Skocz do zawartości

Ciąg dalszy miłych niespodziewanek


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mnie wzrok nie myli, na stronie pojawiły się nowe logo (loga?) miłe dla oka:

SBIG, Intes, Intes-Micro. Tak cichaczem! Jeszcze w ofercie nic się nie pojawiło nowego, ale podobno już niedługo... Czekamy z niecierpliwością :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, pojawiło się też logo Newcona, który robi m.in. lornetki z "niewidzialnym statywem" :D Ciekawe czy będą one istotnie tańsze niż te Canona (o zaporowych cenach). Mam nadzieję... :rolleyes:

 

Tego brakowało mi do szczęścia - skoro jest już na rynku dystrybutor sprzętu astro z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze przydałby się większy wybór asortymentu. I proszę, właśnie się spełnia :dobrze:

 

Tak czy owak, trzeba kupić "świnkę" z napisem "skarbonka" (lub odwrotnie) i natychmiast zacząć ją napełniać. A potem to już można :astro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Polsce jest już wielu astromaniaków, którzy myslą już o jakiś okularach "docelowych",a takimi mogłyby być te z TeleVue. Ja sam zaczynam się zastanawiać na jakimś krótkoogniskowym Radianem. No ale cóż, pozostaje mi czekać na polskiego dystrybutora (co bym wolał, bo TV daje 5 lat gwarancji,a wysyłkę do naprawy napewno lepiej by się realizowało przez rodzimego dystrybutora) albo zamówić gdzieś z Unii Europejskiej do czego już nie jestem taki skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O holera! Ale tanie te montaże :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Jak się ma HEQ-5 do EQ-5?

Oprócz nazwy i producenta, to w zasadzie dwie rózne sprawy.

EQ-5 - klon gpdx

HEQ-5 - to odchudzana EQ-6 (klon ktoregoś Taka).

Ta druga ma sporo większą nośność i w zasadzie oba mają PE tego samego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczena opada. Sugerowałem im kiedyś delikatnie m.in. Intesy, ale nie przypuszczałem że to tak szybko poleci: dziś pytanie - jutro odpowiedź. :banan:

 

I do tego te montaże... Jak tak dalej pójdzie to jeszcze gotowi są sprowadzić (wreszcie) statywy lornetkowe z prawdziwego zdarzenia. Moim zdaniem bogata oferta lornet astro plus kompletne zero statywów trochę nie halo. Ale to może tylko ja jestem taki dziwny że nie potrafię lookać sru 22x100 tak z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r.ziomber MT800 z EQ3-2 tylko do wizuala z ukierunkowaniem na DS dopiero po korekcie luzów i smarowaniu będzie sie nadawał do planet (większych powiekszeń). Tak jest z moim.

Aluminiowy statyw pozostawia wiele do życzenia.

Co do astrofoto jeszcze nie próbowałem bo bez zmiany statywu nawet krótkie ekspozycje DS będą trudne.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Są już ceny!!!

Niektóre Maki wielce interesujące.

UPS Widzę, że linki z góry już nie działają. Daję nowe:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4baa3639dc62278

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4baa3639dc62278

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.