Skocz do zawartości

Ubezpieczenie teleskopu, da się?


Kamil P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu większość zdjęć głębokiego nieba wykonuje teleskopem, który trzymam na balkonie i dzięki temu nie muszę nigdzie jeździć, rozkładać/składać wszystkiego za każdym razem itd. Zacząłem się ostatnio zastanawiać czy bezpiecznie trzymać graty na balkonie cały czas i okazało się że mój obecny ubezpieczyciel mieszkania (Compensa) mówi, że nie biorą odpowiedzialności za przedmioty które nie są za jakimiś drzwiami. Czyli jeżeli ktoś może wejść po drabinie albo dźwigiem i nie musi sforsować żadnych drzwi to oni od tego umywają ręce. Podobno często z balkonów znikają rowery i Compensa ma to gdzieś. Poszukałem troche w internecie i znalazłem jakąś ofertę Nationale Nederlanden gdzie jest napisane że:

 

Quote

Ruchomości to nie tylko rzeczy znajdujące się w domu czy mieszkaniu. Automatycznie, bez dodatkowych opcji, ubezpieczamy także rzeczy znajdujące się w garażu, na balkonie czy w pomieszczeniu gospodarczym (np. rower na balkonie ubezpieczony jest również od kradzieży)

 

link do dokumentu skąd wziąłem ten cytat: https://www.nn.pl/dam/dokumenty/HH-ING/Og-lne-warunki-ubezpieczenia-mienia-Dom-i-maj-tek_A4_NN_0911201.._.pdf 

 

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie jak to wygląda? Da się ubezpieczyć teleskop stojący na balkonie (trzecia - ostatnia kondygnacja w budynku wielorodzinnym)?

Edytowane przez Kamil P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj o ubezpieczenie "all risk" ja mam takie i obejmuje np. stłuczenia szkła , smartfonów  itp. w domu do określonej kwoty. Dodatkowo co prawda w domu jednorodzinnym mam ubezpieczenie wszystkiego na zewnątrz do określonej kwoty. Nie wiem jak z teleskopem ale rozbicie sprzętu da się ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz dopiero co ubezpieczyłem mieszkanie w NN, w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia w dziale Ruchomości stoi:

 

1. ruchomości znajdujące się w pomieszczeniach gospodarczych z prawem wyłącznego korzystania na terenie posesji, na której znajduje się Dom/Mieszkanie, takich jak garaż, komórka, piwnica, oraz w zamkniętym pojeździe stojącym na posesji, na której znajduje się Dom/Mieszkanie;
2. ruchomości znajdujące się na balkonie, tarasie, loggi, w ogrodzie przynależnym do Mieszkania lub posesji, na której znajduje się Dom to jest: rowery, hulajnogi, meble ogrodowe, donice, rośliny w donicach, grill ogrodowy, ruchome elementy placów zabaw: zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki.

 

Pytanie tylko, czy ubezpieczeniu podlegają wyłącznie rzeczy wymienione w Warunkach (rowery hulajnogi itd), czy w ogóle rzeczy znajdujące się na balkonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.