Skocz do zawartości

All Sky Software


Wiesiek1952

Rekomendowane odpowiedzi

AllSkEye:

https://allskeye.com/

 

Znaczy, jak chcesz to mieć na Windowsie. Interfejs trochę nieintuicyjny i trzeba nad tym na spokojnie usiąść, żeby wszystko ogarnąć, ale jest za darmo i jak już się go ogarnie, robi to co ma robić bez problemów.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś używa RPi Zero do All Sky. Mnie się udalo uruchomić, ale wydajności nie wystarczało do normalnego uzytkowania.

 

I drugie pytanie. Czy może ktoś używa kamerki ArduCam OV5647 do All Sky? Mam z nią problem, bo w nocy nie jest w stanie rejestrowac gwiazd mimo długich ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Ciekaw jestem czy ktoś używa RPi Zero do All Sky. Mnie się udalo uruchomić, ale wydajności nie wystarczało do normalnego uzytkowania.

Ja mam to postawione na Pi Zero i działa rozsądnie. Ale kamerka miniaturowa bo T7C (zresztą nie polecam jej bo gubi często klatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie postawiłem na Raspberry Pi 3B (bez plusa) i ASI120MC-S. Z tą kamerą podobno nie działa. Ja o tym nie wiedziałem, poklikałem, wstawiłem moją pozycję Lat, Long i.... działa. Najpierw postawiłem na SD 16Gb. Teraz zmieniłem na 128Gb, też nie chciało działać ale poklikane i działa. :-)

 

Docelowo będzie na RPiHQ. ASi120 ma zylion hotpixeli - muszę jeszcze spróbować dodać darki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apolkowski napisał:

Jaka? T7C wymaga podłączenia do USB, a ja używałem USB do zasilania.

Używasz  softu https://github.com/thomasjacquin/allsky ? Pi zero nie chciało mi robić timelapsów i startraili.

No ale przecież każda kamera wymaga podłączenia USB :) Jedno USB w raspberry jest do zasilania, a drugie do kamerki. Tak, używam tego softu. Timelapsy i startrailsy rzadko mam, bo są te uszkodzone klatki i wtedy się wywala, także może dlatego nie zwróciłem uwagi na wydajność.

2 godziny temu, Wiesiek1952 napisał:

ASI120MC-S

Problem jest z ASI120 w wersji USB2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Skąd brałeś kopułkę?

Bawię się w modelarstwo lotnicze i latam FPV no i miałem zapasową kopułkę od kamery. Mam jeszcze jedną - taką z rodzajem lustra weneckiego - muszę spróbować jak to będzie działać. W dzień na pewno lepiej a ciekawe jak w nocy.

 

EDIT: Tych kopułek trzeba szukać na stronach modelarskich np. modelemax.pl albo abc-rc.pl - wydruk sam sobie zaprojektowałem pod tą kopułkę co mam - jest na zatrzaski/zakrętki. 

 

Kamerka to RPiHQ - próbowałem z ZWO ASI120MC-S ale to zyliony hotpikseli i marniutki obrazek. W RPiHQ jest 12 Mpix ale pewnie trzeba będzie zapisywać w formacie typu FullHD bo nie ma sensu i potrzeby na aż 12 Mpix.

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

A jak się ma taką kamerkę to ona mówi czy niebo jest zachmurzone czy nie? Jest do tego też soft?

 

BTW:

@Wiesiek1952obudowę rozumiem sobie sam wydrukowałeś?

 

 

 

Tak obudowę sam drukowałem. Chmury to najlepiej "widzi" pirometr popularnie zwany termometrem na podczerwień. Można zrobić samemu za niewielkie pieniądze na arduino nano (arduino to koszt ok. 15 zł) a pirometr to zależy od kąta widzenia. Astrojolo sprzedaje gotowe tylko podpiąć do astrojolo albo do własnego arduino.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wiesiek1952 napisał:

Tych kopułek trzeba szukać na stronach modelarskich np. modelemax.pl albo abc-rc.pl

Tak właśnie patrzę i nie widzę. Jesteś w stanie rzucić jakimś linkiem?

Albo inaczej - ile taka kopułka może tam kosztować? Pytam tak bardziej z ciekawości, bo ja sobie po prostu kiedyś kupiłem niby uszkodzoną (chociaż tak naprawdę nie była uszkodzona, tylko trzeba było zresetować ustawienia i zaczęło wszystko działać) zewnętrzną kamerę IP w obudowie z kopułką za kilkadziesiąt złotych. A teraz właśnie kupiłem drugą taką, bo mi dwie potrzebne do szczęścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzysztof z Bagien napisał:

Tak właśnie patrzę i nie widzę. Jesteś w stanie rzucić jakimś linkiem?

 

 

 

Ja swoją kupowałem parę lat temu - dobre 5 albo i więcej na którejś ze stron modelarskich - już nie pamiętam na której.   

 

https://www.volantexrc.pl/volantex-rc-gimbal-z-kopulka-vg2d-h3h-high-speed-version-p-248.html.   to nieco inna i razem z obudową i gimbalem - trzeba szukać zapasowych "szkiełek" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.