Skocz do zawartości

kamerka sony


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

gdzies czytalem ze zrobili taki eksperyment:

polozyli na ziemi lustro (or zwierciadlo) kuliste i skierowali na nie ta wlasnie kamere podobno rewelacyjne efekty uzyskali

podobno ona jest b. czula

tylko kurcze linka zapodzialem gdzies do tej strony jak znajde to opublikuje

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze jest potrafi zarejestrowac wiecej niz std. przetwornik ccd (zobacz opis przetwornika w linku - tam jest wykres) :)

i wiem ze jest wersja color tej kamerki bo to co podalem w linku jest b&w

oczywiscie odpowiednio drozsza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik EXview jest produkowany przez Sony  i sprzedawany do wielu producentów kamer na świecie. Na pewno tego typu przetwornik ma kamera firmy Alarmcom-Siemen VCM-500 w wersji 1/2" cena 3600zł oraz VCM-511 w wersji 1/3" cena 2600zł. W instalacjach telewizji przemysłowej wykorzystuje się je bo w przypadku kamery pracującej w kolorze można podświetlić scenę promiennikiem podczerwieni i wtedy kamera zaczyna "widzieć" na czarno biało z większą czułością niż w przypadku koloru. Wykres z linku jest klasycznym pokazaniem ze przetwornik EXview ma przesunięte max czułości bliżej podczerwieni.

 

Są być może inne tańsze  kamery z tym przetwornikiem ale nie chce mi się szukać bo i tak cudów cenowych nie będzie, a jak będą to na zasadzie kupowania zmiotek z fabryki które nie będą trzymać choćby parametru rozdzielczości.

 

Mam w magazynie takie kamery i zrobię próby jak mi dorobisz te przejściówki które zamówiłem.

 

Postaram się przetestować wiele kamer przemysłowych w tych samych warunkach i opublikować opracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.