Skocz do zawartości

Orzeł w SHO z Newtona 200/800 + stack


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Patryk Sokol napisał:

trzeba w końcu przestać męczyć po nocach ptaka i pokazać go publicznie.

No nie wiem .. nie wiem .... czy to dobry pomysł ale trzeba uważać żeby nie zamęczyć bo będzie przerwa !

 

Ogólnie to mnie się podoba fajny finish, podobają mi sie takie obróbki bo nie wnoszą jakichś gównianych "doróbek" ..  to ma być prawie "as is" a nie "as photoshop"

 

Bat de łej ... gdybym ja wydał taki budżet na ptaka to żona pewnie by się na amen obraziła :D

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Mam wrażenie, że powinien się zając nauką Photoshopa

 

Ale dlaczego akurat PS? W innych aplikacjach osiągniesz podobne rezultaty, np. w PIX.

Nie mam żadnych pretensji do Twojej obróbki kolorów, w SHO to w gruncie rzeczy sprawa gustu. Zastanawiają mnie za to obrazy gwiazdek.  Są trochę spuchnięte i mają krótkie dość grube spajki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

 

Ale dlaczego akurat PS? W innych aplikacjach osiągniesz podobne rezultaty, np. w PIX.

Z tego co się orientowałem to przede wszystkim funkcja maskowania po kolorze

6 godzin temu, diver napisał:

Zastanawiają mnie za to obrazy gwiazdek.  Są trochę spuchnięte

Filtra Ha od ZWO ma wszędzie halo :)

Z Antlią się to rozwiąże

6 godzin temu, diver napisał:

i mają krótkie dość grube spajki.

A taki pałąk, nic nie poradzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, nie chciałbym się wymądrzać nad Twoim zdjęciem bo moje doświadczenie w obróbce SHO jest żadne, ale wydaje mi się, że prawa część zdjęcia (u Ciebie to jest bok, ale w typowej orientacji góra) zostały trochę zapomniane. Naoglądałem się przeróżnych wersji M16 i niestety w 80-90% przypadków wszyscy autorzy skupiają się na "Filarach stworzenia", "Iglicy" i pyłach w około dzioba, ale całkiem odpuszczają tą wspomnianą górę.

 

Obejrzałem stacki i wydaje się, że jest tam nieco więcej do wyciągnięcia niż pokazałeś. Dla przykładu sam wodór (nie mój - z Astrobin). Zwróć uwagę co dzieje się nad głową orła i po prawej od niej.

i-F_6LeUGICd_16536x16536_kWXURFLk.thumb.jpg.9b91d6b2149478d341de17ac64ad16eb.jpg

 

Jeszcze jedna sugestia - zawalcz o detal. Materiału jest ile trzeba aby go wydobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróżnicowane kolory cieszą oczy ? Bardzo przyjemny niebieski, niebiesko-zielony. Mała sugestia dotycząca gwiazdek- w prawym dolnym rogu tam, gdzie tło jest najciemniejsze, trochę za bardzo się od niego odcinają. Może maska otwarta tylko na średnie i duże i delikatna konwolucja (konwolucja za bardzo rozmywa te najmniejsze)? Dla mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie otoczenia centrum mgławicy- jest bajeczne: Mighty Eagle M16 Wide Field (Eagle Nebula) (@_ethereal_astro) - Full resolution | AstroBin Na tyle spektakularne, że jeżeli kiedyś się zabiorę za to, to zrobię to ogniskową 420 a nie 1000. Ale żeby je pokazać jak się należy trzeba mieć sporo dobrego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patryk Sokol said:

Z tego co się orientowałem to przede wszystkim funkcja maskowania po kolorze

 

Gdy w PIX robiłem kolory to używałem masek robionych z poszczególnych kanałów: Ha, OIII i SII sumowanych czy odejmowanych od siebie. I krzywe. ColorMask mniej. Działa, oczywiście, ale jest dość pracochłonne.

W tym zakresie przesiadłem się na PS, ponieważ Selective Color, Color Balance, Hue / Saturation czy choćby wybranie kroplomierzem poszczególnych barw jest o rząd wielkości szybsze. Albo nawet nie trzeba wybierać kroplomierzem, tylko wybierasz z menu narzędzia który kolor masakrujesz. No i warstwy i ich mieszanie są strasznie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.