoro oryginalna od ZWO, a nie klon, to chyba nie powinno być problemu.

38 minut temu, dobrychemik napisał:

Skoro oryginalna od ZWO, a nie klon, to chyba nie powinno być problemu.

@dobrychemik tylko ASI 120MM mini jest kompatybilna. Sprawdz na stronie producenta.

Jeśli kamerka okaże się niekompatybilna to wróci na giełdę. AsiAir ma być u mnie dzisiaj, kamerka pewnie jutro, to w weekend sprawdzę. Ale byłoby to przedziwne, gdyby coś miało nie współpracować.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 58 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.