Skocz do zawartości

NGC6914 i inni "refleksyjni" towarzysze w Łabędziu - odsłona 2. w dwóch wersjach


diver

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Duser napisał:

Bardzo ciekawe zdjęcie . Bardzo mi się podobają obie wersje z lekką przewagą w kierunku zwykłego RGB. Może gdyby mniej agresywnie domieszać tego Ha , zdjęcie zyskało by na naturalności 

I o to chodzi! Z tym że LRGB a nie samo RGB.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Ale chyba ciut przesadziłeś z kontrastem, znów gdzie poszły się paść szczegóły w czerniach.

 

A mnie się zdawało, że kontrastu jest trochę za mało, że czernie mają za mało głębi. Ale powiedziałem sobie: "a niech już tak zostanie". ;)

W różnych monitorach nieco różnie może to wyglądać.

 

9 godzin temu, Duser napisał:

Może gdyby mniej agresywnie domieszać tego Ha , zdjęcie zyskało by na naturalności 

 

Zawsze można sobie postawić pytanie, gdzie jest granica naturalności nasycenia kolorami z narrowbanda. Ale myślę, że akurat w tym przypadku Twoja uwaga jest warta rozważenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "wniosek" kolegów @Gość na chwilę i @Duser pozwoliłem sobie podmienić wersję HaLRGB na mniej agresywną. Teraz jest odrobinę mniej czerwieni z Ha i zdjąłem nieco kontrast. Drobiazg, dwie godziny dłubania po zapisanej wcześniej ścieżce workflow. Koniec z dłubaniem: Ha musi być czerwone, a obrazek nie może być mydlany. ;)

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Wokół VdB u Ciebie jest czarna dziura, a tam jest sporo szczegółów i kilka ciemnotek :)

 

Maciej, ja naprawdę rozumiem o czym do mnie mówisz. ;) Na podlinkowanym przez Ciebie zdjęciu nie ma jakoś zaskakująco więcej szczegółów w słabych światłach. Materiał do tej fotki ktoś potraktował szczególnie. Akurat w obszarze mgławic refleksyjnych światła są mocno wyciągnięte, a czernie brutalnie podbite. Nie podoba mi się taka obróbka.

 

Delikatne światła i półtony mógłbym wydobyć jedynie z dobrego L. A ja mam takie L jak mam: białe noce, częściowo księżycowe, SQM ~21.

Nie uważam, że w mojej aktualnej wersji tam jest czarna dziura. Tam jest raczej szarość, z której nie wylazły siedzące tam słabe światła. Przepraszam Cię, ale nie będę silił się żeby z materiału który zebrałem uczynić obrazek podobny do tego, który podlinkowałeś. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, krótkie ad vocem:

- "Materiał do tej fotki ktoś potraktował szczególnie" - to moja fotka

- "Przepraszam Cię, ale nie będę silił się żeby z materiału który zebrałem uczynić obrazek podobny do tego, który podlinkowałeś. :) " - nie taki też był mój cel. Chciałem po prostu pokazać, co tam siedzi.

Ot i tyle :)

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

- "Materiał do tej fotki ktoś potraktował szczególnie" - to moja fotka

 

Czyli to Ty potraktowałeś materiał "szczególnie". ;) Rozumiem co chciałeś pokazać, więc poniekąd rozumiem intencję takiego renderingu. Ale takiego renderingu nie kupuję.

Trochę się pogubiłem Maciej w Twoich wypowiedziach. Najpierw piszesz "Ale chyba ciut przesadziłeś z kontrastem, znów gdzie poszły się paść szczegóły w czerniach." w odniesieniu do mojej fotki która jest bardzo soft i kontrastu w niej jak na lekarstwo. Po czym wskazujesz na swoją, na której kontrast jest mocno podbity w wybranym fragmencie kadru. Więc mam pewien problem w odbiorze Twojej konstruktywnej krytyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zebrać trochę tlenu. Zrobiłem próbną obróbkę i uznałem, że próba przedstawiania akurat tego obiektu w takiej skali w kombinacjach HOO czy SHO nie ma większego sensu. Bohaterem tego kadru są raczej mgławice refleksyjne, które wymagają dobrego LRGB i wcale a wcale nie potrzebują wąskich pasm O i S. A silenie się na pokazanie akurat tego małego skrawka obszaru Ha w HOO czy SHO, gdzie rodzynkami są mgławice refleksyjne nie jest chyba sensownym zadaniem. Choć byłoby to pewnego rodzaju "oszustwo", HOO wyszłoby ciekawiej z kombinacji H i B niż H i O (zrobiłem taką próbę). Zarzucam więc (może chwilowo?) projekt HOO i SHO dla tego kadru, a wodorowych zieleni poszukam w innych obiektach. Jeżeli ktoś faktycznie czekał na dalsze dokonania, to przepraszam koleżeństwo za niespełnioną obietnicę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.