Skocz do zawartości

statyw Goliat Duży + żuraw lornetkowy


GKG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania taki komplet:

Statyw tzw. Goliat Duży (z wysuwaną na korbkę i pochylaną kolumną centralną) + żuraw równoległoboczny "własnej konstrukcji" + stopką statywowa z szybkozłączką.

Sprzęt wizualnie nie wygląda najlepiej, ale mechanicznie działa bez problemu. Wieszałem na tym zestawie lornetki 10x70 i APM 16x80 (o wadze 2,6kg) i obsługuje bez problemu i czuć zapas. Nie próbowałlem ale możliew, że da się postawić na tym zestawie lornetę z serii APM MS 25x100. Zakres obdlugiwanej wysokości to właściwie od ziemi do pewnie grubo ponad 2m. Oczywiście zenit jest możliwy do obserwacji.

Statyw Goliat Duży miał uszkodzoną korbkę (naprawiłem prowizorycznie i działa bez problemu). Cały komplet pozwala na obserwację od zaraz, trzeba mieć tylko lornetkę z gwintem statywoym. Jak by ktoś chciał to mogę rożważyć również sprzedaż lornetki Wiliams Optics 10x50ED lub Fujinona 10x70, który jest akurat na zdjęciu. Oczywiście ze statywu można korzystać również nornmalnie bo żura jest przykręcony dwoma śrubami, które łatwo odkęcić i zdemontować sam żuraw.

Ze względu na wagę (nie wiem ile waży cały zestaw, ale sporo, bo sam statyw to kawał solidnego sprzętu) dlatego tylko i wyłącznie odiór osobisty.

Cena za komplet godowy do użyku (bez lornety) 1200zł 

 

1.thumb.jpg.39394fbc42a18fcc3f3f13d32c76087d.jpg

 

2.thumb.jpg.7682a35869698dc41a67482192c65921.jpg

 

3.thumb.jpg.6fa1e91a82fd59d6a1def3a2de4e6f7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.