Skocz do zawartości

Namibia 2022


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, .zombi. napisał:

Możesz napisać coś więcej ? 

Pewno Paweł napisałby więcej, ale - w zeszłym roku ekipa zostawiła przeciwwagi w jakiejś wypożyczalni samochodów i przeleżały rok i się znalazły. I odebraliśmy je po drodze.

Tyle w skrócie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kompas napisał:

A ja chciałbym się dowiedzieć jak tam jest ciemno tylko nie jakieś SQM-y i inne takie tylko tak bardziej obrazowo np. Ciemno jak w d. u tubylca A może ciut jaśniej lub ciemniej

Zakładam, że raczej ciemniej niż gdziekolwiek indziej w Europie. I do tego dochodzą jeszcze dwie inne zalety:

a) wilgotność powietrza dużo niższa jak w Europie;

b) położenie stosunkowo wysokie (ponad 1000 m n.p.m.).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do osób, które były w Namibii: jakie ubrania ze sobą zabrać? 

Mam zamiar wybrać się tam w połowie sierpnia przyszłego roku. Z jednej strony piszą o tym, że w ciągu dnia temperatura wynosi ok. 30 stopni Celsjusza, a z drugiej (podobno) nocą potrafi spaść nawet poniżej zera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kolejne pytania :) 

 

Wkrótce będę przystępował do rezerwacji biletu na lot do Windhoek. Planuję lecieć z Warszawy do Windhoek przez Frankfurt n. Menem.

Ile czasu potrzeba na przesiadkę we Frankfurcie?

Zakładam, że trzeba będzie przejść tamże kontrolę paszportową, jako że będę opuszczał Strefę Schengen; czy wówczas należy odebrać bagaż

rejestrowany i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomchm napisał:

Ile czasu potrzeba na przesiadkę we Frankfurcie?

Najbezpieczniej jest zarezerwować lot z W-wy tak, aby mieć nawet kilkugodzinny bufor.

Ostatnio dotarliśmy do Frankfurtu z dwugodzinnym opóźnieniem.

Dodatkowo jest kawałek do przejścia.

20 minut temu, tomchm napisał:

Zakładam, że trzeba będzie przejść tamże kontrolę paszportową, jako że będę opuszczał Strefę Schengen; czy wówczas należy odebrać bagaż

rejestrowany i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa?

Tak, trzeba.

Bagaż - rozumiem, że będziesz miał lot łączony LH/EW. Nie trzeba wówczas odbierać.

Bramki bezpieczeństwa są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Planuję tak:

Lot Warszawa - Frankfurt: wylot 14.08.2023r. o godz. 17.00; lądowanie o 19.00

Lot Frankfurt - Windhoek: wylot 14.08.2023r. o godz. 21.55; lądowanie 15.08.2023r. o godz. 08.00

 

Lot Windhoek - Frankfurt: wylot 23.08.2023r. o godz. 19.00; lądowanie 24.08.2023r. o godz. 05.35

Lot Frankfurt - Warszawa: wylot 24.08.2023r. o godz. 10.25; lądowanie o 12.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, warpal napisał:

Ryzykownie.

Lepiej coś około 14-tej.

Tak też myślałem. Niestety strona Lufthansy uniemożliwia zarezerwowanie biletu z wcześniejszym wylotem. Trzeba będzie kupić oddzielnie bilet na lot LOT-em do Frankfurtu na 14.30, a potem dokupić sobie resztę lotów w Lufthansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomchm napisał:

Tak też myślałem. Niestety strona Lufthansy uniemożliwia zarezerwowanie biletu z wcześniejszym wylotem. Trzeba będzie kupić oddzielnie bilet na lot LOT-em do Frankfurtu na 14.30, a potem dokupić sobie resztę lotów w Lufthansie.

Spróbuj na Expedia.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomchm napisał:

Niestety strona Lufthansy uniemożliwia zarezerwowanie biletu z wcześniejszym wylotem.

Nie, jest jak zwykle.

Mam Czerwiec, bo nie puszcza mnie dalej.

lh.jpg.af6aa9651fc7e2f540d151f255870274.jpg

 

58 minut temu, tomchm napisał:

Trzeba będzie kupić oddzielnie bilet na lot LOT-em do Frankfurtu na 14.30, a potem dokupić sobie resztę lotów w Lufthansie.

Lepiej nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet zarezerwowany.

 

Postanowiłem skrócić sobie pobyt na farmie z ośmiu do sześciu dni. I tak nie mam zamiaru astrofocić ani jeździć na safari, tylko wizual.

Przesunąłem sobie również daty pobytu; planuję być w Namibii w dniach 13-19.08.2023r.

Cena całkowita za bilet full flex wraz z ubezpieczeniem: 6355,29 zł.

Edytowane przez tomchm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.