Skocz do zawartości

Sprzedam


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

bana dostaje się za poważniejsze "wykroczenie", a nie za popierdółkę.
Napisałem wyraźnie: ban na 6 dni, czyli swego rodzaju kick.

To zapewne ostudziłoby zapędy nieżyczliwości co niektórych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie: ban na 6 dni, czyli swego rodzaju kick.

To zapewne ostudziłoby zapędy nieżyczliwości co niektórych ...

 

Piszesz tak, bo wjechali ci na ambicję w twoim ogłoszeniu o wykonywaniu stron, musiało zaboleć jak jeszcze dziś tak cię trzyma...

 

Ale pamiętaj i krytyka może być dobra, jeśli się potrafi ją wykorzystać... A usługi to nie bajka tu potrzebne są „jajka”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w celu uwiarygodnienia sprzedających wprowadzić coś w rodzaju komentarzy z allegro?. Nie w tak rozbudowanej formie oczywiście, ale w taki sposób, żeby dać okazję kupującemu do skomentowania transakcji w profilu sprzedającego. Żeby to już zostawało w profilu. Oczywiście z możliwością riposty przez właściciela profilu. Wiem, że można się zarejestrować jako inny użytkownik, ale większość z nas jest głęboko osadzona w tożsamości swojego profilu. Nie za bardzo wiem jak by to mogło wyglądać, ale może w formie szerszej "opinii o użytkowniku" w profilu. Taki personalny Hyde Park. Oczywiście odpowiedni punkt w profilu pojawiałby się dopiero po daniu przez delikwenta ogłoszenia w dziale "Astro Market". W takim miejscu mogłyby znaleźć się również komentarze administratora, jeśli delikwent notorycznie łamałby zasady.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze znowu swoje.

 

Punkt 3 i po problemie.

 

A juz moderator, madra glowa, niech sie biedzi czy uwaga do ogloszenia wnosi cos dla kupujacych czy jest zwyklym pieniactwem.

 

Sorry, AF to nie allegro. Nie podoba sie ze ktos twierdzi iz sprzedajesz cos czego opis nie ma nic wspolnego z realem? To idz na allegro.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak, bo wjechali ci na ambicję w twoim ogłoszeniu o wykonywaniu stron, musiało zaboleć jak jeszcze dziś tak cię trzyma... Ale pamiętaj i krytyka może być dobra, jeśli się potrafi ją wykorzystać... A usługi to nie bajka tu potrzebne są „jajka”...

Na ambicję ? Człeku, o czym ty piszesz ...

Zresztą zauważ, że tu jest rozmowa o dziale SPRZEDAM, a nie Jarmark itp ...

I daruj sobie tego typu określenia jak : pamiętaj.

 

Zakończe "w twoim stylu" : myślenie nie boli , używać mózgu można do woli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem, Lampka proponujesz dla jednych znaczek supers.gif

a dla innych - gablotkę ze zdjęciami: "Tych klientów nie obsługujemy!"? :ha:

Sam już nie wiem. Może Hans ma rację. Nie róbmy z salonu targowiska. Taki system, jaki zaproponowałem może być przecież źródłem nadużyć. Komuś nie będzie się podobało to, co kupił i zacznie psuć opinię sprzedającego, żeby wymusić na nim zwrot pieniędzy na przykład. I co wtedy? Powołamy komisją, która rozstrzygnie, kto ma rację i komu należy się negatyw? To chyba niewykonalne. Administratorzy mogą porządek w postach trzymać, a nad takimi (niesprawiedliwymi) komentarzami trudno byłoby zapanować. Wystarczyłby jeden złośliwy troll, który psułby opinie i zaczęłaby się "jazda lustracyjna". I trzeba by co chwilę udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

Po zastanowieniu - wycofuję propozycję.

:Beer:

PS. Nie wiem czy tak, jak jest teraz, nie jest najlepiej. Ograniczona, moderowana dyskusja ze sprzedającym, nie przekraczająca granic zdrowego rozsądku. A kto próbuje wciskać kit, czy to sprzedając, czy to komentując i tak widać okiem nieuzbrojonym. Może więc poważne ostrzeżenia przesyłać prywatnymi kanałami, a moderować tylko posty rażąco naruszające regulamin, netykietę czy wreszcie granicę dobrego smaku i zdrowego rozsądku.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ambicję ? Człeku, o czym ty piszesz ...

Zresztą zauważ, że tu jest rozmowa o dziale SPRZEDAM, a nie Jarmark itp ...

I daruj sobie tego typu określenia jak : pamiętaj.

 

Zakończe "w twoim stylu" : myślenie nie boli , używać mózgu można do woli ...

 

Tak to w życiu bywa człowiek z dobrym słowem a w zamian obelgi otrzymuje (jak pamiętasz w twoim wątku nie jechałem po tobie bo z reguły jestem człowiekiem kulturalnym nawet jeśli adwersarz nie do końca na to zasługuje).

 

No i faktycznie jak mówisz „Zakończe "w twoim stylu" : myślenie nie boli , używać mózgu można do woli ...”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi własnie, to jest przykład niezrozumienia,

ktoś powie coś ostrzejszego, riposta zazwyczaj jest gwałtowniejsza, siłą rzeczy następuje eskalacja,

a co ma czuć sprzedający, lub potencjalny kupujacy, jeżeli taka dyskusja, tak zupełnie mimowolnie, toczy się, w jakimś ogłoszeniu wystawionym przez niego?

to o te niuanse własnie chodzi (new answer? :rolleyes: )

po co sprzedającego, ew. kupującego dodatkowo stresować?

 

a Lampko, no właśnie najlepiej bybyło, bez żadnej moderacji, jak sam wiesz, niestety się tak nieda, ale może po prostu, sam/sami zainteresowani mogliby częściej zgłaszać takie problemy?

a w większości przypadków, silą się na wymianę zdań, która zazwyczaj skazana jest na porażkę,

lepiej nie męczyć się, a taką dyskusję uciąć bez stresów.

pozdrowienia

 

chyba, chyba, że ktoś jawnie, czy nie, chce kogoś "zrobić w balona", zresztą to chyba sami wszyscy czujemy, że wystawienie ..hmm teleskopu w astromarkecie typu 76/900, czy jakieś 60/700 z powerem x525, no nie może przejść obojętnie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
że wystawienie ..hmm teleskopu w astromarkecie typu 76/900, czy jakieś 60/700 z powerem x525, no nie może przejść obojętnie :szczerbaty:

No właśnie, też na takiego czekam! :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

Wydaje się, że wystarczy zgłosić moderatorowi zbyt napastliwe posty. Tak samo, jak można i tak zgłaszać wszystko, co jest niezgodnez zasadami. Skoro jest taka możliwość, to wprowadzanie odębnych, dodatkowych przepisów na potrzeby AstroMarketu jest de facto niepotrzebnym mnożeniem bytów.

Może należałoby życzyć: pogodnego nieba i... zdrowego rozsądku.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Wiechu, nikt nie sugeruje, jakiś dodatkowych "przepisów", cały ten topic, miał za zadanie jedno, żeby może zwrócić uwagę na fakt, żeby decydując się na odpowiedź w jakiejśc ofercie, robić to z pełną świadomością, że sprzedający do swojej oferty podchodzi szczególnie osobiście, a implikacje tego mogą być takie, że albo zaciśnie zęby i pare mld neuronów pójdzie mu się ...ten tego, albo, odpowie powiedzmy zbyt ...impulsywnie, lecz tego ostatniego raczej nie zrobi, bo tym mógłby odstraszyć klientów, więc cierpi.

Co w innych działach, wcale nie miało by miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ech, już wiem jak łatwo nieporozumienie wprowadzić: życzyłem ZDROWEGO ROZSĄDKU :D

 

Znaczy się, nie były to życzenia dla nas, dyskutantów w topicu, czy Rady!

Odnosiło się to do postowania podczas sprzedaży - kupna - zamiany itd.

 

Sumas - TO NIE BYŁO DO CIEBIE!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.