Skocz do zawartości

Namibia 2022


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania dotyczące spraw formalnych:

1. Pierwsze dotyczy ubezpieczenia. Zakładam, że musieliście wykupić sobie ubezpieczenie zdrowotne na okres wyjazdu. Czy umowa ubezpieczenia musiała być przysięgle przetłumaczona na język angielski? I gdzie wykupywaliście ubezpieczenie?

2. Wizy do Namibii wyrabialiście na lotnisku czy jeszcze przed wyjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz napisał:

Relacja z wyjazdu do Namibii – „Namibia 2022 - Astrophotography Harvest”  :) 

 

W niektórych dyscyplinach doping jest karalny ? 

Udanych zbiorów.

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomchm napisał:

Mam pytania dotyczące spraw formalnych:

1. Pierwsze dotyczy ubezpieczenia. Zakładam, że musieliście wykupić sobie ubezpieczenie zdrowotne na okres wyjazdu. Czy umowa ubezpieczenia musiała być przysięgle przetłumaczona na język angielski? I gdzie wykupywaliście ubezpieczenie?

2. Wizy do Namibii wyrabialiście na lotnisku czy jeszcze przed wyjazdem?

Wydaje mi się że tłumaczenie przysięgłe na angielski ubezpieczenia kosztowałoby więcej niż samo ubezpieczenie. Ale większość ubezpieczycieli wystawia jednak podwójne. W 2019 i 2021 jak lecieliśmy to były jakieś nieduże koszty. Aż sprawdziłem 130 zł w Hestii.

A o wizie Bartek napisał, na lotnisku, trzeba tylko na wszelki wypadek mieć dolary namibijskie albo randy południowoafrykańskie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomchm napisał:

Mam pytania dotyczące spraw formalnych:

1. Pierwsze dotyczy ubezpieczenia. Zakładam, że musieliście wykupić sobie ubezpieczenie zdrowotne na okres wyjazdu. Czy umowa ubezpieczenia musiała być przysięgle przetłumaczona na język angielski? I gdzie wykupywaliście ubezpieczenie?

2. Wizy do Namibii wyrabialiście na lotnisku czy jeszcze przed wyjazdem?

Ubezpieczenie wykupiliśmy przez Lufthansę, ale nie od razu przy zakupie biletu, Paweł zrobił research, ale LH miała ofertę AIG i była wystarczająco szeroka i pokrywała wiele aspektów leczenia. Była i po polsku i po angielsku więc certyfikat ubezpieczenia po angielsku był wystarczający.

Tak wizy na lotnisku - taniej i szybciej, w przeciwnym razie trzeba wysłać pełną dokumentację wraz z paszportem do konsulatu w Berlinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dobrychemik napisał:

Sprawdziłem sobie liczbę ludności i powierzchnię Namibii. Ależ tam jest pusto! Jak będę milionerem to sobie tam kupię małą działkę. Tak z 10 hektarów. I szalet ;)

 

Proszę za cenę 50 metrów w Wa-wie (albo i mniej), 15 ha w Na.

https://www.property24.co.na/farm-for-sale-in-omaruru-111444026

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w takim szalecie? 
 

W typowej astro farmie ma się za sobą gospodarzy, a tutaj?

 

Do Afryki się jeszcze nie wybrałem, ale bywałem w kilku krajach trzeciego świata w Azji i reakcje na białego do najciekawszych zwykle nie należały. Tubylcy wyznają zwykle stereotyp biały = bogaty i średnio wyobrażam sobie noszenie drogiego sprzętu w takich okolicznościach…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farma jest ogrodzona, Mountain Chalet też jest ogrodzony. Gospodarze w oddaleniu 2,5 km, ale można wynająć również miejsce na samej farmie, można wykupić też pełen zestaw posiłków.

Czy będąc z gospodarzami masz gwarancję, że cię obronią. Najpierw bedą bronić siebie, przecież nie ciebie.

To nie RPA, więc co do kwestii stereotypów się nie wypowiadam. Jest bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaPa napisał:

Pusto, niezmiernie pusto :)

Bartosz uchwycił mnie w ciekawym momencie. Zatracałem się czasami na kilkanaście minut każdego pogodnego wieczoru wpatrując się w zachodni horyzont. Bezcenne chwile.

To zdjęcie jest wręcz przełomowe. Chyba pierwsze na forum, gdzie Marcin "przybrał ludzka postać" ;)

 

2 godziny temu, Martyn napisał:

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w takim szalecie? 
 

W typowej astro farmie ma się za sobą gospodarzy, a tutaj?

 

Do Afryki się jeszcze nie wybrałem, ale bywałem w kilku krajach trzeciego świata w Azji i reakcje na białego do najciekawszych zwykle nie należały. Tubylcy wyznają zwykle stereotyp biały = bogaty i średnio wyobrażam sobie noszenie drogiego sprzętu w takich okolicznościach…

Wg mojej opinii Namibia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Afryce.

Nie spotkałem się z wiadomościami o napadach na turystów, czy farmy.

Kradzieże oczywiście się zdarzają - jak wszędzie. Myślę, że nie jest pod tym względem gorzej niż w Polsce.

Trochę też pojeździłem wcześniej po tym kraju, spaliśmy obok drogi, w jakichś dzikich miejscach i nie miałem ani przez chwilę poczucia zagrożenia.

Zdarzyło mi się nawet przejechać solo przez slumsy w Windhoek i nie ucierpiałem ani ja, ani samochód.

Chociaż wg:

Crime Rate by Country 2022 (worldpopulationreview.com)

Namibia jest na miejscu 15. 

Rosja na 86 (?).

Na ale statystyk utopił się w jeziorze o średniej głębokości pół metra ;)

 

Co ciekawe - bramy do Rooisand nie są zamykane na noc. Rozmawiałem z zarządcą i powiedział, że przestali to robić od czasu stanu wyjątkowego z powodu Covid'a (na wypadek jakby ktoś potrzebował pomocy) i nie mają poczucia, że teraz trzeba do tego wrócić.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, warpal napisał:

Fortuner jako parawan:

1692442847_20220626_090924copy.thumb.jpg.5020f800b5a939b3bbc68ad6a655c8d0.jpg

 

"Tam jest kosmos, za tą górą" ;)

.....

....

Łatwiej wyjść niż zejść ;)

....

....

 

Ad. "Fortuner jako parawan"

Widać po prawej wywrócone krzesło. Możecie wierzyć lub nie ale głowy urywało pierwszej nocy i krzesło z niezabudowanymi plecami potrafiło zrobić fikołka.

 

Ad. "tam jest kosmos ...."

Uff nowe miejsce zawsze przysparza kłopotów, dobrze że z góry wszystko widać lepiej, nawet kosmos :D

 

Ad. "Łatwiej ..."

Chłopaki dali radę, wrócili w całości, ale jak wyglądali po tej eskapadzie to nawet nie chce pisać ;)

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukost napisał:

Zazdroszczę. To teraz czekamy na fotki. Swoją drogą ktoś coś obserwował, czy tylko foto?

Obserwowaliśmy przez lornetki.

Są tam dostępne Newton'y, ale bałbym się je transportować na górę po drodze jaka tam jest, więc nawet nie pytałem właściciela.

Fotki - wkrótce.

 

11 godzin temu, komprez napisał:

Piękna sprawa - gratulacje panowie za wysiłek ;) No ale najważniejsze ... dajcie jakieś koszta ile Was to wyniosło pi razy drzwi ?

Dzięki!

Koszty? Widok nieba z tego miejsca jest bezcenny ;)

Ale dobrze.

Samolot - 2600 lub 3600 w opcji z dwoma walizkami 23 kg.

Wiza, ubezpieczenie - ok. 600

Nocleg - ok 3000.

Jedzenie (to co trzeba + niekonieczne ;)) - 450

Samochód + paliwo - ok 1400.

W sumie  (opcja z 2 walizkami) - ok 9 tys. PLN.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.