Skocz do zawartości

ZWO AM5 - subiektywna recenzja


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

No to raczej jasne, że nie pod niebem. Wystarczy podpiąć odpowiednio dokładny enkoder i zrobić przejazd 360 stopni na dużej prędkości. Nic dziwnego, że trwa to tylko kilka minut.

fotki podczas testow :)

279451717_4894261763956341_8393168304056075124_n.thumb.jpg.5e65430f3b3dfefc3cdfd16ce4d8c071.jpg

279447941_4894261747289676_6034286788894357638_n.thumb.jpg.97868ec3e9fee8fae2efab6c6af64596.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Czegoś tu nie rozumiem. Nie widać tam przykręconego żadnego zewnętrznego enkodera, więc skąd pochodzi informacja o błędzie położenia podczas testu?

A co tu rozumieć - po drugiej stronie pomieszczenia siedzi pan Huy Phing Pong i losowo wydrukowane diagramy PEC wkłada do losowo podsuwanych mu pudełek z teleskopami przed wysyłką....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@warpal Już wiem czemu kupiłeś AM5: po prostu jest pod kolor całej reszty. Nawet FSQ ma czerwone dodatki.

Podobnie jest u mnie: Askar FRA, kamerki, guider, AsiAir, szyny montażowe - wszystko czerwone. I teraz mam dylemat: też kupić AM5 czy zainwestować w czerwoną folię samoprzylepną i zmodować starego, poczciwego HEQ5 :)

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

Czegoś tu nie rozumiem. Nie widać tam przykręconego żadnego zewnętrznego enkodera, więc skąd pochodzi informacja o błędzie położenia podczas testu?


Link do zrodła:
https://www.facebook.com/ZwoDesignAstronomyCameras/posts/pfbid0MrbGcKtv8V4g7w7sDbQTngC7Ef7hGeoUHpj28tmjyHduyZrh3pKfvKzYq2RLR1AHl

Może to faktycznie tylko testy samego działania montaży a nie ich PE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Borucza napisał:

Wczoraj na szybko zmontowałem setup: Esprit 100 (550mm), Asi071+OAG, EAF, Asiair razem 9,5kg. Prowadzenie przez 2 godziny ( na tyle starczyło pogody) w granicach

0,4"-0,6". 

No i to mi się podoba.

A mógłbyś się pochwalić swoim wykresem PEC który miałeś w zestawie?

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 16:57, Borucza napisał:

Dla PE160 zalecane obciążenie max 10 kg. Dla PE70 dopuszczalne obciążenie do 50 kg. Kupiłem PE70. Dla tych przedłużek więcej roboty ze skręcaniem

PE70 nie ma na razie nigdzie w EU (czas dostawy Grudzień), PE160 jest, ale mój zestaw jest trochę za ciężki (prawie 12 kg).

Rozumiem, że zalecane 10 kg dla PE160 wynika z ażurowej konstrukcji.

Zastanawiam się, czy nie można by tych trzech rurek zamienić na rurę o odpowiedniej średnicy, co  powinno zwiększyć sztywność?

Ewentualnie, czy wydrukowanie rozpórki o odpowiedniej grubości nie załatwiłoby sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, warpal napisał:

PE70 nie ma na razie nigdzie w EU (czas dostawy Grudzień), PE160 jest, ale mój zestaw jest trochę za ciężki (prawie 12 kg)

Przy aktualnej ofercie aluminium na Allegro, sztywnieszą przedłużkę na wymiar można samodzielnie zrobić za mniejsze pieniądze. Szczególnie z Piotrkiem K. u Was w Krakowie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cmku napisał:

dojechał i mój AM5, PE 25.7/14.0 :)
Faktycznie dość niskie to, będę musiał pomyśleć nad przedłużka.
Póki co się mogę przyczepić to że kabel kątowy usb jest w zła strone :P

Mam podobne odczucia co do wysokości i tej wtyczki kątowej.

Jak już tak wszyscy się chwalą "papierami" to mój ma 22.9/10.6. Ale dla mnie to tylko fikcja, dopóki sam go nie pomierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.