Skocz do zawartości

Tradycyjne kamerki do astrofoto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Ludzisaka nie dajmy się zapędzić w kozi róg i pokazujmy surowe nieoobrobione foty porownując sprzęt do ich rejestracji a uwolnimy się od czynnika ludzkiego i komputerowego zarazem przy dalszej ich obróbce!!!

Bo od sumienności i zdolności obrabiajacego załeży silniek końcowy efekt zdjęcia niestety :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znaczy się jak ktoś poświęca więcej czasu to źle ? jak ktoś pokazuje co zrobił solidnie to ma skasować wynik i pokazać coś gorszego ?

 

tzn rozwalmy Hubbla i spalmy obserwatoria bo robią super rzeczy ?

 

Janusz kolejne nudne sobotnie popołudnie chyba co ?

 

a ja rozpalam grila i czekam na wieczór !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z grilem masz rację, pędzę na działkę bo mam jeszcze kosić trawniczek a gril juz żonka rozpaliła zapewne a z softem się absolutnie nie zgadzam po porownujemy wyniki otrzymane przez rózne osoby, różnym sprzętem i z pomoca rożnego softu co jest absolutnie nie porównywalne z naukowego punktu widzenia :P

Nie oceniamy tu dzieł sztuki tylko przydatność tradycyjnej kamery video do astronomii czego zapewne nie zauważyłeś !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Janusz ja nie widze żebym gdzieś napisał coś nie na temat ?

 

chodzi mi tylko o to, że bez względu czy materiał robisze webem czy dobrą kamerą DV i tak trafi to do komputera, niestety ale obawiam się że będziesz musiał się z tym pogodzić. Nie chodzi o efekt artystyczny tylko o to ile maksymalnie możemy "wyciągnąć " z zestawu którym dysponujemy, a bez wspomagania komputerem jest to dziś niewykonalne. Nie mówimy tutaj o klatkach referencyjnych tylko o wynikach które możemy osiągnąć, a to forum jest między innymi po to żeby pomóc ludziom którzy uczą się takich technik.

 

Bardzo mnie dziwi jedno, jako osoba która w każdym wątku nie widzi zasadności używania bardzo drogiego sprzętu (ze względu na to że się przepłaca), tutaj proponujsz kamere video której wartość jest wielkokrotnie wyższa od wartości web-camerki a obrazki zdecydowanie gorsze !

O co chodzi Janusz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Janusz ja nie widze żebym gdzieś napisał coś nie na temat ?

 

chodzi mi tylko o to, że bez względu czy materiał robisze webem czy dobrą kamerą DV i tak trafi to do komputera, niestety ale obawiam się że będziesz musiał się z tym pogodzić. Nie chodzi o efekt artystyczny tylko o to ile maksymalnie możemy "wyciągnąć " z zestawu którym dysponujemy, a bez wspomagania komputerem jest to dziś niewykonalne. Nie mówimy tutaj o klatkach referencyjnych tylko o wynikach które możemy osiągnąć, a to forum jest między innymi po to żeby pomóc ludziom którzy uczą się takich technik.

 

Zgadzam się. Bez obróbki w komputerze wszystkie fotki byłyby beznandziejne.

Tzw. DIGTAL DARKROOM jest ważną częścią całości procesu zdjęciowego.

Podobnie w analogach - wiele zależy od umiejętności "fotolaboranta". Efekty mogą się znacznie różnić w zależności od tego kto i jak robi.

 

Bardzo mnie dziwi jedno, jako osoba która w każdym wątku nie widzi zasadności używania bardzo drogiego sprzętu (ze względu na to że się przepłaca), tutaj proponujsz kamere video której wartość jest wielkokrotnie wyższa od wartości web-camerki a obrazki zdecydowanie gorsze !

O co chodzi Janusz ?

 

Chyba zaszło nieporozumienie. Nikt tutaj nie mówi, że kamera video to dobry sprzęt do astrofoto. Rozmawiamy o tym, co można tym zrobić jeśli już się ma taką kamerę, albo jakich rezultatów astrofoto oczekiwać jeśli i tak planuje sie jej zakup do celów do jakich została skonstruowana (komunia bratanka, imieniny cioci itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To jest temat: Tradycyjne kamerki do astrofoto i tylko opisuję swoje spostrzeżenia z pracy taką kamerką i nigdzie nie piszę aby je kupować do astrofotografii, ja swoją do tego wykożystywałem zupełnie marginalnie i dość nie profesjonalnie a co do Procesingu o którym Pisze Papatek to zgadzam się po troszę że jest konieczny ale musiałby być robiony tym samym sofetem i w ten sam sposób aby wyniki były naprawdę porównywalne, najlepiej przez jedną osobę tym samym softem z użyciem tych samych funkcji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.