Skocz do zawartości

Zakupy


radoslawo

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy marketing-Delta

Najwiekszy wybor(najwyższa cana) Astroszop:)

Najnizsze ceny- Teleskopy

 

Zgadzacie się? A może macie inną opinię i inne typy na najlepszy sklep astro. Tak sobie analizuje bo akurat szukam Newtona do fotografii i patrząc na asortyment chyba w najpopularniejszych sklepach w Polsce to takie wnioski mi się nasuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astroshopie nie kupowałem i nie zamierzam, bo nie lubię być traktowany jak podczłowiek. Sklep zarejestrowany w Polsce, a nie można płacić w złotówkach. Na dodatek ceny takie, że kupując czułbym się jak ostatni frajer. Wystarczy porównać ceny produktów ZWO z tymi w teleskopach.pl - to jest przepaść. I dlatego ostatnio, z wyjątkiem lornetki kupionej w Delcie, zaopatruję się tylko w teleskopach. Co najlepsze, wychodzi taniej niż na Ali.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, stfn napisał:

A czy zdarzyło się wam wysyłać zapytanie do Delty albo Teleskopów o produkt którego nie mają w ofercie na stronie? Da się?

I w teleskopach i w delcie udało mi się kupić sprzęt po wysłaniu zapytania, w obu przypadkach kontakt był bardzo profesjonalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astroszopie ceny mnie odrzucają na odległość, raz u nich coś kupiłem, bo nikt inny nie miał, a była potrzeba chwili - sama realizacja tego zamówienie już mnie zniechęciła - czekałem kilka dani i dopiero po telefonie coś się ruszyło. Delta też ma u mnie minusa za zrobienie mnie w ciula - kiedyś zamówiłem konkretną torbę do teleskopu, umówione było telefonicznie, wziąłem wolne w robocie, przyjeżdżam, a tam mnie Pan z uśmiechem na ustach informuje, że tej nie ma i może mi sprzedać inną 3x droższą, więc sami rozumiecie. Sprzęt jaki mam to pół na pół teleskopy.pl oraz druga ręka i czasami jakiś drobiazg w Delcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Sklep zarejestrowany w Polsce, a nie można płacić w złotówkach.

Sklep jest niemiecki i to Niemcy Ci wystawiają fakturę, więc nie powinno dziwić, że płatność jest w euro (co zresztą nie jest żadnym problemem obecnie, przelew się robi tak samo jak w złotówkach). Mają tylko polską wersję strony; no i jest jeszcze ten salon w Warszawie - ale w sumie nie wiem, czy można tam coś kupić jak się tak z ulicy wejdzie, czy tylko pooglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

W Astroshopie nie kupowałem i nie zamierzam, bo nie lubię być traktowany jak podczłowiek. Sklep zarejestrowany w Polsce, a nie można płacić w złotówkach. Na dodatek ceny takie, że kupując czułbym się jak ostatni frajer. Wystarczy porównać ceny produktów ZWO z tymi w teleskopach.pl - to jest przepaść. I dlatego ostatnio, z wyjątkiem lornetki kupionej w Delcie, zaopatruję się tylko w teleskopach. Co najlepsze, wychodzi taniej niż na Ali.

 

Pomijając ceny najgorsze jest to kiedy dany produkt będzie dostępny,  o ile w ogóle będzie dostępny.Próbowałem kupić kiedyś montażi to był pierwszy i ostatni mój kontakt z tym sklepem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to delta ma jakiś marketing? :D Jakoś niedawno dorwałem w Delcie coś co było odrobinę tańsze niż w teleskopach. Nie pamiętam co to było, ale pamiętam szok :D Tak więc da się kupić taniej niż w t.pl

Dopisałbym do tej listy teleskop-express.de. Astroshop nie jest polskim sklepem, robiłem tam kilka zamówień i wszystko szło z Niemiec, czasem nawet tydzień, a rozliczanie jest w euro. Moim zdaniem sklep nie wart uwagi - obsługa i czas realizacji nie dorównują poziomem do wygórowanych cen.

 

2 godziny temu, stfn napisał:

A czy zdarzyło się wam wysyłać zapytanie do Delty albo Teleskopów o produkt którego nie mają w ofercie na stronie? Da się?

tak, i w delcie, i w teleskopach trafiłem na towar który właśnie przybył, ale jeszcze nie były uzupełnione stany na stronie sklepu :D Gdy czegoś nie ma, to warto napisać maila z pytaniem. Odpisują :)
 

2 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

co zresztą nie jest żadnym problemem obecnie, przelew się robi tak samo jak w złotówkach

no tylko cena wyższa, bo bank przelicza po wyższym kursie i wypada to jeszcze mniej korzystnie. No chyba że się płaci revolutem lub kontem walutowym...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lkosz napisał:

no tylko cena wyższa, bo bank przelicza po wyższym kursie i wypada to jeszcze mniej korzystnie.

Nie no, bank przelicza po swoim normalnym kursie sprzedaży. Zresztą, kupowałem u nich chyba ze dwa razy i za każdym razem było to coś, czego w Polsce nie można było dostać, więc trudno w takiej sytuacji mówić o tym, że jest drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne doświadczenie z cenami w astroshopie. Kupowałem HEQ5. W astroshopie i w teleskopach był za 4999 zł, ale AS dawał 2% zniżki za przedpłatę przelewem. Co w połączeniu z kartą Revoluta dało mi cenę około 4900. Wiadomo, że gdybym płacił normalnie ze swojego PKO to cena po ich kursach byłaby >5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lkosz napisał:

A to delta ma jakiś marketing? :D Jakoś niedawno dorwałem w Delcie coś co było odrobinę tańsze niż w teleskopach. Nie pamiętam co to było, ale pamiętam szok :D Tak więc da się kupić taniej niż w t.pl

 

Ja ostatnio zakupiłem w t.pl okular z dowodem zakupu (czy to kartą gwarancyjną ?) wystawionym przez Deltę, po cenie niższej niż w Delcie.

Jak dla mnie - najsik ?

 

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem obsługi klienta oraz cen teleskopy.pl nie do pobicia, mój sklep nr 1. I jak na konkursie Chopinowskim 1 miejsce teleskopy.pl , 2 i 3 miejsce nie przyznano, 4 miejsce Delta a Astroshop zdyskwalifikowany :lol:

 

Astroshop.eu rzeczywiście ma duży wybór i to tyle z zalet. Obsługa klienta- tragedia! Cudaczne godziny obsługi telefonicznej, a prędzej się dodzwonisz w godzinach szczytu do urzędu skarbowego niż do astroshopu w godzinach urzędowania. Na kilkanaście telefonów w sprawie jednego zamówienia nie dodzwoniłem się ani raz, ostatecznie sprawa została załatwiona mailowo. Brak chęci współpracy, udzielania informacji... No i te ceny... 

 

Jest jeszcze jeden Astro-Shop niemiecki https://www.astro-shop.com/ Tutaj polecam obsługę kupującego, bo ceny niemieckie.

Edytowane przez Midnight9999
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielokrotnie kupowałem w teleskopy.pl i zawsze byłem bardzo zadowolony zarówno z samego zamówienia, jak i obsługi po-sprzedażowej.

 

Podobnie sprawa się ma z teleskop-express.de - nigdy nie miałem zastrzeżeń. Raz nawet zdarzyło się, że kupiłem u nich używany towar którego nie mieli na stanie. W zamian zaproponowano mi nowy w cenie używanego. Niestety dużą wadą są niemieckie ceny.

 

Natomiast do napisania tego posta skłoniły mnie ostatnie przygody z Delta Optical.

Zamówiłem tam montaż CEM 70. Wyobraźcie sobie moje przerażenie gdy przy rozpakowaniu przesyłki okazało się, że walizka transportowa od montażu jest pusta. Dopiero po całym dniu stresu, kilku mailach wymienionych z deltą i telefonie gdy zapytałem czy mam zgłosić sprawę na policję, poinformowany zostałem, że rzeczywiście Delta popełniła błąd i wysłała pustą paczkę.

Miła pani z Delty zaproponowała mi, że wyślą do mnie paczkę za 2 dni gdy dotrze od nich nowy montaż od dystrybutora, oraz że w ramach rekompensaty dostanę rabat. Jeszcze w czasie tej samej rozmowy z propozycji rabatu się wycofała, mówiąc, że do paczki dołączą jakieś akcesoria.

Jako, że przez następne 3 dni Delta nie odezwała się, postanowiłem o sobie przypomnieć i dopytać kiedy planują wysłać mój montaż. Dopiero po moim kontakcie okazało się, że w sumie to już go mają i mogą wysłać jeszcze tego samego dnia. Finalnie montaż otrzymałem następnego dnia - to chyba jedyne w tej historii co zrobiła dobrze Delta.

 

Tak więc Delta Optical zdecydowanie nie polecam. Nie przez to, że popełnili błąd, bo błędy się zdarzają. Ale przez to, jak podeszli do obsługi klienta. W żadnym momencie całej tej przygody kontakt nie wyszedł ze strony Delty - na każdym kroku to ja musiałem się upominać żeby mnie poinformowano co się dzieje, musiałem się upominać żeby wysłali montaż, a żeby przelać czarę goryczy w ramach rekompensaty za cały stracony czas i stres jako 'gratis' przysłali mi swoją firmową czapeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to jest sklep online Baadera. 
Znalazlem jedna rzecz tylko w ich sklepie bo są jej producentem. Drogo - ale trudna rada… Zarejestrowałem konto z mejla .pl. Przeszło. Przeklikałem warunki dostawy, adresy, faktury (wszystko PL). Przeszło. Idę do kaszy, wklikalem kartę i enter.

”Zakupy w Twojej lokalizacji nie są obsługiwane. Skontaktuj się z dystrybutorem.”

Na etapie kiedy PL padło już z 5 razy…

Bez informacji kto jest dystrybutorem…

 

Won i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A dla mnie Deltaoptical jest best, zawsze bezproblemowo i w najkorzystniejszej cenie. Za to teleskopy  wypadają naprawdę słabo.

Przez te kilkanaście lat mojego astrochobby, kilkukrotnie kupowałem całe nowe setupy. Jakoś nigdy nie kupiłem czegoś „grubszego” w teleskopach. Po prostu mam wrażenie, że uzyskane odpowiedzi są jakby przeze mnie wymuszone. Jeszcze zdecydowanie gorzej pamiętam kontakt z ScopeDome, gdzie Jacek Pała, po zapytaniu o cenę za skompletowaną kopułę, spuścił mnie do cennika, gdzie nie miałem pewności, czy wszystko dobrze dobrałem. To było lata temu, ale wyleczyło mnie z chęci posiadania polskiej kopuły.

Za to parę dni temu, zamówiłem w Delcie montaż CEM26. Towar przyjechał szybciutko, w oryginalnych nigdy nie otwieranych opakowaniach. To już mój trzeci montaż z Delty, w przeszłości kupiłem EQ6 oraz HEQ5.

Teraz rozważam teleskop APO 70-90 i możliwie, że  znowu skończy się na zakupach Delcie ? ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

Gdyby teleskopy wiedziały, że na allegro są przesyłki "smart" to już bym kilka zakupów impulsowych u nich zrobił.

Może to i dobrze, że nie wiedzą bo miałem czas, żeby ochłonąć i nie wydałem kasy na pierdoły ;)

Do tego na Allegro mają ceny wyższe niż normalnie w sklepie :(  Ale opcja rozłożenia na raty przez Allegro Pay bardzo kusi ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się w pełni z opinią @Borowy Misiek, 

Na forum jest pracownik Delty z którym uzgadniałem cenę i zawsze wychodziło taniej niż w pozostałych sklepach, co najwyżej musiałem poczekać kilka dni - nie wszystko było dostępne od ręki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 2.09.2022 o 23:53, Borowy Misiek napisał:

A dla mnie Deltaoptical jest best, zawsze bezproblemowo i w najkorzystniejszej cenie. Za to teleskopy  wypadają naprawdę słabo.

Przez te kilkanaście lat mojego astrochobby, kilkukrotnie kupowałem całe nowe setupy. Jakoś nigdy nie kupiłem czegoś „grubszego” w teleskopach. Po prostu mam wrażenie, że uzyskane odpowiedzi są jakby przeze mnie wymuszone. Jeszcze zdecydowanie gorzej pamiętam kontakt z ScopeDome, gdzie Jacek Pała, po zapytaniu o cenę za skompletowaną kopułę, spuścił mnie do cennika, gdzie nie miałem pewności, czy wszystko dobrze dobrałem. To było lata temu, ale wyleczyło mnie z chęci posiadania polskiej kopuły.

Za to parę dni temu, zamówiłem online zakup w Delcie montaż CEM26. Towar przyjechał szybciutko, w oryginalnych nigdy nie otwieranych opakowaniach. To już mój trzeci montaż z Delty, w przeszłości kupiłem EQ6 oraz HEQ5.

Teraz rozważam teleskop APO 70-90 i możliwie, że  znowu skończy się na zakupach Delcie ? ?

Ja też kupowałem w tym sklepie, w zasadzie byłem zadowolony
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.