Skocz do zawartości

Zakup teleskopu!


KoPeC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Mam nadzieję koledzy że Was firma Benefit, dostawca Optisana nie potraktuje tak jak kolegi u ktorego zamówiła napisanie instrukcji do swoich modeli i jak dotąd nie zapłaciła ani grosza człowiekowi za tą pracę???

Żalił mi sie niedawno i zapytywał co z tym fantem począć bo nie bardzo wie jak uzyskać od nich windykację zapłaty swojej należności :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tą mobilnością to trochę przesada - w plecak to on raczej nie wejdzie, może po przepiłowaniu na pół - .

 

Drogi emde- ja mam statyw do Mizara rozkręcany (chyba, że teraz robia całe rury) i dla mnie ta rura od statywu rozkręca się w połowie, bo ma gwin . Mizarka pakuje w plecak ze stelarzem około 80 litrowy i wszystko wchodzi :P, Ba !!- czasem zdarzało mi się nawet jechać tak z mizarkiem w plecaku na rowerze ( z prędkoscią 30 km/h) na obserwacje, kilka km za miasto :P

 

Tylko, że trzeba odkęcic:

-głowice od statywu

-nóżki boczne od rury statywu

- rure rozkręcić na pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję koledzy że Was firma Benefit, dostawca Optisana nie potraktuje tak jak kolegi u ktorego zamówiła napisanie instrukcji do swoich modeli i jak dotąd nie zapłaciła ani grosza człowiekowi za tą pracę???

Żalił mi sie niedawno i zapytywał co z tym fantem począć bo nie bardzo wie jak uzyskać od nich windykację zapłaty swojej należności

 

Azerowie i Ormianie są dobrzy w rewindykacji długów. Mają tylko jedną wadę, trzeba im odpalić działkę. A i krew oraz odłamki kości nie zawsze do końca uprzątną...

 

Teraz jeszcze poważniej:

Jeżeli gościu robił to na umowę-zlecenie, to nie widzę gdzie tu problem. Są jeszcze w tym kraju sądy. Ale jeżeli zrobił to na piękne oczy, to nabrał doświadczenia.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Pamiętajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi emde- ja mam statyw do Mizara rozkręcany (chyba, że teraz robia całe rury) i  dla mnie ta rura od statywu rozkręca się w połowie, bo ma gwin . Mizarka pakuje w plecak ze stelarzem około 80 litrowy i wszystko wchodzi , Ba !!- czasem zdarzało mi się nawet jechać tak z mizarkiem w plecaku na rowerze ( z prędkoscią 30 km/h) na obserwacje, kilka km za miasto 

 

Tylko, że trzeba odkęcic:

-głowice od statywu

-nóżki boczne od rury statywu

- rure rozkręcić na pół

droga burzo ;)

rower też można rozkręcić i wsadzić do samochodu ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gościu robił to na umowę-zlecenie, to nie widzę gdzie tu problem. Są jeszcze w tym kraju sądy. Ale jeżeli zrobił to na piękne oczy, to nabrał doświadczenia.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Pamiętajcie.

 

Bardzo ładnie powiedziane. Dodac należe jeszcze, że zabliźnione miejsca są mocniejsze.

 

Z całą pewnością powinien rozpocząć działania windykacyjne nawet przez napisanie głupiego wezwania do zapłaty, niezależnie czy ma umowę czy nie. Napisać i wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru to pierwszy krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower mam nieskładalny, ale ta to mozna nim wjechać wszędzie :P oczywiście z Mizarkiem na plecach ;D

 

Janusz - zamiast montować na listwach rower, to można by np tubus teleskopu :P - przedmuchałoby wszystkie pyłki z lustra ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower mam nieskładalny, ale ta to mozna nim wjechać wszędzie :P oczywiście z Mizarkiem na plecach ;D

 

Janusz - zamiast montować na listwach rower, to można by np tubus teleskopu :P - przedmuchałoby wszystkie pyłki z lustra ;D

 

Taaaaa, a co byś much nałapał na lustro to Twoje :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby za to dobrze wychłodzone przed obserwacją ;D ;D ;D

 

swoja drogą ciekawe- jaką taka "pędząca" mucha wyrzadzałaby szkode (oprócz rozbryzgania swojej treści na czyściutkiej powierzchni) dla lustra- może powstałyby mikrokratery, itp...hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.