Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, WielkiAtraktor napisał:

W odwzorowaniu walcowym równoodległościowym zdaje się, że widać ruch względny jednego z pasów; zwróćcie uwagę na zaznaczone ciemne chmurki (1:31 h):

 

r_proj.gif.4dfd4855d14135008e288ba0d3d66aca.gif

Super! Tym razem - moim zdaniem - przemieszczenie jest wyraźnie widoczne.
(w ostatnim twoim materiale tego nie widziałem)

Edytowane przez Andrzej Lach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


*Wojtek*
bardzo dziękuję za poprawkę !
Jeżeli pozwolisz to skopiuję tą fotkę do mojego rodzinnego albumu z planetami. :)

Niestety nie umiem jeszcze poprawiać fotek w programach.
Próbowałem w AstroSurface,
ale efekty były gorsze niż automatyczne stackowanie i wyostrzenie w ASI Studio.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam fotografię planet, więc weźcie to na uwagę ;) 

Wczoraj sfilmowałem Canonem 700D Jowisza. Do nowego małego teleskopu Sky-Watcher Virtuoso 90/1250mm podłączyłem od poprzedniego teleskopu Uniwersał, barlowa x3 (w takiej mosiężnej tulei) i potem lustrzankę. W aparacie w Magic Latern ustawiłem przy filmowaniu Crop Mode i uzyskałem w ten sposób bardzo duże powiększenie !

 

Montaż teleskopu spisał się całkiem nieźle :D  Stack z około 380 zdjęć z filmiku w AutoStackert a wyostrzanie w Registax

MVI_4351-crop_002_lapl8_ap529-best kopia-opis.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Limax7 napisał:

Dopiero zaczynam fotografię planet, więc weźcie to na uwagę ;) 

Wczoraj sfilmowałem Canonem 700D Jowisza. Do nowego małego teleskopu Sky-Watcher Virtuoso 90/1250mm podłączyłem od poprzedniego teleskopu Uniwersał, barlowa x3

 

 

Dla średnicy 90 mm i piksela 4.3 optymalną ogniskową jest niecałe 2 m - czyli nawet Barlow 2x jest już zbyt mocny. Barlow 3x nic nie daje ponad to co da Barlow 2x, za to z duzym prawdopodobieństwem niepotrzebnie degraduje obraz i obcina pole widzenia. Zerknij tutaj: http://www.wilmslowastro.com/software/formulae.htm#CCD_Sampling

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden obrazek z tranzytu Io na tle Jowisza.

Tym razem ustawiłem krotność barlowa na x 3,58 co dla ED80 dało ogniskową 2150mm.

Dodatkowo użyłem kamery ASI290 z pikselem 2,9.

Wiem, że to sporo za dużo, ale dlaczego nie spróbować, tym bardziej że seening był bardzo dobry, przejrzystość też.

Poza tym chciałem uzyskać tarcze księżyców, no i są :)

ED80 / Barlow Hyperion x3,58 / ASI 290

24.09.2022

 

Jup_224227_l6_ap51o.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj:

SW Mak 127
Celestron NexStar SLT AZ GoTo
ZWO ASI 462 MC
Baader UV/IR-Cut

 

Jowisz_RGB_235042_lapl5_ap42_raw_reg1_hist_pscape2.jpg.274cf536c6e22b66d05e71c5998935ba.jpg

 

Jowisz_RGB_005915_lapl5_ap45_raw_reg2_rotate.jpg.d83e052febd724fb50566ba745b2fc8a.jpg

 

Mam jeszcze avika z wszystkimi 4 księżycami w kadrze, ale nie umiem ani w PIPP ani w Autostakkercie tego ogarnąć. Centruje mi planetę na środku a ja chcę ją mieć przy lewej krawędzi, żeby przy prawej zmieścić 4 księżyc. Ktoś wie jak do tego podejść?

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AviatorL napisał:

Z wczoraj:

SW Mak 127
Celestron NexStar SLT AZ GoTo
ZWO ASI 462 MC
Baader UV/IR-Cuszcze avika z wszystkimi 4 księżycami w kadrze, ale nie umiem ani w PIPP ani w Autostakkentruj

Za centrowanie obiektu odpowiedzialny jest PIPP. Upewnij się że masz odznaczona tę opcję: https://sites.google.com/site/astropipp/example-uasge/example1B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.