Jump to content

All Sky Software


Wiesiek1952
 Share

Recommended Posts

Wymyśliłem sobie zrobienie All Sky na którejś ze starych kamerek do guidingu - np. ASI 120 MM albo innej podobnej. Ktoś potrafi podpowiedzieć czy jest jakiś darmowy software do All Sky najlepiej mogący zrobić time lapse.

 

Pozdrawiam,

Wiesiek

Link to comment
Share on other sites

AllSkEye:

https://allskeye.com/

 

Znaczy, jak chcesz to mieć na Windowsie. Interfejs trochę nieintuicyjny i trzeba nad tym na spokojnie usiąść, żeby wszystko ogarnąć, ale jest za darmo i jak już się go ogarnie, robi to co ma robić bez problemów.

Edited by Krzysztof z Bagien
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uruchomiłem na raspberry.local na razie na stole i bez obudowy  - WOW!!! działa! :-) 

 

Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi :-) Teraz czas na obudowę i naukę tego co i jak ale wydaje się do ogarnięcia. 

Link to comment
Share on other sites

Ciekaw jestem czy ktoś używa RPi Zero do All Sky. Mnie się udalo uruchomić, ale wydajności nie wystarczało do normalnego uzytkowania.

 

I drugie pytanie. Czy może ktoś używa kamerki ArduCam OV5647 do All Sky? Mam z nią problem, bo w nocy nie jest w stanie rejestrowac gwiazd mimo długich ekspozycji.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Ciekaw jestem czy ktoś używa RPi Zero do All Sky. Mnie się udalo uruchomić, ale wydajności nie wystarczało do normalnego uzytkowania.

Ja mam to postawione na Pi Zero i działa rozsądnie. Ale kamerka miniaturowa bo T7C (zresztą nie polecam jej bo gubi często klatki).

Link to comment
Share on other sites

Na razie postawiłem na Raspberry Pi 3B (bez plusa) i ASI120MC-S. Z tą kamerą podobno nie działa. Ja o tym nie wiedziałem, poklikałem, wstawiłem moją pozycję Lat, Long i.... działa. Najpierw postawiłem na SD 16Gb. Teraz zmieniłem na 128Gb, też nie chciało działać ale poklikane i działa. :-)

 

Docelowo będzie na RPiHQ. ASi120 ma zylion hotpixeli - muszę jeszcze spróbować dodać darki.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, apolkowski napisał:

Jaka? T7C wymaga podłączenia do USB, a ja używałem USB do zasilania.

Używasz  softu https://github.com/thomasjacquin/allsky ? Pi zero nie chciało mi robić timelapsów i startraili.

No ale przecież każda kamera wymaga podłączenia USB :) Jedno USB w raspberry jest do zasilania, a drugie do kamerki. Tak, używam tego softu. Timelapsy i startrailsy rzadko mam, bo są te uszkodzone klatki i wtedy się wywala, także może dlatego nie zwróciłem uwagi na wydajność.

2 godziny temu, Wiesiek1952 napisał:

ASI120MC-S

Problem jest z ASI120 w wersji USB2.0.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Skąd brałeś kopułkę?

Bawię się w modelarstwo lotnicze i latam FPV no i miałem zapasową kopułkę od kamery. Mam jeszcze jedną - taką z rodzajem lustra weneckiego - muszę spróbować jak to będzie działać. W dzień na pewno lepiej a ciekawe jak w nocy.

 

EDIT: Tych kopułek trzeba szukać na stronach modelarskich np. modelemax.pl albo abc-rc.pl - wydruk sam sobie zaprojektowałem pod tą kopułkę co mam - jest na zatrzaski/zakrętki. 

 

Kamerka to RPiHQ - próbowałem z ZWO ASI120MC-S ale to zyliony hotpikseli i marniutki obrazek. W RPiHQ jest 12 Mpix ale pewnie trzeba będzie zapisywać w formacie typu FullHD bo nie ma sensu i potrzeby na aż 12 Mpix.

 

Edited by Wiesiek1952
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

A jak się ma taką kamerkę to ona mówi czy niebo jest zachmurzone czy nie? Jest do tego też soft?

 

BTW:

@Wiesiek1952obudowę rozumiem sobie sam wydrukowałeś?

 

 

 

Tak obudowę sam drukowałem. Chmury to najlepiej "widzi" pirometr popularnie zwany termometrem na podczerwień. Można zrobić samemu za niewielkie pieniądze na arduino nano (arduino to koszt ok. 15 zł) a pirometr to zależy od kąta widzenia. Astrojolo sprzedaje gotowe tylko podpiąć do astrojolo albo do własnego arduino.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Wiesiek1952 napisał:

Tych kopułek trzeba szukać na stronach modelarskich np. modelemax.pl albo abc-rc.pl

Tak właśnie patrzę i nie widzę. Jesteś w stanie rzucić jakimś linkiem?

Albo inaczej - ile taka kopułka może tam kosztować? Pytam tak bardziej z ciekawości, bo ja sobie po prostu kiedyś kupiłem niby uszkodzoną (chociaż tak naprawdę nie była uszkodzona, tylko trzeba było zresetować ustawienia i zaczęło wszystko działać) zewnętrzną kamerę IP w obudowie z kopułką za kilkadziesiąt złotych. A teraz właśnie kupiłem drugą taką, bo mi dwie potrzebne do szczęścia :D

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Krzysztof z Bagien napisał:

Tak właśnie patrzę i nie widzę. Jesteś w stanie rzucić jakimś linkiem?

 

 

 

Ja swoją kupowałem parę lat temu - dobre 5 albo i więcej na którejś ze stron modelarskich - już nie pamiętam na której.   

 

https://www.volantexrc.pl/volantex-rc-gimbal-z-kopulka-vg2d-h3h-high-speed-version-p-248.html.   to nieco inna i razem z obudową i gimbalem - trzeba szukać zapasowych "szkiełek" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.